7 důvodů, proč mít za manželku Filipínku

Na některých zahraničních blocích, kde píší cizinci žijící na Filipínách, se můžete dočíst, že mít za ženu Filipínku je pro chlapa taková životní výhra. Je to ale opravdu pravda? Na toto téma se právě podívám v dnešním článku. Ačkoliv je článek spíš určen pro může, tak ho doporučuji i ženám, to proto aby věděli, co že nás na filipínských ženách tak přitahuje.

Psal jsem, že moc článků, které jsou určeny pro pány nebude, což také dodržím, nicméně o článek o Angeles city je jeden z nejvíce čtených článků na blogu a tak je vidět, že vás to prostě zajímá. Tento článek je takový předkrm před slibovaným článkem o tom, kde a jak nejlépe najít Filipínku pro život, který ještě nevím, kdy dokončím, protože chci, aby stál za to. Vlastností Filipínek bych mohl jako někteří blogeři napsat hodně, ale to by byla chyba, protože každá žena má svojí osobnost. Nicméně některé vlastnosti má většina Filipínek díky výchově a životnímu stylu společné. Zde je několik důvodů, proč si vzít Filipínku za ženu.

1/ Věrnost

Většina Filipínek je svému manželovi věrná, existují však i výjimky

PINAY PHOTO

Tuto vlastnost u žen řadí muži hodně vysoko, možná úplně nejvýš. Nebudeme si nic nalhávat, ale tato vlastnost z evropských žen pomalu, ale jistě mizí (netvrdím ale, že všechny ženy v Evropě, respektive v ČR musí být zákonitě nevěrné). Důvodů je několik, ale nejzásadnějším důvodem je uspěchaná a jiná doba a jiné priority Evropanek. Většina Filipínek tuto vlastnost má, je to dáno hlavně životním stylem na Filipínách, jejich vírou a smyslem pro rodinu.

2/ Smysl pro rodinu

Rodina je pro Filipínky velice důležitá

PINAY PHOTOS

Jak jsou filipínské rodiny jsou veliké, si lidé kteří ještě nenavštívili  Filipíny neumí ani představit. Rodina je pro Filipínce vše. Ve velké rodině manželky jsem často ztracen a nemám šanci si pamatovat všechny její takzvané druhé bratrance a sestřenice. Většina Filipínek se snaží udržet svojí rodinu pohromadě a od manžela jen tak neuteče. Dokáže se však také obětovat a jít pracovat do zahraničí, kde si vydělá mnohem více peněz, zatímco o její dítě (děti) se starají příbuzní, nebo naopak ona zůstává doma s dětmi, zatímco manžel pracující v zahraničí jim posílá peníze.

3/ Víra

Křesťanství hraje na Filipínách velikou roli

Nesnažte se vaší krásnou Filipínku přesvědčovat, že žádný Bůh není, zdroj: itsparadigma.com
Nesnažte se vaší krásnou Filipínku přesvědčovat, že žádný Bůh neexistuje, zdroj: itsparadigma.com

Filipíny jsou křesťanskou zemí a žijí tam velmi věřící lidé. Víra v Boha pomáhá Filipínkám v těžkých časech a může celkově pomoc jejímu vztahu a její rodině. Některé Filipínky (hlavně ty z vyšší a střední vrstvy) jsou členky různých křesťanských společenství, které jim při pravidelných návštěvách pomáhá utužovat víru v Boha a řešit problémy v rodině. Funguje to tam v rámci sdílení jejich problémů a řešení různých témat mezi sebou. Výsledkem je většinou zlepšení jejich problémů, protože jsou všichni optimisticky naladěni. Většina Filipínek má díky jejich víře také větší trpělivost (i ve vztahu).

V ČR mi to přijde takové pesimistické a lidé kolikrát uvažují sobecky. Jeden příklad s nadsázkou. Žena se vyzpovídá s jejími problémy kamarádce a ta jí poradí „Tak se na toho Frantu vykašli, rok ti nepřinesl kytku a už půl roku ti neřekl, že tě miluje. Vždyť ten tvůj kolega Honza vypadá tak dobře a má o tebe evidentně zájem. Děti ten rozvod nějak překousnou, uvidíš“.

4/ Přírodní krása a drobná postava

Většina Filipínek neměří víc než 165 cm

Tři filipínské kočky, zdroj: www.boxingscene.com
Tři filipínské malé kočky, zdroj: www.boxingscene.com

Už jsem to zmiňoval několikrát, ale Filipínky patří opravdu mezi nejhezčí ženy světě, speciálně překvapivé zjištění pro mě bylo, že většina Filipínek se běžně nelíčí, protože to zkrátka nepotřebují (vypadají dobře i bez líčení). Mnoho mužům (určitě ne ale všem) se také líbí jejich malé a drobné postavy.

5/ Pečovatelská povaha

Chcete mít doma manželku a pečovatelku v jednom? Ožeňte se s Filipínkou!

Krásná pečovatelka, že?
Krásná pečovatelka, že?

Filipínky jsou od přírody pečovatelky a snaží se nejlépe, jak umí starat o svého manžela. Nebuďte tedy překvapeni, když vám vaše budoucí filipínská přítelkyně či manželka začne sama od sebe například masírovat záda, či dělat manikúru. Filipínky také milují staré lidi a rádi o ně pečují. Tohle postupně zjišťují důchodci z celého světa, hlavně z Ameriky. Někteří z nich si užívají svůj důchod na Filipínách po boku mladé Filipínky, která se o ně s láskou stará. A pozor, často jí nejde jen o peníze, které od něho má!

6/ Pomalé stárnutí

Uhodnout věk Filipínky? To je doslova jako střelba od boku

Že neuhodnete kolik let je té Filipínce napravo? Správnou odpověď naleznete na konci článku.
Že neuhodnete, kolik let je té Filipínce napravo? Správnou odpověď naleznete na konci článku.

Většina Filipínek vypadá mladší, nežli ve skutečnosti jsou. Kamarádky mojí manželky, kterým je 40 let, vypadají do jedné tak na 30 let. Po tom, co jsem se dvakrát vyloženě ztrapnil, když jsem manželku jednoho kamaráda označil jako jeho dceru, se už neodvažuji tipovat věk Filipínek. Jedním z důvodů může být tropické klima, protože podobně jsou na tom například také Thajky. Když jsme naposledy navštívili ČR, tak si manželka všimla, že tam má sušší a horší kůži. Toto má pro muže i stinnou stránku, protože se jim může lehce stát, že se zapletou s nezletilou Filipínkou (hlavně u prostitutek na ulici).

7) Optimismus

Úsměv a pozitivní nálada Filipínek vás brzy nakazí

Tři filipínské kamarádky :)
Tři filipínské kamarádky 🙂

Většina Filipínek je velmi optimistická a usměvavá. Díky manželce se mnohem častěji směji a je ze mě celkově větší optimista, nežli jsem byl předtím. V jednom z článků jsem psal, že co se týče usmívání na ostatní lidi mám ještě co dohánět. Nedávno mi moje manželka řekla, že vidí ten pokrok, že vypadám teď na pohled více „happy“ a mnohem více se usmívám na ostatní lidi. Zkrátka, optimismus je opravdu nakažlivý!

Těch vlastností a důvodů bych mohl napsat o dost víc, ale jak jsem psal, dál už je to dost individuální a záleží na osobnosti určité ženy. Filipínky ale mají také záporné vlastnosti, například hodně Filipínek žárlí, nicméně když jim nebudete dávat důvod, tak to ani nepoznáte. Také se říká, že s vaší nevěstou se zároveň oženíte i s její matkou, což bohužel nemohu potvrdit 😥 Rodiny na Filipínách nejsou všechny do jedné stejné a také záleží, kde budete spolu žít.

Je tedy pravda, že oženit se Filipínkou je jako vyhrát ve sportce? Můj názor je ano i ne, ale často opravdu ano. Nicméně žádná Filipínka vám sama nespadne do klína (mimo tedy bar girl a i tu v ČR nenajdete) a tak to chce při hledání vložit úsilí (hledání na internetu), nějaké peníze (letenka, pobyt na Filipínách) a čas. Nelze také automaticky čekat, že hned ta první bude ta pravá. O tom, kde a jak hledat normální Filipínku pro život bych rád napsal v dalším dílu o Filipínkách. Vím, už to slibuji dlouho, ale do dvou měsíců, než začne sezóna ten článek chci dodělat. Stejně tak bych ale rád napsal někdy článek o možných problémech ve vztahu s Filipínkou, jako například problémy kde s ní žít, peníze, jazyková bariéra a tak.

EDIT: Byla řeč o Filipínkách, které normálně pracují a kterým většinou lze vysvětlit, že nejste milionáři protože žijete v Evropě. Většina z nich to pochopí. Taková kapitola sama o sobě jsou Bar girls, nebo holky (zlatokopky), kteří se v prostředí barů pohybují a kteří uvažují jinak. Mnoho mužů, kterým nevadilo žít s bývalou bar girls se spálilo.

Odpověď na hádanku: Isabel, té holce napravo, je 23 let.

Facebook Comments

53 comments on “7 důvodů, proč mít za manželku Filipínku

 • Mirek , Direct link to comment

  Pekny clanek. Ja si vzdy myslel, ze jsem z velke rodiny, nicmene az na Filipinach jsem zjistil, jak velka rodina muze byt (rodicove me zeny jsou z 11 a 12 deti, cili bratrance a sestrenky nespocitam, ale pri libovolne rodinne akci nejdeme pod 20 hlav). S tim souvisi take masovost jakekoli akce.
  V Cesku jsme zvykli vyrazit nekam ve dvou, trech, ctyrech – na Filipinach diky pribuzenstvu jedeme vzdy v maximalnim moznem poctu (co dopravni prostredek uveze), cili treba vylet do akvaparku se behem hodiny z napadu jednotlivce stal zalezitosti 10 lidi ze trech blizkych domacnosti (vice se do auta nenacpalo). Ze jsme se nakonec nekoupali, uz bylo docela jedno, pac cestou byla sranda i bez toho.
  Zminovana vernost je podle me dana take neexistenci rozvodu – na ostrovech ta moznost neni (jedina zeme na svete vedle Vatikanu) a tak proste kdyz se jednou vezmete, nemuzete podvedome kalkulovat s tim, ze kdyby to nevyslo, mate v zaloze rozvod a pak druhou, treti … sanci. Stejne tak stridani partneru u mladych neni moc in, protoze to jednak ma nepriznivy vliv na prestiz rodiny a take na manzelske vyhlidky jedince (zejmena pak u divek).
  Dalsim faktorem muze byt zakon, podle nehoz za neveru/mimomanzelsky pomer muzete jit do vezeni.
  Presto nevera samozrejme existuje a podle toho, co jsem slysel, k tomu casto prispiva pracovni migrace. Ne kazdy vztah ustoji i mnohalete odlouceni.
  K vzhledu a odhadu veku pridam dve zkusenosti. Ma babicka se po prvnim setkani s mou tehdy nastavajici sverila s pochybnosti, jak je mozne, ze rodice pusti sestnactiletou divku na druhy konec sveta s pritelem (Mylene bylo tehdy 26…). Zenina exkolegyne v 38 letech vypadala podle tvare na 20 a postavou na 15 a mela 18tileteho syna.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj,
   díky za názor! Ohledně nemožnosti rozvodu na Filipínách máš pravdu, to jsem zapomněl zmínit a určitou roli to v tom také hraje. Nicméně takhle uvažují jen většinou Filipínky, protože moje žena má kolem sebe dost kamarádek, které jsou takzvaně „separate“ od manžela a mají jiný život. A nebudeš se asi divit když teď napíšu, že v 99% je opustil chlap, který utekl za jinou Filipínkou. Netvrdím, že většina Filipínců je taková, ale tohle o něčem svědčí. Stejně tak znám i Filipínce, které mají nebo měli milenky. Naopak neznám žádnou Filipínku, která by měla milence.
   Není pak se čemu divit, že pro Filipínky jsme v určitých směrech unikátní, ačkoliv v Evropě by o nás žádná žena nezavadila ani pohledem 🙂

   O tom zákonu nic nevím, to by bylo asi hodně Filipínců ve vězení. Není také překvapení, že Filipínec který opustí manželku a děti (bez rozvodu) musí stejně platit alimenty. Jedna kamarádka mojí ženy dostává od manžela, který jí opustil 50 000 pesos měsíčně (na tři děti) a ještě jí to nestačí, bude požadovat víc, protože ten Filipínec si vydělává velké peníze (takže má na to nárok). Naopak další kamarádka nedostává nic, tak ho chce zažalovat.

   Na Filipínách ještě existuje takzvané anulování manželství (jako kdyby žádné nebylo), které je však drahé. Nakonec musím zmínit ještě možný problém u moderních, mladých Filipínek, které žijí v bohaté, vyšší vrstvě a které mohou myslet jinak a nebo u Filipínek, které žijí nějakou dobu mimo Filipíny např. v Evropě a které se „úspěšně adaptovaly“ na evropský život. Znám ale jak jsem psal některé Filipínky z vyšší a střední vrstvy (kolem 40 let), které jsou všechny v pohodě. Problém asi bude ve výchově těch mladých a bohatých (rodiče na ně nemají čas a pokrok ve všem je i na Filipínách). Velkou roli tedy v tom hraje výchova a budu si stát na svém i ta víra. Ale to už jsem zabředl do velkých podrobností. Odhadovat věk Filipínky fakt nejde, to máš naprostou pravdu 🙂

   • Michal , Direct link to comment

    Ale to je oxymóron, s kým tedy ti nevěrní filipínští muži jsou nevěrní, když filipínské ženy jsou věrné? Jinak jsem si to rád přečetl, poletím se tam podívat.

    • Roman Mudroch , Direct link to comment

     Tak to není jen z mé hlavy, ale tohle je veřejně známá věc že Filipínky, Thajky, atd jsou ve většině případech věrné (mají to díky náboženství jinak), ale samozřejmě se najdou se výjimky. Muži chodí za prostitutkou nebo je mnoho singl žen. Ono by o tomhle tématu šlo debatovat mnohem více, doporučuji prostě na Filipíny zajet a zažít to sám.

     • Michal , Direct link to comment

      Děkuji za reakci. A máte pravdu, na jaře se tam rád podívám. Věrnou ženu aby dnes v CZ člověk vyvažoval zlatem.

  • Mark , Direct link to comment

   Ahoj Romane, zijes na filipinach nebo v cr? Kde bys mi poradil si najít dobrou filipinksou manzelku? Tim nemyslim žadnou zlatokopku nebo prostitutku samozrejme.

 • Karel , Direct link to comment

  Neda mi to, abych se nevyjadril k:

  „Už jsem to zmiňoval několikrát, ale Filipínky patří opravdu mezi nejhezčí ženy světě“.

  Sice chapu, ze se jedna o subjektivni nazor, ale osobne radim filipinky zrovna k tem nejmene pohlednym asiatkam, ne tak k zenam obecne. Par fotek z netu na tom nemuze nic moc zmenit 🙂

 • Ras , Direct link to comment

  Jeden z nejsexističtějších článků, které jsem v poslední době četl. Autor potvrzuje, že průměrnému muži nejde o nic jiného, než o sex, vzhled a o to, aby byla žena jen přívěskem jeho pokroucenému egu. Mít rovnocennou silnou a na svých nohou si stojící partnerku je samozřejmě noční můra každého prasátka. Gratuluji.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Pokud tak tento článek někomu připadá, tak ok, bohužel pro vás moje manželka je starší jak já, není můj přívěšek a je mi ve všem rovnocenná. Také se nemusím bát, že mě podvede se sousedem a vím, že se o mě za každých okolností postará. Hold jsem s Filipínkou spokojený a vím, že spousta dalších cizinců také.

  • Josef Jeníček , Direct link to comment

   Ras – Jednoznačně s Váma souhlasím. Ale tady bude problém někde úplně jinde. A v článků je obrovská spousta chyb. Filipínky jsou hloupé. A hlavně chudé. Autor může sice namítat, že tomu tak není ale bohužel to budou jen směšné výplody. Já žiji střídavě v Horgenu a Lysé nad Labem. Zeptejte se filipínky kde je Česko a kde Šcýcarsko. Budou na Vás koukat jako husy. Vůbec neví o čem mluvíte. Vědí, že jejich hlavní město je Manila ale nemají potuchy jak se tam dostat. Každý běloch je pro ně movitý a je jim jedno, že mu je 60 a jí 20. Vše je o penězích a ony toho patřičně využijí. Autor měl ale napsat jednu podstatnou věc a tou je rozchod. Ano, filipínka se o Vás bude starat jako své dítě ale na druhou stranu Vás bez váhání a bez mrknutí okem odkopne. Stačí jen, aby jí někdo z rodiny řekl, že si vezme za manžela tohoto filipínce a je vymalováno. Nikdo to nepochopí. Nikdo vzdělaný. Je to totiž zvířecí pudové jednání. Budete se milovat 3 roky a po třech letech to neustojíte. Padnete psychicky na dno. Filipínka ale ne. Té to bude ukradeny a udělá to co chce její rodina. V jedné sekundě hodí ty tři roky za hlavu a zapomene. Toto je ale tak obsáhlý problém, že to není možné napsat do jednoho komentáře. Autor zde uvedl a popsal člověka, který myslí a uvažuje svým přirozením. Vzdělaný a rozumný člověk si filipínku neveme. Pouze si s ní pohraje v posteli a zaplatí jí za to. K ničemu jinému totiž nejsou. Na nic jiného se nehodí. Ano, nejsou všechny takové, bude namítat autor, jenže výjimky potvrzují pravidlo a to pravidlo je dané a nikdo ho nezmění do té doby, než se z Filipín stane vyspělejší země. Zatím je to rozvojové teritorium kde si mladí a hlavně staří pánové, leští svoje pochroumaná ega a Filipíny jim v tom pomáhají. Tak to je a bude to tak ještě hodně dlouho.

   • Lumír , Direct link to comment

    Pane Josefe, z Vás mluví osobní zkušenost ! Vnímám Vaši bolest, protože cítím tu samou. Té mojí bylo 24( mě 51), byla krásná a vzdělaná. Měla většinu těch kladných vlastností, které autor popisuje (včetně katolické víry) Po dvou letech mě nedávno, bez varování, bez konfliktu opustila, protože se „zamyslela“
    Akorát se nenarodila v Manile, ale v Mladé Vožici a jmenuje se Hana.
    Dnes se za Vás pomodlím, třeba Vás ta zloba přejde.

   • Roman Mudroch , Direct link to comment

    Josefe,

    nechci dlouze reagovat na tu snůžku hloupostí co jste napsal, jen krátce. Všechny Filipínky jsou hloupé? Asi jste na Filipínách ani nebyl, jinak byste tohle nemohl napsat. Když se v Americe zeptáte, kde je ČR, kolik vám správně odpoví, to jsou tam všichni hloupí tedy podle vás? Víte, já netvrdím, že Filipínka není schopná chlapa opustit, ale v poměru s Evropankou to je o mnoho nižší pravděpodobnost. Normální a klasická filipínka vás v žádném případě bez mrknutí oka neodkopne! Jestli se to stalo vám, nebo někomu ve vašem okolí, tak ok, netvrdím že je to nemožné, ale pokud jste si tu holku našli v baru nebo na seznamce na internetu, pak se není moc co divit. Článek je o normálních Filipínkách, ne o bargirls nebo zlatokopkách na seznamkách! Více nemá cenu na vás reagovat, akorát bych tu musel rozčílit :))

    • Jarka , Direct link to comment

     Dobrý den chci se zeptat zda žijete s filipínkou tady nebo na filipínách. Byla vaše filipínská manželka tady v česku a jeko se adaptovat na naše klima. Děkuji

     • Roman Mudroch , Direct link to comment

      Dobry den, zijeme na Filipinach a v CR se mnou byla. V CR se ji libilo, ale byli jsme tam vzdy nejdele skoro mesic. Tvrdi, ze by klidne v CR zila, ale tezko rict, vite, to je prave to, ze ne vsichni Filipinky se dokazi adaptovat na zivot ve studene a uspechane Evrope. je to pro ne jiny zivot a bez rodiny.

    • michal valla , Direct link to comment

     Ahoj,já si tu mojí našel na seznamce na fb,je to obyčejná holka která chodí do práce,taky je chudá,nepřetvařuje se,ona ví že nejsem milionář,jen po mě chce lepší život se mnou a naší budoucí rodinou,nemyslím si že je to zlatokopka,znám její příbuzné,mluvil jsem s její sestrou a bratrem,vím jak vypada její apartment,vím co mají k jídlu atd.ona je normální holka…

    • Svatik , Direct link to comment

     S tím musím souhlasit pokud přijedu do Cech největší odborníky na Filipínky jsou ti co byli nejdál v Chorvatsku

   • Ivan , Direct link to comment

    Jozefe – filipinky nevedia kde je ČR alwbo SR? No a čo. Ja som v Manile stretol australcana a ked sa ma spytal odkial som tak dobrych 30 sekund rozmyslal a potom sa spytal, ci je SR v europe…..navyse ked spomeniete ceskoslovensko tak vacsina z nich vedia kde to je , ale takisto ako americania, vela z nich nema ponatie, ze sme sa rozdelili. A myslim si, ze na zaklade geografie sa inteligencia neposudzuje. Vela eurooanov necie kde presne lezi chorvatsko alebo norsko, takze to, ze to nevie filipincan, ma neprekvapuje.
    Dokonca aj starsia generacia francuzov nevie, ze ČR a SR uz su dve samostatne krajiny.
    Co sa tyka chudoby, ano, vela filipincanov je chudobnych, to je pravda a teda vela z nich nema ani poriadne vzdelanie, ale neviem ci to by mal byt dovod k vysmechu.
    Co sa tyka toho opustenia partnera, tak moze sa stat, ze posluchne svoju rodinu a opusti manzela. Jednu taku poznam, co da vo vsetkom na rodicov a raz sme sa dostali do konfliktu ked som jej povedal, ze je dolezite co v zivote chce ona a nie co rodicia, ale vacsina si svoj zivot zariadi po svojom. Aspon tie, ktore ziju v Manile. Tie maju samostatne zmyslanie.
    Vzdelany a inteligetny clovek, ktory si len uzije z bargirls mi moc vzdelany nepride.
    Vo vela veciach by som povedal, ze filipiny su vyspelejsie nez ČR a SR, aj ucta k starsim je tam na uplne inej urovni nez u nas.
    Ak ste mal negativnu skusenost s filipinkou tak ich este nemusite hadzat do jedneho vreca. To i ked s ceskou by ste mal negativnu skusenost, tak sa z ciech odstahujete a uz pre vas je kazda ceska fladra a hlupa? To si nemyslim.

  • Lumír , Direct link to comment

   Pane Ras, jsem staré (51), sexistické prase a mám těžce pochroumané ego, což je jisté. Stejně tak je jisté, že když jste psal tenhle příspěvek, stála za Vámi asi ne rovnocenná, ale určitě silná žena, na pevně rozkročených vlastních nohou. Jen jste nenapsal co měla v té chvíli v ruce.
   Romane, já také gratuluji, a dovolte mi, abych Vám vyjádřil svoji nejupřímnější závist!

  • Johny , Direct link to comment

   Je videz ze Ras je obycejnej zavistovej kreten 🙂
   Btv. Preji ti mnoho stesti z tema zapadnima feministickama „strong independent women“ a podobnym zenskym odpadem 😀

  • Tom , Direct link to comment

   Otevrela jste mi oci , rychle si budu muset najit nejakou muzatku , jen aby mne nejaka muzatka nenazvala prasatecko . Filipinky jsou presny opak muzatek a Cesky se jim bohuzel porad vice a vice vzdaluji. Tak je snad i spravne ze jim pirati zaridili ze jim prejmeni nebude koncit ova .

  • Roxer , Direct link to comment

   Ras – a nebo ty budeš nejake zamindrakovanej vypatlanej závistivej kretén kterej krásnou Filipínku jako mám já třeba mít nikdy ty nebude, ty závistivá vypatlaná nula lol 🙂

  • Roxer , Direct link to comment

   Ras – ty jseš obyčejnej zamindrakovanej vypatlanej závistivej kretén kterej krásnou Filipínku jako mám já mít nikdy ty nebude, ty závistivá vypatlaná nulo lol 🙂
   A nebo máš nejakou vyžranou hnusnou českou feministickou krávo která ti jen ničí život tak zavidiš a pišeš tady kraviny haha 🙂

 • Imrich , Direct link to comment

  Zdravym Vas .no po precitani komentarov …hmm kolko ludi tolko chuti sa vravy .prave som z jednou zo samaru a to po 2 mes ..a vie ze prachy moc nemam mam co mam a je v pohode a moc rozumna a opatrna atd .ale to je treba citit a sledovat v malych veciach a uznate ze su skvele skvela ..zapornu jrdinu vycitku som este odnej nepocuj to skor tiez mam uz dost nasich eu kukuriciek blbychh a to som mal naposled s orlove jednu i z dvoma deckama i tak bylo malo tak ak nakonec bude sama tak sama siuze zato…😂

 • Pavel , Direct link to comment

  Po dvou měsících na Filipínách můžu prohlásit, že Filipínky jsou velice hezký a je tam tak moc mladejch holek, že se to snad ani nedá popsat. Až po návratu do ČR si člověk uvědomí, že jsme národ důchodců a těch pár holek co tu člověk potká většinou nic moc. O nadváze u nás ani nemluvě. Neříkám, že všechny Filipínky jsou krásný, ale při tom počtu je zkrátka z čeho vybírat a zájem o mě ze strany Filipínek byl velkej.

  Takže z hlediska holek je to ráj na zemi pro bělocha, ale žít bych tam nechtěl.

  • Pavel , Direct link to comment

   Co se týče článku, tak s tou věrností bych si nebyl tak jistej. Co vím, tak podvádění je tam velice běžné a moje Filípnka mi vyprávěla hodně příběhů o rozpadlých rodinách v důsledku podvádění z obou stran u jejích příbuzných nebo známých. I na netu se o tom dočtete od jiných cizinců.

   Mají i jiná negativa co jsem vypozoroval jako závislost na Facebooku a telefonu. Prohlížet FB polovinu dne neni vyjímka a často je až potřeba sebrat jim telefon. Taky si Filipínci moc nelámou hlavu s lhaním a bere se to tam jako normální. Lhát ale moc neumí, takže se to dá většinou hned poznat nebo jsou to dětinský výmluvy, který hned víte, že nejsou pravda.

   Hlavní problém ale často bude rodina vaší filipínky.

   • Roman Mudroch , Direct link to comment

    Zdravím, díky za názor. Ohledně věrnosti, tak za tím si stojím, normální Filipínka, která má s někým vztah je věrná. Neznám v okolí někoho, komu by se rozpadl vztah díky neveře Filipínky, ba naopak jak jsem několikrát psal, tak Filipínci nevěrní jsou, často s nějakou mladší singl. Neříkám, že nejsou výjimky, ale v % to je přesně naopak než je u nás. Možná také záleží, v jaké rodině a společnosti ty Filipínky žijí, tím se ale nechci navážet do vaší Filipínky. Ohledně závislosti na FB to je naprostá pravda, s tím souhlasím.

    • Pavel , Direct link to comment

     Bohužel to není úplně pravda. Moje Filipínka už mi vyprávěla tolik příběhů o podvádějících filipínkách, že už to ani nespočítám. Její sestřenice dokonce měla 5 chlapů najednou, aniž by o sobě věděli. Pak si jí vzal nějakej chudák evropan, aniž by znal její minulost.

     Její bratr se vrátil o den dřív z cesty a našel svojí s jinym. Souseda podvedla manželka, tak teď žije s jinou ženskou jen tak bez svatby a moch bych pokračovat hodiny.

     • Roman Mudroch , Direct link to comment

      Nesouhlasím, naprostá většina normálních Filipínek je věrná a má jen jednoho chlapa. Žiju tu už několik let a předtím jsem na Filipíny jezdil a tak si dovolím tvrdit, že Filipínky a místní realitu už znám. Případ, o kterém píšeš ukazuje na nějakou bargirl nebo zlatokopku a přesně tenhle typů holek se na internetových seznamkách jen hemží. Tím se nechci dotknout známých nebo příbuzných tvé Filipínky. Proto stále opakuji, hledejte Filipínku na život mimo seznamky a mimo bary. Ohledně věrnosti Filipínek, tak naprostá většina normálních Filipínek je svému chlapovi a speciálně manželovi věrná, ale samozřejmě existují výjimky. Nejsem naivní, jak jsem řekl, už tu pár let žiju a vidím to tu u našich kamarádů a kamarádek a celkově známých. V naprosté většině případů je nevěrný Filipínec, Filipínky jen velmi zřídka.

     • Johny , Direct link to comment

      Romane seznamky nejsou špatná vec, jen si tam musí človek umet vybrat spravnou Filipinku, takže jak si ju pridate zkontrolujte si její facebook a zjistete si o ni neco, hlavní body jsou jestli má na facebooku hodne cizincu chlapu (viz. like od starych bilych duchodcu apod.) a pokud nema a samozrejme taky pokud ma normalni praci, takže i na seznamce je hodne normalnich filipinek, hlavni bod je že má normalni praci (pokojska, call centrum, sestrička apod.) a taky že nesmi mit hodne cizincu na jejim fb.

 • Standa N. , Direct link to comment

  Dobrý den. Žiju v norském Oslu a i tady vidím spoustu Filipinek s Evropany, včetně jedného mého kolegu z Brna. Zajímalo by mne, jaké mají Filipinky vnímání krásy – protože ještě jsem s Filipinkou neviděl hezkého chlapa (dle našich evropských měřítek). Pokaždé jsou to spíš takoví ti, co, jak se říká, „zbyli“. S nadváhou, pleší, takové ty už na pohled nepříliš průbojné „počítačové“ typy, nebo staří lidi. Nemyslím to nijak zle, já taky nejsem žádný Delon 🙂 jen mne zajímá, jestli to Filipinky vidí jinak a v jejich očích je ten knedlíkový Franta opravdu krásný – nebo jim prostě na fyzické kráse nezáleží a hledají jiné hodnoty ( vámi zmiňovanou věrnost, zajištění sebe i rodiny, peníze, … ) .

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Dobrý den,

   Filipínky mají jiné priority než Evropanky. Díky jejich chudobě jim ke štěstí stačí někdo, kdo se o ně postará. Samozřejmě čím bohatší a hezčí Filipínka, tak má jiné požadavky a tak dále. Například krásná letuška Air Asia se na 90% nepřestěhuje za o 20-30 let starším pánem do Evropy, zatímco holka s chudé rodiny ano. Tato letuška si nedá inzerát do seznamky, zatímco chudá Filipínka ano, atak dále. Snad si rozumíme. Dále mají Filipínky přirozenou úctu k starším lidem a mají vrozenou pečovatelskou povahu což jim ulehčuje vztah s o 20-30 let starším pánem a nepoznáte z jakého důvodu s vámi je, budete mít stále pocit, že vás miluje celým srdcem. A o tom to je 🙂

  • Pavel , Direct link to comment

   Filipínci mají jiný pohled na krásu než Evropani. Pro ně je vysoký běloch, dlouhý nos, modré oči, světlá pleť a světlé vlasy zkrátka vzor krásy a jejich dream men. Chtějí také tyto atributy pro jejich děti i když to je spíš utopie, protože asijské geny přebíjí ty naše. Ale světlejší pleť a vyšší vzrůst bývá i u mixovaných dětí. Ale třeba šance na modré oči je jen 0,1%.

   Tento vzor krásy je jim vtloukán do hlavy od malička, většina herců v TV jsou mix se světlou pletí. Většina produktů pro osobní péči v obchodech jsou bělící včetně takových blbostí jako bělící deodorant. Moje Filipínka je lehce tmavší pleti, nijak moc, přesto jí okolí včetně rodiny a sester pravidelně říká, jak je ošklivá. To jen pro představu, co je to za kulturu. Filipínci zase vědí, že nám se líbí opálené, exoticky vypadající Filipínky. Aneb ty, které tam jsou za ošklivé. Četl jsem i jeden topic od Filipínce, který se divil, proč si většina bělochů vybírá ošklivé Filipínky :O

   Filipínci také mají rádi cizince všeobecně a tak bez nadsázky řečeno, každý běloch i jiný cizinec je vnímán jako žádaný a hezký. Na věkový rozdíl se nekouká, spíš je to výhoda. Jednak mladí filipínci jsou totálně nezodpovědní, chudí a často utečou jakmile dívka otěhotní. Starší můž je naopak vnímán jako spolehlivější, více zajištěný, menší šance na zálety atd.

   I žebříček hodnot je někde jinde než u Evropanek a potetovanej grázlík moc pozornosti nezíská. Asiatky zkrátka preferují hodnýho chlapa domácího typu.

   • Henk , Direct link to comment

    Máte rozhodně pravdu Pavle, na Filipínách jsem sice nebyl,ale moje filipínka,když mi posílá fotky a jelikož se fotí mobilem tak její tvář vypadá docela snědá,tak se stydí a říká,že je ošklivá. Když jsem se jí ptal proč si nenašla nějakého muže u nich,řekla mi že jsou moc tmaví a malí. A to se jí nelíbí.

 • Anton , Direct link to comment

  Chci poprosit o pomoc někoho, kdo se ženil na Filipínách. Potřebuji přesné informace o tom, jaké dokumenty potřebuji, jakým způsobem musí být ověřeny atp. Děkuji.

  • Pavel , Direct link to comment

   Právě jsem svatbu absolvoval a je to teda byrokratický peklo na zemi. Taky je na to potřeba alespoň 3-4 týdny být na Filipínách. Prvně začni přečtením stránek Manilské ambasády, mají tam článek o svatbě s Filipíncema.

   Ty potřebuješ vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření sňatku z tvojí matriky, nový rodný list na jedné A4 ne strarý dvoustránkový a soudní překlad do angličtiny. Pak s tím musíš zajít na ověření na krajský úřad, poté Ministerstvo zahraničních věcí a finální ověření na Filipínské ambasádě v Praze. Pak ještě poslat emailem tvoje vysvědčení o právní způsobilosti na ambasádu v Manile a oni ti vystaví finalní potvrzení, který si jenom vyzvedeš na recepci v Manile. Na Filipínách už jenom CENOMAR od PSA, doklad , že už ses tam neoženil a CEDULA (doklad o dani)

   Filipínka:
   rodný list, CENOMAR, barangay clearance, CEDULA, police clearance, souhlas rodičů pokud jí je pod 21, případně rodičovskou radu pokud je pod 25.

   S tím vším zajdete na radnici v místě jejího bydliště a zažádáte o marriage licence. Vydání trvá 10 kalendářních dnů. Poté s touto licencí můžete zajít za soudcem nebo starostou a nechat se oddat. Často je to jen jeden den v týdnu, kdy oddávají.

   Poté zanesete předběžný oddací list zpět na radnici a zažádáte o zápis. Je důležité chtít advanced endorsement, takže finální oddací list dostanene po měsíci a ne po 6, což je standartní doba.

   No a pak stejný kolečko pro Filipínku pro vydání víza. rodný list a oddací list nechat ověřit u DFA, pak superlegalizovat na Manilské ambasádě a pak ve čtvrtek mezi 9 a 10:30 zajít zažádat o vízum pro sloučení rodiny. Vydání max 15 dní. To už je ale opět detailně na stránkách ambasády.

   • Roman Mudroch , Direct link to comment

    Ahoj, super, díky za návod! Já to absolvoval taky, ale už jsem si to přesně nepamatoval a z filipínské strany to řešila moje žena. Ono někdy problém je, že dost Filipínek to chce nechat vše na ženichovi i s celkovou platbou a tak nic vyřizovat nechtějí. To je problém chudých holek anebo barsgirls.

    • Pavel , Direct link to comment

     Není zač, rád pomohu. Ještě jsem zapoměl dodat, že při vízu sloučení rodiny musí před cestou do ČR absolvovat CFO seminář v Manile nebo Cebu, bez toho jí nepustí do letadla.
     Vízum pro sloučení rodiny má mnoho výhod oproti turistickému. Není potřeba zakoupit letenku předem, není potřeba se objednat na ambasádu, stačí přijít. Stejně tak není potřeba dokládat kde bude bydlet a zajištění hotovosti. Takže je to mnohem jednodušší.
     Na závěr musím pochválit pracovníky naší ambasády v Manile. Na moje dotazy emailem odpověděli vždy do jednoho dne a velice nápomocně. Tak by měli úřady pracovat pro lidi.

     • Vašek , Direct link to comment

      Dobrý den Pavle, po přečtení vašeho článku jsem zjistil,že jste mi neuvěřitelně pomohl. Moje filipínka pořád mluvila o „Fiancee visa“ a já jí řekl,že u nás nic takového neexistuje. Je možné tedy,aby zažádala o toto vízum,ačkoli vlastně nejsme oficiálně snoubenci? Bál jsem se,že pokud promluví na ambasádě o našem vztahu, automaticky jí vízum nedají,protože by se potom nechtěla vrátit.

     • Henk , Direct link to comment

      Teď jsem ale někde četl,že vydání „Víza pro sloučení rodiny trvá 90 až 120 dnů. Je to tak,nebo to byla nějaká „kachna“?

   • Svatik , Direct link to comment

    Já finální od České ambasády neopotřeboval ani doklad o dani , záleží na zvyklostech místního úřadu .

 • Tomáš , Direct link to comment

  Pekne napísané 🙂 a všetko toto môžem aj potvrdiť mam priateľku filipinčanku a naozaj toto všetko čo si napísal je úplná pravda 🙂

 • Marcel , Direct link to comment

  Já se přesně na toto chystal koncem února, filipinka pracovala v CR a odletěla dom a já měl přiletět pokud možno co nejdříve za ní. Když jsem ji řekl, že vše vybavit je na dobu skoro 1.měsíce (nehledě na poplatky) tak byla z toho pryč. A ja ji tedy řekl, at jde zjistit jak je to s dlouhodobým pro cizince na Filipinách a když zjistila že to není problém tak jsme se na snjatek vykašlali a žijeme na Filipinách spolu i bez toho. Každé 2 měsíce je potřebné zaplatit prodloužení víza okolo 4000 peso, a celkově 3 roky nonstop. Pak třeba aspon na 1 den vycestovat z Filipin a zase 3 roky bez problému.

 • bugr , Direct link to comment

  Já si stejně myslím, že jsou ženský všude stejný 🙂 Že prostě tou Evropou načichnou pokud si je sem člověk dotáhne.
  á mám zkušenost s Ukrajinkou, i když ty jsou asi horší než češky, už nikdy ženskou z Východu.
  Filipínku budu zkoušet teď..

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ženský všude stejný nejsou, to opravdu ne, Filipínky, celkově asiatky mají jinou mentalitu, jsou tu kulturní rozdíly. Ukrajinky zase tak vzdálené ČR nejsou, takže ta podobnost tam je velká. Jasný, člověk může mít smůlu a narazí na špatnou Filipínku, to je prostě život. Nemyslím se, že Filipínka v Evropě se až tak změní, ale jasný, že po X letech v Evropě nějaké změny budou.

  • Henk , Direct link to comment

   Musím říci,že s ukrajinkami mám také své zkušenosti. Jako domácí buchta jsem to zkoušel čtyři roky přes seznamky. Nejdřív přes ty placené. Je to jeden velký podvod. Na první seznamce jsem si dopisoval se ženou asi tři měsíce. Pak jsem jí koupil medvídka za 80 dolarů. Bylo mi sděleno,že po doručení dárku mi zašlou 3 fotografie mé vyvolené i s medvídkem. Byl jsem zrovna na Rockfestu a přišly mi 3 fotky nějaké,mě neznámé ženy s medvídkem. Kontaktoval jsem agenturu a sdělil jim,že došlo zřejmě k nějakému politováníhodnému omylu. Bylo mi řečeno,abych kontaktoval svou vyvolenou. Když jsem jí kontaktoval,dozvěděl jsem se,že trpí alergií při které zřejmě mění podobu. Když jsem projevil pochybnosti,urazila se a přestala psát. Po několika nepříjemných dopisech mi nakonec agentura vrátila peníze(cca 9.000Kč). A podobných příběhů s ukrajinkami mám ještě několik.

 • bugr , Direct link to comment

  Dotaz, je tu někdo kdo úspěšně zvládl svatbu s Filipínkou/Filipíncem u nás. Chci vědět jestli oni potřebují něco mimo pasu, rodného listu a cenomaru? Maj na webu mvcr požadavky, které nechápu ani v češtině natož to vyžadovat v angličtině.

  -doklad o právní způsobilosti k uzavření manželství, který nesmí být k datu uzavření manželství starší 6 měsíců,
  -potvrzení o tom, že bude manželství v domovském státě cizince uznáno… tohle nechápu vůbec.
  Díky, pokud by se někdo takový našel. Nebo kontakt na Filipínku pro mou přítelkyni, že by si to holky vykomunikovaly mezi sebou.

 • Rox , Direct link to comment

  Nejlepší jsou komentaře tady techto vypatlanych českých feministických kráv ktery ví že Filipinky jsou pro ne hodne nebezpečna konkurence co se týče vztahú a že se snima nemužou rovnat tak tady pišou zavistivy kraviny, blbý český feministický krávy haha 🙂

 • Rox , Direct link to comment

  Nejlepší jsou komentaře tady techto vypatlanych českých a slovenských feministických kráv, ktery ví že Filipinky jsou pro ně hodne nebezpečná konkurence co se týče vztahů a že se snima nemužou rovnat tak tady pišou zavistivy kraviny, blbý český a slovenský feministický krávy haha

 • JIrka109 , Direct link to comment

  Ahoj kluci,jak tak koukám tak s toho mám hodně dobrý pocit. Rád bych si také našel nějákou ženu s Filipín. Bohužel angličtinu neumím a vím,že nejsem schopen se tento jazyk naučit.Už mi bude letos 60,i když na ten věk nevypadám. Cestuji po celém světě jen vždy se skupinou lidí kteří jazyk ovládají a snadno se domluví. Takže si říkám,zda tam na Filipínach nefunguje nějáká agentura která by dokázala sehnat případné zajemkyně . Pro cizince. Nejlépe česká nebo slovenská. Nebo i jednotlivec čech,který by to vše zařídil,jasně že za úplatu. Kterou mu rád dám,když budu mít to jsem hledal.-)))) Veškeré náklady a čas s tím spojený mu finančně vynahradím. Nenašel by se někdo?? mám i kolegu co hledá to samé. no a pak už bych se s tou komunikací něják popral až bychom byli spolu. Pro mě možná lepe tady v ČR a litat tam za její rodinou.-))) přez zimu.-))) v případě že máte nějáký typ nebo nabídku prosím jen na meil. urubamba2019(zavinač)seznam.cz Moc děkuji všem kdo mi pomůže. Jirka

 • Roxer , Direct link to comment

  Nejlepší jsou komentaře tady techto vypatlanych českých a slovenských feministických kráv a závistivých kreténu typu Ras (kterej si myslim že je beztak naka zavistiva česka kráva), ktery ví že Filipinky jsou pro ně hodne nebezpečná konkurence co se týče vztahů a že se snima nemužou rovnat tak tady pišou zavistivy kraviny, blbý český a slovenský feministický krávy haha

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *