7 nejlepších restaurací a barů v Puertu Princesa

O Palawanu napíšu určitě ještě dost článků, ale protože rád hodně jím, nedá mi to a začnu právě jídlem, respektive restauracemi a bary. Puerto Princesa je známá vynikajícími restauracemi a já vám pro usnadnění zde popíšu pravděpodobně 7 nejlepších restaurací a barů ve městě.

1/ KaLui

Nejznámější restaurace ve městě je Kalui.

kalui-restaurantTato restaurace je tak známá a oblíbená, že se musíte předem objednat. Speciálně tedy na večeři v turistické sezóně.  Kalui se specializuje na mořské plody (seafood), ryby a filipínské jídlo. Z vlastních zkušeností vždy objednáváme nějaké seafood menu pro dva lidi. Ale v nabídce je i menu pro více lidí, nebo jen jídlo pro jednoho. Po objednání pak servírují postupně jídlo od polévky až po desert. Určitě také nezapomeňte na shake, který tam mají zatraceně dobrý. Kalui také boduje krásným interiérem a atmosférou. Další zajímavostí Kalui je, že se po restauraci chodí na boso.

Cenové rozpětí: od 200 pesos na osobu.

Kalui nalezneme nedaleko letiště na Rizal street. Otevírací hodiny jsou 11:00 – 14:00 na oběd a 18:00 – 23:00 na večeři. Rezervaci můžete provést zde.

2/ Kinabuchs

Můj osudový dinner bar…

kinabuch-bar-grill2Kinabuchs vlastně není klasická restaurace, ale je to takzvaný dinner bar, protože otevírají až před 6 hodinou v podvečer. Kinabuchs je v Puertu velmi populární jak mezi turisty, tak i mezi místními Filipínci. Je tam i několik televizí, kde běží různé sporty a tak lze Kinabuchs považovat i za jediný pořádný sportbar ve městě.  Z menu můžu vyzdvihnout grilované ryby, krokodýlí sisig a jiné sisig speciality z nabídky.

Pokud budete všímaví, tak nad barem je zavěšená motorka čezeta. Sečteno podtrženo, pokud hledáte kombinaci výborného jídla za přijatelnou cenu s nějakým tím drinkem navíc, sledováním sportu v televizi, kulečníkem, pak zamiřte do Kinabuchs, nebudete litovat.

Cenové rozpětí: Od 100 pesos za osobu bez drinku, od 200 pesos za výborné Sizzlingy.

Kinabuchs naleznete blízko světelné křižovatky junction 1 a blízko Kapitolu na Rizal street. Otevřeno je denně od 17:00 hodin.

3/ Ka inato

Ochutnejte tu třeba grilovanou rybu nebo kuře.

20140926_124405

Ka inato je vlastně sesterská restaurace Kalui. A je to znát hlavně podobně pěkným interiérem a dobrou obsluhou. Také jako Kinabuchs i Ka Inato je oblíbenou restaurací u místních. V Ka inatu si obvykle dáváme grilovanou rybu, grilované kousky chobotničky (squid) nebo kuře na špejli s rýží. Nesmím také zapomenout, na tamní výborný shake. Obsluha nás někdy překvapí pozorností navíc, jako je třeba smaženým banánem, který přinesou na závěr. Pokud chcete ochutnat kousek grilovaného kuřete po Filipínsku, nebo pokud máte rádi grilované ryby a sea food, zkuste Ka inato.

Cenové rozpětí: Od 100 pesos na osobu.

Ka Inato se nachází velmi blízko letiště na Rizal street. Restaurace má otevřeno od 10:00 do 22:00 hodin.

4/ White fence Country cafe

Vítězem o nejlepšího Burgera ve městě se stává…

white-fence-country-cafe

Někdo by mohl být překvapen, že jsem do svého seznamu zařadil White fence, ale dle mého názoru si to plně zaslouží. Nejen tím, že ve White fence jsem jedl určitě nejlepší burger v Puertu, ale i tím, že White fence je jiný druh restaurace, než ty výše zmiňované. White fence se řadí do kategorie spíše amerických restaurací. Taky aby ne, co jsem se dozvěděl, tak majitel je Američan.  Pomalu přejdu k menu, které nabízí pizzu, těstoviny, burgery, ale také i filipínské jídlo. Zajímavý interiér restaurace pak přidává na i na celkové pěkné atmosféře. Zajímavostí také je, že tato restaurace je vlastně součástí hotelu, ale stala se tak populární, že tam jedí i místní lidé z města a také turisté z jiných hotelů. White fence mohu doporučit třeba i  jen k odpolednímu kafíčku se zákuskem.

Cenové rozpětí: Od 150 pesos na osobu.

White fence naleznete na Brg. Bancao – Bancao, opět nedaleko letiště. Otevírací hodiny jsou od 6:00 do 22:00 hodin.

5/ La Terrasse

Nejlepší restaurace na Palawanu?

la-terrasse

Nedoporučit jednu z nejlepších restaurací ve městě si prostě nemůžu dovolit. Tato francouzská restaurace, která nabízí mix evropského a filipínského jídla se na tripadvisoru umístila za poslední dva roky na prvním místě. Když jsem hledal více informací o La Terrasse na internetu, několikrát bylo skloňováno “best restaurant of Palawan“ nejlepší restaurace na Palawanu. Ale už dost vychvalování, ve francouzské atmosféře s jazzem v pozadí si můžete z menu vybrat například Adobo , Lapu – Lapu (rybu), kachní rolky nebo třeba jen salát.

Cenové rozpětí: Od 200 pesos na osobu.

La Terrase se nachází pěší vzdálenosti od letiště na Rizzal street. Otevírací doba je 10:00 – 23:00, pondělí zavřeno.

6/ TiKi bar

Skvělé místo na odreagování!

eingang

Nebudu chodit kolem horké kaše, tohle je prostě můj nejoblíbenější bar v Puertu. Hned při první mojí návštěvě TiKi baru jsem byl nadšen nejen ze živé muziky, ale i z celkové atmosféry. Bar je oblíbený jak mezi místními, tak i mezi turisty a tak pro sólo cestovatele není problém se s někým seznámit, nebo jen prohodit pár slov. Hudební skupiny se v TiKi baru střídají zhruba po 14 dnech, nebo po měsíci, styl hudby je dost komerční, rock, pop, disko, nebo vše dohromady, záleží, na jakou skupinu zrovna natrefíte, ale osobně jsem ještě nebyl ze žádné skupiny zklamán. V pauzách pak na jevišti úřadují například tanečníci s ohněm. V TiKi baru také vaří, zkuste třeba krokodýlí sisig, nebo jen snack k drinku. Pokud budete hledat v Puertu večerní zábavu, zkuste TiKi bar!

Cenové rozpětí: Od 150 pesos na osobu.

TiKi bar je u světelné křižovatky junction 1 nedaleko kapitolu na Rizzal street. Resto bar je otevřený 20:00 – 2:00 a vstup je zdarma.

7/ Captain Ribs

Nejlepší žebírka na ostrově.

captain-ribs

Pokud máte rádi žebírka, tak se zastavte v tomto restobaru. Byl jsem tam teď poprvé a musím potvrdit recenze od lidí, osobně jsem lepší žebra ještě nejedl. Jako bonus si k žebírku můžete objednat místní palawenské pivo. V Capain Ribs však nevaří jen žebírka, ochutnat tam můžete například také kuře. Pro zajímavost, tuto restauraci vlastní Francouz s jeho filipínskou manželkou.

Cenové rozpětí: 295 Pesos žebra (350g), 420 Pesos (500g).

Tuto restauraci restauraci naleznete na Manalo Extencion 295. Žebírka si můžete dát každý den od 17:00 do 22:00 hodin.

Asi jste si všimli často mnou použitého výrazu sizzling sisig. Je to jeden ze způsobů vaření, který je na Filipínách oblíbený. Určitě doporučuji zkusit, osobně mám hrozně rád, když přede mě položí ještě škvařící se jídlo a zároveň můžu nasávat tu užasnou vůni, která se z toho jídla line.

Během jednoho roku života v Puertu jsem si oblíbil také Itoy’s, který je na Rizzal street přímo v centru. Na první pohled tento bar vypadá jako Coffee Haus, kde si můžete dát kávu se zákuskem, ale po přečtení menu zjistíte, že nabízí také jídlo. Mohu doporučit něco z Rice toppings (99 pesos), anebo mně neskutečně chutnalo Sizzling Bulalo za 200 pesos. Z toho jsme se najedli dokonce s manželkou oba. Musím také zmínit rychlé wifi (500-600 Kb/s), které je však limitované na jednu hodinu.

Některé restaurace mají stoly venku a tak se nezapomeňte namazat repelentem proti komárům. Tuto radu nepíšu nadarmo, i takové stížnosti od turistů se totiž najdou mezi recenzemi. A určitě nechcete, aby vám super večeři zkazili komáři!

Narazili jste v Puertu na restauraci, která v seznamu není a kde Vám chutnalo? Napište sem svoje zkušenosti!

Facebook Comments

04 comments on “7 nejlepších restaurací a barů v Puertu Princesa

    • Roman Mudroch , Direct link to comment

      Už mě to řeklo pár lidí ohledně tohoto článků. Budu se to snažit brzy doplnit. Nicméně ve zmíněných restauracích je jídlo od 100-150 pesos a výše.

  • Dalibor , Direct link to comment

    Boli sme v Kalui, Kinabuchs, La Terrrasse – vsetky viac menej ok, aj ked v Kinabuchs by som si napr. shake nedaval, v La Terrasse je hrozne pecivo a cervene vino serviruju pri pokojovej teplote (30+), v Kalui sme hodinu cakali, aj ked sme mali rezervaciu na veceru apod. Okrem toho su podla mna ok Loft (dobry tunak, zla palacinka) a Captain’s ribs.

    La Tana Della Libellula, o ktorej Roman pise, uz nejaku dobu neexistuje, Roman slubil aktualizovat ;-).

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *