7 nejlepších resortů podél Honda Bay, Palawan

Dneska se podíváme na resorty podél zátoky Honda Bay. Tyto resorty se nachází mezi 45 – 73 kilometrem severně od Puerta Princesa a liší se několika věcmi, jako například kvalitou pláže, kvalitou ubytování a samozřejmě cenou, ale většina má společnou jednu věc a to je málo turistů. Většina těchto resortů nabízí také výlety na podzemní řeku v Sabangu, nebo lodní výlet na ostrovy Honda Bay, ale očekávejte větší cenu, nežli nabízí cestovky v Puertu. Některé resorty nabízí i speciální výlety, například výlet do džungle, nebo rafting po řece a jeden z nich má dokonce také potápěčské centrum.

Ve většině těchto resortů se skvěle relaxuje, protože tam s vámi nebude mnoho lidí a nezřídka se stává, že v resortu budete sami a budete mít pláž jen pro sebe. To hlavně v těch méně známých resortech nebo na rozhraní sezóny.  Na druhou stranu tam nic není, nepočítejte s barem, diskotékou, s obchodem se suvenýry, anebo s nějakou restaurací v okolí. Budete tam až na výjimky odkázáni jen na restauraci a bar v resortu. V některých z těchto resortů se budete doslova den ze dne domlouvat na jídelníčku na druhý den, aby stihli koupit v okolí suroviny. Stejně tak je neváhejte požádat o nějaké speciální přání. Pokud to bude v jejich silách, tak vám přání splní. Budou si vás hýčkat, protože moc turistů přes sezónu nemají. Pokud hledáte klid, budete ve většině těchto resortů spokojeni. Pokud ale hledáte ruch, noční život, tak budete více spokojeni v El Nidu.

Ve většině resortů funguje wifi jen v restauraci a okolí a nelze očekávat velkou rychlost. Teď mimo sezónu ho mají ale často vypnuté (nezaplacené), díky tomu, že tam nejsou klienti a nevyplatí se jim platit cca 6000 PHP měsíčně.

Většina majitelů resortů podél Honda bay jsou cizinci a některé z resortů jsou na prodej, nebo na pokraji bankrotu. Nefungující resorty jsem však do žebříčku logicky nezahrnul (narazil jsem na dva). Bohužel mnoho turistů nemá ve svém itineráři čas ani na Puerto a okolí, natož aby měli čas strávit třeba 2 noci v jednom z těchto resortů a tak se není čemu divit, že některé resorty podél Honda Bay strádají.

Dopravit na tyto resorty se můžete jakýmkoliv autobusem směr Roxas, Taytay a El Nido. Výjimkou jsou ale první dva, u kterých doporučuji dopravu jen minivanem, protože nejsou hned u hlavní silnice. Použít můžete samozřejmě také jakýkoliv zmiňovaný minivan, který jede směr El Nido a bude vás ochoten vzít.

Pozor na jednu věc. V období filipínského léta se mohou v této lokalitě nacházet nebezpečné medúzy a tak pokud tam budete v rozmezí březen – červen, raději se zeptejte pracovníků resortů, jestli je tam bezpečné koupání!

Bohužel, počasí mi nepřálo a tak fotky nevypadají nějak extra dobře (není čas je nějak editovat), ale přesto věřím, že se článek bude líbit. Přidal jsem u dvou resortů fotku za lepšího počasí a u posledního resortu, kde jsem nebyl fotky logicky nejsou moje (zdroj je jejich stránka).

1/ Villa Blanca del Mar

IMG_3777

Tento resort je první na řadě a nachází se na 45 kilometru, nicméně z hlavní silnice do resortu je to ještě tak 5 minut jízdy minivanem nebo na motorce. Pokud pojedete minivanem, tak i ten směřující do El Nida vás tam odveze. Lze ale očekávat o něco málo dražší lístek. Autobusem  k tomuto resortu nedoporučuji, je to opravdu procházka z hlavní silnice.

Villa Blanca je jen 2 roky starý resort a je to opravdu znát ve všech směrech, ať kvalitou, tak ale také i cenou. Celkově tam mají jen 3 vilky vhodné pro 2 lidi a 2 pokoje až pro 8 lidí. Předností tohoto resortu je určitě pěkný bazén a také pěkná a udržovaná pláž, ale mínusem a to pro někoho možná i velkým je to, že tam v těch místech je moře dost mělké a tak pokud si chce člověk zaplavat, musí jít i během přílivu hodně daleko od břehu. Během odlivu si netroufám ani odhadovat. Druhý mínus je to, že tam prý nemají wifi ani během sezóny.

Další předností je možnost vaření vlastního jídla, ale problém je poloha tohoto resortu, a to že je dál od hlavní silnice a tak bez motorky či auta je to na delší procházku. Nicméně oběd a večeři jsou schopní vám tam po dohodě uvařit za 350 PHP, ale pozor, cena je již pro dva lidi. Stačí se jen den předem domluvit, co byste chtěli za jídlo. Majitelem tohoto resortu je Australan a jeho filipínská manželka tento resort vede.

 • Wifi: Ne
 • Bazén: Ano
 • Poloha: 45 km od Puerta, není hned u hlavní silnice
 • Cena za ubytování: Villa pro 2 lidy – 3.500 PHP, Pokoj pro 8 lidí – 7.500 PHP
 • Hodnocení na Agodě: Není
 • Webová stránka: Facebook, Email: dalisaywhite@hotmail.com

2/ Cooper’s Beach Resort

Pokoje nejsou přímo u pláže
Pokoje nejsou přímo u pláže

Další resort, který není hned u hlavní silnice (asi 5 minut jízdy). Cooper Resort je jeden z nejoblíbenějších resortů na Honda Bay a to díky dobrému vedení manažerů a majitele. Moc pěkné je i prostředí resortu a jako bonus mají místní potápěčské centrum a tak se není čemu divit.

Tento resort nabízí různé výlety typu Honda Bay island hopping, podzemní řeka, ale také mají i jeden nebo dva speciální výlety. Kvalita pláže byla dobrá, ale ne dech beroucí a koupat se tam evidentně dalo i z břehu, popřípadě se dalo z mola, ale barva moře u pláže byla díky vlnám do hněda, což celý dojem kazilo. Během pěkného počasí, a když nejsou takové vlny, tak voda je čistá a průhledná, alespoň to mi řekla paní, co mě tam provázela.

Ceny v potápěčském centru jsou takové neutrální na místní poměry. Ponor stojí 2.000 PHP a Discovery Scuba diving (není třeba mít kurz potápění) 3.500 PHP.

Ještě se zmíním o jídle. Snídaně je v ceně pokoje a obědy za 250 PHP a pozor, hotel v sezóně má večeře bufetového stylu za 350 PHP. Lze ale koupit z menu i levnější jídlo. Zkrátka je vidět, že tento resort na nedostatek turistů na rozdíl od některých resortů netrpí a tak ale také nečekejte, že v tomto resortu budete v hlavní sezóně sami. Jako bonus má Cooper resort také bazén a protože majitel si je vědom problému umístění mimo hlavní silnici, tak tam je k pronájmu i skútr za 700 PHP na den.

  • Wifi: Ano v restauraci, ale mimo sezonu ne
  • Bazén: Ano
  • Poloha: 50 kilometr od Puerta, není hned u hlavní silnice
  • Cena za pokoj: Standart room pro dva lidi s klimatizací – 3.200 PHP, Familly room pro 4 lidi – 5.600 PHP a Honeymoon room – 4.900 PHP (snídaně a večeře v ceně)
  • Hodnocení na Agodě: 7.3 bodů

3/ Nitivos Beach Resort

Pokoje přímo u pláže
Pokoje přímo u pláže

Tento resort se nachází na 59 kilometru od Puerta Princesa a je z prvních, kteří se nachází hned u hlavní silnice. V tomto resortu jsem dokonce i před 4 lety s manželkou jednu noc přespal a mám na něj dobré vzpomínky. Nivitos resort vlastní Filipínec a jeho dcera je manažerkou a celkově se o vše stará. Majitele resortu si můžete často všimnou v restauraci u televize, to je jeho oblíbené místo.

Tento resort je již staršího data a je to samozřejmě znát, ale pěkná atmosféra a málo turistů vše vynahrazují. Tento resort se může pyšnit jednou z nejhezčích pláží v okolí a dá se tam skvěle koupat a není problém s odlivem. Snídaně jak je zvykem je v ceně ubytování a wifi funguje jen v restauraci. Tento resort vědom si svého stáří je pravděpodobně nejlevnějším resortem v okolí.

I v tomto resortu vaří, ale dost lidí si stěžuje na dražší jídlo v menu, ale to je celkový problém těchto resortů, protože vědí, že nemáte na výběr jinou možnost a za druhé některé ty věci na vaření kupují dráž, nežli by sehnali v Puertu.

Lidi v recenzích se také shodují v tom, že tam měli pláž většinou jen pro sebe a jedna cestovatelka doslova napsala, že pokud někdo hledá samotu, klid a relax, tak je to skrytý klenot na Palawanu.

  • Wifi: Ano, ale jen v restauraci, mimo sezónu nemusí fungovat.
  • Bazén: Ne
  • Poloha: 59 kilometr od Puerta, hned u silnice
  • Cena za pokoj: Pokoj pro 2 lidi s klimatizací – 1.800 PHP, pokoj pro 4 lidi – 2.500 PHP, pokoj pro 6 lidí – 3.500 PHP a mají tam také chýši u moře s větrákem – 700 PHP (záchod je mimo chýši).
  • Hodnocení na Agodě: 7.5 bodů
 • Webová stránka: Agoda

4/ Villa Leonora Beach Resort

IMG_3850

Tento resort je hned vedle Nivitos resortu na 60 kilometru a je také staršího data, ale stejně tak i Villa se může pyšnit pěknou pláží. Tento resort má také pěknou atmosféru, i když dle mého o trošku horší nežli soused a hodnocení na Agodě trpí recenzemi typu “hotel je uprostřed ničeho“, což není chyba resortu, ale turistů, kteří si zamluvili tento resort online z domova a nekoukali na mapu, respektive nehledali další informace. Proto jsem vám na začátku psal, pro koho jsou tyto resorty stavěné. Je to škoda, protože někteří lidé kouknou jen na celkové hodnocení a recenze je už pak nezajímají. Villa Leonora určitě není o tolik horší nežli soused vedle, jen doplácí na zmiňované recenze a s tím již majitel nebo manažer už tolik neudělá. Mimochodem v tomto resortu spal i štáb ČT, když tu na Palawanu natáčeli.

Tento resort je snad jediný v okolí, který nemá v ceně ubytování zadarmo snídaně, což je škoda, ale zase na druhou stranu restaurace je o něco levnější nežli u Nivitos. Snídaně je k mání za zhruba 150-200 PHP a obědy, večeře začínají zhruba od 150 PHP a výše, ale záleží, co si vyberete z menu.

  • Wifi: Ano v restauraci, mimo sezónu pravděpodobně ne.
  • Bazén: Ne
  • Poloha: 60 kilometr od Puerta, hned u silnice
  • Cena za Pokoj: Pokoj pro dva s klimatizací – 1.950 PHP (extra matrace 400 PHP), Pokoj pro dva s větrákem – 1.250 PHP
  • Hodnocení na Agodě: 6.7 bodů
 • Webová stránka: Agoda

5/ Astoria Palawan Resort

Pokoje Delux

Na 62 kilometru od Puerta se nachází nejluxusnější ze zmiňovaných resortů a do výčtu 10 nejluxusnějších resortů na Palawanu jsem ho nezařadil jen díky pláži. Součástí tohoto resortu je nově postavený menší Aqua park a tak rodiny s dětmi si v tomto resortu mohou užít hezké dny.

Ačkoliv je tento resort drahý, tak v něm nebudete sami, protože manažer a majitel zkrátka umí a dost Čínských a Korejských turistů má rádo větší luxus. Pláž je krásně upravená, ale problémem co jsem si všiml je odliv a tak pokud si chtějí lidé zaplavat, musí jít daleko od pláže. Proto jsem tento resort nezařadil mezi zmiňovaný žebříček nejlepších luxusních resortů. Pokud hledáte krásnou pláž a tropický ostrov, tak za o něco dražší cenu doporučuji například NoaNoa resort u Taytay.

Na zmiňovaný vodní park musí platit vstupné i klienti resortu a to 350 PHP na osobu, normální cena je 600 PHP (děti do 11 let mají zhruba 50% slevu). Snídaně je v ceně ubytování a oběd, večeři si můžete dát v luxusní restauraci, vedle které je hned bazén. Ceny jsem bohužel nezjišťoval. Resort nabízí také odvoz na letiště a také klasické výlety (Honda Bay hopping a podzemní řeka)

Tento resort si užijí rodiče s dětmi, kteří chtějí klid, pěkné prostředí, více luxusu a přesto nějakou zábavu. Pokud do této kategorie patříte, tak tento resort mohu jen doporučit.

  • Wifi: Ano
  • Bazén: Ano
  • Poloha: 62 kilometr od Puerta
  • Cena za pokoj: Deluxe room pro 2 lidi – 8.500 PHP, Superior room pro 2 lidi – 9.500 PHP
  • Hodnocení na Agodě: 7.5 bodů

6/ 67th Heaven Holiday Resort

IMG_3871

Z tohoto resortu na 67 kilometru od Puerta mám trošku rozpačité pocity. Při mé návštěvě jsem mluvil přímo s majitelkou, což bylo fajn, ale nemohl jsem se ubránit pocitu toho, že ceny za ubytování v tomto resortu jsou zbytečně vysoké.

Ačkoliv prostředí a pláž jsou pěkné, tak dvojnásobná cena oproti například resortu Villa Leonora bude pro mnoha lidí rozhodujícím faktorem a to nezmění fakt, že pokoje jsou o něco málo luxusněji vybaveni. Na druhou stránku Sweet room skoro u pláže je opravdu super, už jen díky mnohem větší velkosti (pohovka vevnitř, WC a sprcha rozděleni, terasa s výhledem na moře) a tak pokud máte rádi větší chatky, bude se vám tam zaručeně líbit. Lidem, kteří za ubytování raději spíše ušetří, doporučuji výše zmiňované levnější resorty.

Abych nezapomněl, tak snídaně jsou jak je zvykem v ceně ubytování a wifi funguje jen v okolí restaurace. Pláž je v tomto místě dobrá a dá se tam i v pohodě koupat.

 • Wifi: Ano, v restauraci
 • Bazén: Ne
 • Poloha: 67 kilometr od Puerta hned u hlavní silnice
 • Cena za pokoj: Standart room pro 2 lidi s klimatizací – 3.500 PHP, Beach front room pro dva lidi (ale jsou tam dvě velké postele) – 4.500 PHP, Sweet room pro dva lidi – 4.500 PHP, Nové pokoje dál od pláže – 4.000 PHP, Familly house pro 4 lidi – 6.000 PHP.
 • Hodnocení na Agodě: 7.4 bodů
 • Webová stránka: Agoda, 67th Heaven resort

7/ Jungle Beach Resort

Paradise house
Paradise house

Poslední resort, o kterém se zmíním je Jungle beach resort, který se nachází až na 73 kilometru od Puerta. Tento resort jsem bohužel jako jediný nenavštívil, protože se během dne rapidně zhoršilo počasí a tak jsem ho musel vynechat.

Nicméně napsat jsem o něm musel, protože má nejlepší hodnocení ze všech zmiňovaných resortů. Po přečtení několika recenzí jsem zjistil, že jde o přírodně postavený resort, což je pro mnoho lidí bonus. Problém dle několika recenzí je ale na tomto místě pláž, kde je znatelný odliv, na druhou stránku se tam prý nedaleko dá šnorchlovat a to je naopak další velký bonus. Resort dokonce půjčuje šnorchlovací masku zadarmo. Nenechte se odradit prvním dojmem pláže a zeptejte se obsluhy na místo, kde můžete šnorchlovat. Myslím, že na Palawanu jiný resort za tuto cenu se šnorchlováním skoro z pláže nenajdete. Hezčí písečná pláž je o 200 metrů dál.

Tento resort také nabízí výlet do džungle na vodopády. To jsou přesně ty samé vodopády, co nabízím také já v kombinaci s návštěvou kmene Batak. Resort také nabízí wifi a zdarma snídaně a prý půjčují i skútry. Obědy a večeře (bufetový styl večeře) si můžete klasicky dát v místním restobaru.

Když pominu kvalitu pláže, tak tento resort se tedy zdá jako jeden z nejlepších v okolí, protože vše prý vynahrazuje super atmosféra, příjemná obsluha, dobré jídlo, možnost šnorchlování z pláže a za tu cenu pěkné ubytování.

  • Wifi: Ano
  • Bazén: Ne
  • Poloha: 73 kilometr od Puerta
  • Cena za pokoj: Jungle native cottage (pro 2 osoby) – 1.500 PHP, Jungle Banana house (vhodné pro 2 osoby, možnost přistýlky) – 2.900 PHP, Jungle paradise house (pro 7 osob) – 3.500 PHP
  • Hodnocení na Agodě: 9.3 bodů
Facebook Comments

05 comments on “7 nejlepších resortů podél Honda Bay, Palawan

 • bob , Direct link to comment

  Pred tremi roky sem byl 7tydnu na Filipinach,z toho 3tydny na Palawanu a mel sem v umyslu stravit pri zpatecni ceste i na Honda Bay.Asi to njhorsi co sem na Filipinach videl,…nic a zase nic a pekne drahy,,…no mazali sme radeji rychle do PP::)

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj, díky za komentar. Jak jsem psal v clanku, tyto resorty kazdeho neoslovi, ja si tam osobne dokazu predstavit jednu nebo dve noci, klid, relax, nikdo… Pro lidi co hledaji ubytovani kolem 1000 PHP to take neni 🙂

 • Zlatko , Direct link to comment

  Dobrý den předem Vam dekuji za odpověď . V únoru plánujeme cestu na Filipíny a cca 5-6 dnu jsme na Palawanu. Chci se zeptat je za potřebu předem rezervovat mini van z Puerto Princess do El Nido? Nebo stačí na místě? Dekuji
  Zlatko

 • Mr Fox , Direct link to comment

  Ahoj Romane, díky za motorky, vše klaplo skvěle.
  My jsme měli na motorky jen těch 6dní a už víme, že to bylo na Palwan málo a museli jsme improvizovat.
  Ubytko na Honda bay je určitě spíše pro povaleče na sluníčku, ale u té 67th heaven resort jsou pěkné vlny a na těch by se dalo učit serfovat, bohužel majitel nemá prnko 🙂
  Majitel je již v důchodu a byl do kdysi šef Ericsson pro Bahrain a blízké země, manželku si tam našel právě tu postarší filipínku. Majitel je opravdu super chlapík,ale jeho manželka již trochu působila, že jí není dost dobrý ten kdo se ubytuje na jednu noc 🙂
  Kdo tedy vyrazí na Palawan za účelem ho projet na motorkách, tak pokud první den jede u Puerto Princessa na podzemni řeku Sabang, tak potom to vychází přespat někde na Honda bay a my proto zvolili 67th Heaven a byli jsme spokojeni. Dokonce jsem se tam zastavili i cestou zpět a krásně jsme si pospali na pláži, vykafíčkovali a také hadici opláchli bláto z motorek. Dále z 67 kilometru je přístup k návštěvě indiánů v pralese, to jsme využili a byl to super den.

  • Martin , Direct link to comment

   Ahoj, plánujeme cestu na Filipíny s manželkou a synem (15 let) někdy z kraje roku 2018. Snažím se už teď získat co nejvíc informací hlavně od lidí, kteří mají podobnou cestu za sebou. Plánujeme pobýt cca měsíc a větší část z toho asi na Palawanu. Moje ideální představa je, že si půjčíme motorky a budem po ostrově cestovat. Uvítám jakékoli rady a tipy na ubytování, kam zajet, na co se podívat atd.
   Budu moc rád, když se mi někdo věci znalý ozve na email mery197327@gmail.com.
   Díky moc.
   Martin

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *