10 důvodů proč navštívit Filipíny

Úžasná příroda, neuvěřitelně přátelští místní lidé, krásné pláže, tropické teplé počasí, pro turisty levná země – to jsou Filipíny.

Autor fotografie: Ronnie
Autor fotografie: Ronnie

Rok po té, co jsem navštívil Thajsko, jsem vyrazil na základě jednoho doporučení na Filipíny. Tato úžasná země si mě hned podmanila a já věděl, že to nebude moje poslední návštěva Filipín. Není tajemství, že turisté míří ve větším počtu do Thajska, Vietnamu, Kambodže či Malajsie, nežli raději na Filipíny. Otázka je proč? Je tu několik důvodů. Například o Thajsku je informací na rozdíl od Filipín více, takže lidé mají více informací a to hlavně i v češtině. Někteří turisté se také na základě několika článků mylně domnívají, že jsou Filipíny nebezpečná země na cestování. Dále může odrazovat i to, že Filipíny leží ještě dál na východ než klasická osa Thajsko, Vietnam, Laos, Kambodža, Malajsie a tak i letenky jsou o něco dražší. Já Vám teď ale dám 10 pádných důvodů, proč letět na příští dovolenou právě na Filipíny.

1/ Lidé

I když Filipíny patří mezi chudé země, tak filipínci mají na tváři stále úsměv a dle různých průzkumů patří mezi nejšťastnější lidí na světě.

Autor fotografie: roger_alcantara
Autor fotografie: roger_alcantara

Nikde jinde v Asii jsem neviděl tak přátelské a pohostinné lidi, jako jsou právě filipínci. Při jízdě na motorce v méně turistických místech jako jsou například Camotes nebo Siqujior Vás budou skoro všichni místní zdravit a děti na Vás budou mávat. Filipínci také milují zpěv a tanec a jsou v tom velice dobří. Filipínci také vyjadřují ke všem turistům velký respekt. Když jsem se na cestě po Filipínách bavil s ostatními turisti o Filipínách, tak v první řadě vždy jmenovali skvělé a přátelské místní lidi.

2/ Nádherné pláže a ostrovy

Filipínské ostrovy a pláže patří mezi nejhezčí na světě. Opravdu nepřeháním. Pravděpodobně jen na pár místech na světě je možné vidět podobně krásné pláže pohromadě.

[Modula id=’46‘]

 

Královnou pláží na Filipínách je dle mnohých White beach na Boracay, která i přes davy turistů kteří tam každoročně míří, stále patří mezi 5 nejhezčích pláží na světě. A musím říct, že zcela po právu. Nicméně Filipíny mají přes 7000 ostrovů a tak určitě není těžké si najít na Filipínách ostrov podle svého gusta. Například krásnou a liduprázdnou pláž na Siqijioru.

3/ Nakupovaní

Filipíny jsou také rájem pro ty, co milují nakupování.

Mall of asiaNakupovat se dá skvěle ve velikých obchodních domech v Manile jako je například SM City North EDSA, údajně největší obchodní dům v jihovýchodní Asii anebo v SM Mall of Asia, druhém největším obchodním domě na Filipínách, který se nachází kousek od manilského letiště. Jinou zkušenost pak nabízejí trhy na Filipínách, kde na vás dýchne pravá asijská atmosféra.

4/ Flora a Fauna

Filipíny jsou domovem pro mnoho druhů ptáků, rostlin, zvířat a mořských živočichů.

[Modula id=’47‘]

 

Na Filipínách existuje téměř 200 druhů savců. Například filipínský tarsier, který se nachází na Boholu je nejmenší opička na světě. Na Filipínách lze také nalézt více jak 600 druhů ptáků, více než 300 druhů plazů a obojživelníků a nejméně 400 druhů korálů. Na Filipínách lze například spatřit velrybího žraloka anebo i jednu z nejmenších ryb na světa (Pandaca pygmea). Z úžasné přírody Filipíny nabízejí například čokoládové kopce na Boholu, rýžové terasy v Banaue, či nejdelší podzemní řeku na světě, která se nachází na Palawanu. Můžete se také vyšplhat na jednu z 37 sopek, například na horu Pinatubo, nebo na nejmenší sopku Filipín horu Taal, která se nachází kousek od Manily. Na Filipínách můžete prozkoumat také nespočet jeskyní, navštívit mnoho vodopádů a jezer. Zkrátka, pokud máte rádi přírodu, budete Filipíny milovat.

5/ Počasí

Teplé tropické počasí na Filipínách si turisté nejvíce užívají mezi listopadem až březnem, kdy je v Evropě zima.

62382_4170243929786_734317269_n 1

Filipíny mají celoročně tropické teplé počasí a dvě sezóny. Deštivá sezóna je mezi červnem a listopadem, nejvíce slunečno a největší vedro je pak během filipínského léta mezi březnem až květnem. Moře je na Filipínách celoročně velmi teplé mezi 27 – 29 stupni. Filipíny zasáhne okolo 20 tajfunů ročně, většinou v období mezi červnem a listopadem. Počasí je poslední dobou velmi proměnlivé a rychle se mění. O počasí napíšu brzy samostatný článek.

6/ Jídlo

Nebudu psát, že filipínské jídlo patří mezi nejlepší na světě, tak to není. Filipínskou restauraci mimo Filipíny ani nenalezneme.

Autor fotograie: dbgg1979
Autor fotograie: dbgg1979

A tak právě proto jídlo, které můžete ochutnat jen na Filipínách, může být jeden z důvodů, proč navštívit Filipíny. Mezi top filipínská jídla například patří Lechon, Pancit, Adobo, jídlo z pouličních stánků a kantýn a další. Mimo toho patří do filipínského jídelníčku ryby, které jsou zde opravdu levné a čerstvé, mnoho druhů čerstvého ovoce a v neposlední řadě výborné ovocné shakes (čti šejky). Podrobněji bude filipínské jídlo v samostatném článku!

7/ Levný alkohol a tabák

Filipíny jsou místem, kde je rum levnější nežli pivo.

San migel Filipíny jsou jako stvořené i pro večerní párty, protože alkohol až na pivo je levnější než v České republice. Hlavně tedy místní rum a whisky. Výborný je Boracay coconut Rhum, který stojí okolo 90 pesos a prodává se v bílé 0,70 lahvi. Na Filipínách si na své přijdou i kuřáci, protože průměrná cena krabičky cigaret Marlboro tu stojí zhruba 60 pesos (25 Kč).

8/ Masáže, manikúra

Stejně tak jako v Thajsku, i na Filipínách jsou levné masáže.

Autor: lynielavasy
Autor: lynielavasy

Moje nejoblíbenější je zde hodinová švédská olejová masáž za 300 pesos. Hodina masáže stojí dle lokality a druhu masáže od 250 do 500 pesos za hodinu. Také manikúra je na Filipínách velmi levná, ošetření nehtů na nohou i s nalakováním zde stojí v salonech okolo 100 pesos. Není nic lepšího, než si nechat dát masáž přímo na pláži.

9 / Angličtina

Na Filipínách je angličtina druhý úřední jazyk a tak se zde není problém domluvit anglicky i na vesnicích.

Autor fotografie: tirong
Autor fotografie: tirong

Na 99% Filipínců umí aspoň základ angličtiny a tak pokud máte základ angličtiny, určitě nebudete mít problém s domluvením, což se nedá ani zdaleka říct o jiných asijských zemích. Zajímavostí také je, že na Filipínách se mluví výhradně anglicky ve vládě a také tu vycházejí v angličtině některé místní deníky.

10/ Jeepney

Být na Filipínách a nesvést se ani jednou v jednom ze symbolů Filipín, nebo aspoň si jeepney nevyfotit, to je jako bych ani nebyl na Filipínách.

JeepneyJeepney na Filipínách mají funkci v MHD jako u nás autobusy. Neexistují zde však žádné stanice, jeepney zastaví kdekoliv na jeho trase na mávnutí. Jeepney je několik druhů a ty větší jezdí i mezi vesnicemi. Do klasického jeepney se vejde až 20 lidí.

Pánové si musejí přičíst další, jedenáctý důvod – krásné Filipínky. Stejně tak jako například do Thajska, jezdí pánové z celého světa za sexuální turistikou i na Filipíny. Angeles City, to je to Filipínské město hříchů.

                                Stále jsem Vás nepřesvědčil?

                                          Toto video Vás snad už přesvědčí!

Letenky na Filipíny se dají lehce koupit na Letušce nebo na Královně. Knižního průvodce Filipíny v češtině můžete koupit online zde. Na facebook stránkách budu o všech akčních letenkách informovat, tak neváhejte a stante se fanouškem!. Pokud se článek líbil, prosím sdílejte.

Facebook Comments

09 comments on “10 důvodů proč navštívit Filipíny

 • Jirka , Direct link to comment

  Navštívil jsem Filipíny na 8 dní v půlce března 2015 konkrétně ostrov Cebu a na výletě jsem byl také na ostrově Bohol. Na úvod musím říct že jsem procestoval již mnoho destinací po světě (včetně chudých), ale něco tak hrozného jsem ještě nazažil. Na ostrově velmi špatně funguje turistická infrastruktura, na Mactanu kde jsem byl ubytovaný, není žádná cestovka, žádná zábava (bary, diskotéky, restaurace) všechno je ve městě Cebu, ale městem bych to nenazýval, spíše skládkou odpadu a smradu. Hotel na mactanu dobrý, ale to je tak všechno. Internet nefunkční, a to i v hotelu za 6500 pesos na noc. Taxi do cebu city jede přes hodinu, v zácpě a zmatku na silnici, pokud se chcete dostat zpátky, tak je problém s tím že někteří taxikáři ani neví kde to je i když jim ukážete na vizitce přesnou adresu hotelu a odmítnou Vás svézt. Všechno je problém zařídit a je to předražené. Pláže u hotelových komplexů hodně podprůměrné oproti jiným turistickým destinacím po světě, přes den odliv a moře špinavé. Restaurace jsou schopní v Cebu city Vám ve vedru 35 stupnů, přinést teplé pivo, co se týče jídla, nabídka velká ale nedá se to jíst. Všude se válejí místní a odpadky (je pravda že jsou usměvaví) ale snaží se z Vás dostat peníze. Mezi těmi slumy a odpadky pobíhají krysy společně s dětmi. Možná že tam jsou někde pěkné pláže ale na ostrově Cebu v oblasti Mactanu to rozhodně není, pravděpodobně na Bantayanu, ale po tom co jsem zjistil že je tam problém cokoliv zařídit, a viděl jak všechno funguje rozuměj nefunguje, mi přešla chuť se tam vypravit a strávil jsem dovolenou na Cebu. Na Boholu jsem byl na jednodenním výletu a bylo to hezčí než na Cebu, ale nadšený jsem z toho nijak zvlášť nebyl, pláž na jihu která měla být nejhezčí, tak oproti Vietnamu nebo Thajsku hnus. Filipíny už nikdy! Jirka

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Děkuji za komentář, i z negativního komentáře si mohou lidé něco vzít. Myslím, že 8 dní a jedna destinace je málo na to, abych si udělal mínění o dané zemi. Předně ovšem nechápu, proč jste si vybral zrovna destinaci jako je Mactan a ne spíše Bohol, ze kterého se dá vyrážet na zajímavé a krásné výlety a i samotný ostrov je zajímavý? Nebo proč ne Palawan na 8 dní, nebo proč jste tedy odmítl cestovat na Bantayan? A problém něco zařídit? Vždyt stačilo sednout akorát do taxíku aby vás odvezl na autobusové nádraží a poté autobusem a lodí. Vše je dopodrobna napsané zde na mém webu jako návod.

   Například Bohol a Palawan nedostatkem cestovních kanceláří tedy netrpí a navíc většina hotelů, resortů nabízí různé výlety. Manila a Cebu city jsou známé šílenou dopravou smradem a nepořádkem a tak se není čemu divit, že se vám v Cebu city nelíbilo. Naopak Puerto kde žiju, je čistější, nežli většina míst v ČR! Na každém 50 metru jsou popelnice a dělání nepořádku se tu trestá.

   Mě tu jídlo chutná, ale znáte to, 100 lidí, 100 chutí. Myslím, že dál je asi zbytečné něco psát, protože jste si již na Filipíny svůj názor udělal.

  • bob , Direct link to comment

   heej sorry,rekni me jednu jedinou plaz ve Vietnamu,ktera je cista s cistou vodou jako na Filipinach….ja takovou nenasel:))
   to zes zustal na Mactanu,to o tobe neco vypovida:))

 • vitek , Direct link to comment

  Jirkov březnu je tam už velky vedro a to ještě vic umocňuje pripadne negativni jevy ,ale jinak se stale utvrzuji, ze precejen je nejlepší cestovat sam a filipiny to je pro me jiný svět a vlednu se tam opet vypravim Etiopie je take bomba ,ale to už je zase jimy svět. Vitek

 • Jana , Direct link to comment

  V kterém období tedy nejlépe na Filipíny cestovat (konkrétně třeba Palawan)? Uvažujeme o dubnu/květnu, chtěli bychom teplo a dobré podmínky ke šnorchlování a potápění.. Spousta lidí cestuje prosinec, leden, únor, ale nevím, co si mám představit pod pojmem „chladné období“?

 • karel , Direct link to comment

  mnooo nevím zda člověk, který procestoval mnoho destinací na světě a ubytovává se v hotelu za 6500PHP/noc z daných destinací opravdu něco viděl. Kouzlo filipín spatřuji právě na ulici, mezi obyčejnými lidmi. To je podle mého názoru největší kapitál země. Jídlo, ano není pro mě snadné se těch názvech zorientovat, ale co už.A pokud je pro zábavu potřeba cestovka, hmmm, naštěstí tohle už dávno není moje cesta, ale každý má svůj vývoj 😉

 • Jitka , Direct link to comment

  Dobrý den, dají se na Filipínách prožít letní prázdniny??? červenec nebo srpen??? V Malajsii jsme strávili letošní léto a bylo to tam super – včetně počasí… děkuji, Jitka

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Zdravím, urcite se tu daji prozit letni prazdniny, ale ohledne pocasi, to vam nemusi vyjit, prece jen, v tomto obdobi je tu takzvana destiva sezona. To sice neznamena, ze kazdy prsi, ale slunecno tu stale neni a co vic, je take tu sezona tajfunu. Celkove zalezi na stesti, letos tu moc tajfunu nebylo a moc neprselo, ale jak bude pristi rok, to nevim..

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *