10 nejlepších suvenýrů z Filipín

P1010344

Už dost lidí se mě ptalo, jaký suvenýr z Filipín jim doporučuji. Rozhodl jsem se tedy napsat článek, kde si můžete vzít ohledně suvenýrů inspiraci. Lidi se mě ptají také ohledně vývozu mušlí z Filipín. Pozor na to, je to zakázané! Jedna malá mušle asi projde, ale není třeba pokoušet osud, v těch horších případech (když u vás najdou velkou nebo vzácnou mušli) můžete skončit i ve vězení, v lepších případech zaplatíte pokutu. Někdy vám ale tu mušli třeba jen zabaví a pustí vás bez postihu.

Zmínit se také musím o dovozu cigaret a alkoholu do EU. Jedna osoba může přivést do EU bez nutnosti proclení jeden karton cigaret (200 kusů cigaret) a 1 litr alkoholu s obsahem vyšším jak 22%.

1/ Sušené Mango

Moje nejoblíbenější značka sušeného manga je tato
Moje nejoblíbenější značka sušeného manga je tato

Filipínské mango je vyhlášené, stejně tak i sušené, takže určitě doporučuji přivést balíček nebo dva známým a rodině!

2/ Tanduay rum

Na Filipínách populární rum.

Rum je na Filipínách populárním a pravděpodobně nejlevnějším alkoholem, a protože je také prý dobrý, tak malá placka jako suvenýr kamarádům jistě udělá radost.

3/ Boracay rum

Trošku v pozadí je Boracay rum, ale doporučuji ho aspoň ochutnat.

Tento bílý rum se vyrábí ve třech příchutích – Meloun, Cappuccino a Kokos. Boracay rum chutná tak trošku jako ochucená vodka a určitě doporučuji koupit kokosovou příchuť, která je nejlepší (chutná jako Malibu).

4/ Šperky

item_40000_1280px_08aae0b279ee4008a3471f3a2bea5948

Ženy bude určitě lákat koupě nějakého suvenýru v podobě například náhrdelníku. Pozor však na pravost některých výrobků, speciálně pak u pouličních výrobců.

5/ Miniatura Jeepney

item_39940_1280px_e2d5c54924cc42d79a70e8e96c06c875

Dětem nebo sběratelům určitě udělá radost miniatura Jeepney, symbolu Filipín.

6/ Magnetky

item_39947_1280px_669f221de8284a18a509105257895636

Klasickou záležitostí je pak koupě magnetky, kterou řada lidí sbírá.

7/ Tričko s potiskem

3

V turistických oblastech naleznete mnoho triček se zajímavým potiskem na téma Filipíny, v některých obchodech si můžete dokonce zvolit vlastní potisk.

8/ Barong Tagalog

1437981591_pacquiao

Pánové, pokud si chcete přivést z Filipín opravdu něco speciálního, tak si můžete koupit tuto speciální košili, kterou Filipínci oblékají během zvláštních příležitostí, jako jsou svatby, plesy, ale také ji nosí třeba i ve vládě někteří vládní činitelé.

9/ Perly

pearls_jewelmer_philippines

Mnoho turistů má o koupi perel na Filipínách zájem, čehož využívají někteří Filipínci nabízející perly na některých plážích. Většinou ale nejde o pravé mořské perly! Většina z nich jsou totiž jen sladkovodní perly nebo umělé kuličky. Pravé mořské perly doporučuji koupit v nějakém obchodním domě, či v nějaké slušné prodejně suvenýrů. Nebojte se o perly smlouvat, někde lze usmlouvat až 50% z ceny! Pravé mořské perly poznáte tak, že nejsou tak krásné a rovnoměrné jako ty sladkovodní nebo umělé (mají třeba kousanec od ryb). Ve slušných prodejnách vám vystaví i certifikát o pravosti. Jak poznat pravou perlu si můžete přečíst zde.

10/ Banig mats (rohože)

640_2014_08_03_17_05_43

Tuto speciální rohož využívá mnoho chudých Filipínců jako matraci na spaní, ale dá se využít například na pláž nebo jako podložka na piknik. Banig můžete sehnat jen ve východní Asii, nicméně každý region vyrábí tuto rohož jinak a Banig mats je další z filipínských specialit. Na Filipínách se tradičně používá na její výrobu palma, pandanus a mořské listy, ale také i na Filipínách se materiál Banig mats trošku různí, zkrátka, Filipíny jsou velké.

Zmínit ještě musím levné cigarety na Filipínách (cca 60 Pesos krabička Mallboro), zajímavé jsou místní dřevěné ruční výrobky a hodně lidí by si rádo odvezlo sebou domu místní dřevěnou houpací síť zvanou Hammock (bohužel je velký na klasický převoz) a nakonec nesmím zapomenou na pohlednice. Ohledně pohlednic se musím pozastavit, protože na některých místech na Filipínách k sehnání moc nejsou! Nezapomeňte tedy koupit pohlednici na více turistických místech, kde jsou v pohodě k sehnání.

Pokud jste narazili na Filipínách na něco zajímavého, co jste si domů přivezli jako suvenýr a není to uvedeno v článku, můžete se o tom s námi podělit v komentáři.

Facebook Comments

02 comments on “10 nejlepších suvenýrů z Filipín

 • E-liquidy? , Direct link to comment

  Jak je to na Filipínach s e-liquidy do elektronických cigaret? Nedávno mi má kamarádka dovezla 2 malé lahvičky a byly totálně super. Jsou na tento sortiment také nějaké restrikce?
  Děkuji za odpověď

  Janicka

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Zdravim, elekronicke cigatery na Filipinach moc neleti, respektive videl jsem jen jednoho cloveka to kourit. Ono neni divu, klasicke cigarety a tabak je tu strasne levny. Bohuzel jsem si nikde nevsiml, kolik stoji naplne, pokud si vzpomenu, tak to zjistim a napisu to sem, ale neberte to jako slib. Stejne tak nevim jak je to s vyvozem techto cigaret a naplni, ale predpokladam, ze pokud je to v nejake normalni mire (par kusu), tak pravdepodobne neni zadne omezeni.

   Roman

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *