Angeles city, město hříchů

Návštěva Angeles city je snem mnoha mužů a nemálo cizinců – mužů v Angeles city dokonce žije a jsou tak přímo u zdroje. O jakém zdroji se tu bavím? No přece o krásných Filipínkách, které do Angeles city zamířily vydělat nějaké peso údajně nejstarším řemeslem na světě a to prostitucí. Když se zmiňuji o prostituci, tak ale nečekejte nevěstince, jako jsou v ČR a také jednání a chování Filipínek je úplně jiné, nežli u českých prostitutek!

Angeles city je vlastně thajská Pattaya bez moře. Nicméně, stejně jako Pattaya i Angeles city je zdrojem mnoha krásných exotických krásek nacházejících se v různých barech. Milovníci golfu budou nadšeni golfovým hřištěm v okolí a Angeles city je také možná základna na výlet na Mt.Tapyas.  U Angeles city je hned také druhé nevětší mezinárodní letiště na Luzonu. Letiště se jmenuje Clark a nemálo turistů ho využívá pro lety například do Macaa nebo do Hongkongu.

Filipínky

Proč vlastně tolik mužů touží aspoň po nějakém tom flirtu s Filipínkou? Důvody je jasné, protože Filipínky mají pro nás exotické rysy, mají většinou malá drobná těla, vypadají mladě až někdy dětsky, mají pečovatelskou povahu, snaží se splnit každé přání, co vidí v mužovi na očích a v neposlední řadě jsou to také krásné ženy.

Filipínky mají oproti jiným Asiatkám tu výhodu, že jsou to takový mix Číňanek, Japonek, Indek a Španělek dohromady. Často tu vidím také malajský typy holek, které patří asi mezi ty nejhezčí. Líbí se vám Asiatka, která vypadá jako mix Japonky a Číňanky? Na Filipínách žádný problém takovou holku najít. Líbí se vám Asiatka, která má spíše evropské rysy? Na Filipínách není žádný problém takovou holku najít!

O Filipínkách bych toho mohl napsat ještě víc, ale nechám si to na další a pravděpodobně poslední článek o Filipínkách, kde bych rád napsal a poradil, kde a jak nejlépe najít Filipínku nejen na sex, ale celkově pro život.

Philippines - addict.com

Bary v Angeles City

Skočím rovnou rozbouřeného moře a začnu bary v Angeles city, kterých tam je několik druhů a nachází se doslova na každém rohu. Nejznámější ulicí v Angeles City je určitě Fields Avenue, kde to nejvíc žije a kde je nejvíce barů. V okolí Fields Avenue je také mnoho hostelů, či hotelů.

Já navštívil v okolí Fields Avenue dohromady tři bary. První z nich byl klasický filipínský bar s živou muzikou, doplněný však o sličné Filipínky, které se snažily si se mnou povídat a pak kdo ví? Já byl v tu dobu však už zadaný a tak zůstalo jen u povídání. Pozor však na ceny drinků pro tyto slečny, často totiž bývají jednou tolik dražší nežli pro vás a to přesto, že si vyberou nealko drink. Nejlepší je tak zjistit cenu dopředu, nebo zaplatit hned po každé „rundě“, což mně přijde nejrozumnější a vždy tak víte, na čem jste. Těmto drinkům se říká ladies drink.

Další dva bary řekl bych, že byly klasické Angeles go-go bary, kde dívky na malém postranním pódiu tancovaly do rytmu hudby. Z těch Filipínek si šlo samozřejmě vybrat, já zůstal jen u tlachání s jednou „servírkou“ u stolu. Většinu servírek si lze také vybrat pro případné noční radovánky. Holky ze mě byly na mrtvici, že si žádnou nechci vybrat. Došlo to tak daleko, že se mně tam nabízely holky jak na běžícím páse. A řeknu vám, že bylo velmi těžké odolat! Nakonec jsem se spokojil jen s povídáním s jednou Filipínkou a sledování ostatních Filipínek, tančících u tyče.

Jak to v barech funguje a ceny

Jak jsem výše popisoval, tak různých barech si můžete vybrat skoro jakoukoliv holku, která v baru pracuje. Takové holky poznáte velice snadno a já je nazývám bargirls.  Po prvním rozkoukání si vytipujete holku, která se vám líbí, a začnete si s ní povídat a také jí koupíte drink. K tomu doporučuji mít aspoň základy angličtiny. Musíte si s ní ale upřesnit co od ní očekáváte. Pokud si chcete jen povídat, je nejlepší jí to říct hned na začátku. Před vykoupením z baru se také musíte předem domluvit, na jak dlouho s vámi půjde a možná i nějaké speciální přání, to aby potom nebyla překvapená, a může to zamezit celkově případným nedorozuměním. Pak tedy přijde na řadu vykoupení z baru. Jsou dvě možnosti:

Short time je, jak napovídá název jen hodina, nebo dvě hodiny radovánek vybranou dívkou, zatímco long time je na celou noc. Je to zvláštní, ale cena za vykoupení je většinou jednotná a to mezi 1000–1200 pesos, v lepších barech pak mezi 1300–3000 pesos. V některých barech je ale cena za short time jiná, nižší, za zhruba 600–700 pesos.

To ale není vše, co musíte zaplatit. Po radovánkách pak ta Filipínka očekává takzvané spropitné, tip jen pro ni. Zatímco u short time ještě očekává mezi 300–500 pesos, tak po delších radovánkách a hrátkách očekává ještě 400–500 pesos. Jak je vidět, tak cenový rozdíl je skoro minimální. Jaké celkové spropitné jí dáte, je na vás, nicméně 100 pesos by jí asi dost urazilo.

Angeles city

Spropitné

Jak jsem výše naznačil, tak bargirls očekávají ještě nějaký tip – spropitné. Spropitné tu totiž zavedli američtí vojáci, kteří měli v Clarku vojenskou základnu. Tento zvyk se tam tak stále drží. Platí to například v restauracích, kde očekávají spropitné a to kolem 5%, zatímco například na Palawanu se spropitné zpravidla neočekává. Zkrátka, Angeles city si tak žije trošku svůj život.

Největší chyby nováčků

 • Sedět u stolu jen s jednou dívkou vám sice ušetří peníze, ale dobré je pozvat na drink 3-4 holky a během povídání s nimi si z nich nějakou vybrat. Ano, sice je to dražší ohledně drinků, ale prý se to vyplatí, protože si pak vyberete tu pravou pro vás.
 • Někdo si prý rád vybírá méně zkušené a mlaďounké Filipínky. Zkuste někdy tu zkušenější, zralejší a uvidíte ten rozdíl.
 • Mít sebou v zásobě málo kondomů z domova. Zdejší kondomy jsou prý malé a nepohodlné!
 • Zkontrolujte si dobře při placení v baru účet, protože prý často dělají chyby, které ale po hříchu nebudou ve váš prospěch.
 • „You sure you want me?“ Když se vás takhle zeptá v baru Filipínka a poukazuje přitom na tanečnice u tyče, tak něco není v pořádku. Buď to není bargirl anebo jste jí nepadli do oka.
 • Filipínky mají většinou malá těla, která moc pití alkoholu nezvládnou, a tak není dobrý nápad jí po vykoupení z baru tahat po ostatních barech a nalévat do ní moc alkoholu. Některým stačí tři drinky a usnou vám v náručí. Existují však výjimky a některé holky toho vydrží jako kůň.

Držte se jen holek v barech

Holky v Angeles city nemají potřebu hledat potenciální zákazníky na vlastní pěst na ulici. Bar girls mají totiž měsíční příjem z barů, kde pracují a nezáleží na tom, jestli je někdo vykoupil z baru nebo ne. Některé tyhle holky dokonce udělají větší příjem z takzvaných ladies drinků, které jsou, jak jsem již několikrát naznačil drahé a každý muž pokud si chce s bar girl povídat, by měl ladies drink dotyčné bargirl objednat.

Teď ale k věci. Od holek na ulici ruce pryč – mohou to být nezletilé holky, nebo takové holky, které bary z nějakého důvodu nechtějí. Důvody mohou být hygiena, pohlavní nemoc, špatná minulost, nízký věk. V Angeles mohou být i nastražené nezletilé holky, někdo vás jako práskne, přijde policista a už se to s vámi poveze…a proto je dobré držet se jen holek v barech!

Angeles

Slovníček do Angeles city

Bakla:  Ladyboy, transsexual

Boom – boom: Znamená Sex (Do you want Boom–Boom? ). Toto se přesně používá i v Pattaye. Jinde na Filipínách se toto slovo prý nepoužívá.

Butterfly: Playboy, chlap, který má mnoho milenek.

Cherry girl: Nezkušené dívky nebo panny.

Comfort room (CR): WC, toalety.

Freelancer: Holky, hledající zákazníky na ulicích. Od nich se držet dál.

Guapo: Hezký, pohledný (muž).

Maganda: Hezká, pohledná (žena).

Pangit: Ošklivý.

Gusto kita: Líbíš se mi.

Mahal kita: Miluji tě.

Dede: Prsa.

Puki: Vagina.

Titi: Penis.

 

Aktivity v okolí Angeles city

 • Nakupování ve větších obchodních centrech. Nejznámější jsou Robinson’s, Sm City Clark nebo Marquee Mall.
 • Vodní radovánky si můžete užít přes den například ve Fontana, kde jsou menší tobogány, vířivky a bazén.
 • Potápět se můžete v Subic bay, ležící od Angeles city hodinu jízdy. Jsou tam také potápěčské školy a zátoce se potápí nad vraky z 2. světové války.
 • Ocean adventure park nacházející se v Subic bay nabízí mnoho zábavy. Zátoka je jen hodinu jízdy od Angeles city.
 • Golfová hřiště v okolí Angeles nabízí hráčům golfu mnoho zábavy.
 • Mt. Pinatubo leží zhruba 15 km severně od Angeles city. K základně Mt. Pinatubo se doporučuje terénní vozidlo a průvodce. Od základny je to na vrchol 45 minut až 2 hodiny, záleží na trase, jakou si zvolíte. Na vrcholku hory je kráter, kde je jezero.
 • Mt. Arayat často bývá mylně zaměňována s Mt. Pinatubo. Důvodem je to, že Mt. Arayat, ležící cca 10 km východně je vidět z Fields evenue v Angeles city, zatímco Mt. Pinatubo vidět není. Na tuto horu je o něco delší a složitější cesta, nicméně začátek cesty na vrchol začíná Arayat National Park, kde si můžete najmout průvodce.
Mount_Pinatubo_20081229_01
Mount Pinatubo, zdroj: wikipedie

Ubytování

Největší koncentrace hotelů je v okolí Field Avenue. Na Agodě nebo na Booking.com si můžete vybrat od levnějších hostelů až po dražší hotely i s bazénem. Tady je pár tipů:

 • Hotel Saleh je dobře hodnocený hotel, nabízející dvoulůžkový pokoje od 900 pesos.
 • Emerigo hotel nabízí dvoulůžkové pokoje od 1400 pesos
 • Winds Boutique Hotel nabízí luxusnější ubytování i s bazénem od 2200 pesos.

Doprava v Angeles city

V Angeles city se můžete přepravovat taxíkem, jeepney, nebo tricyklem. Taxík je samozřejmě nejdražší variantou a tak spíš doporučuji jeepney, jezdící po velkých ulicích MacArthur Hwy nebo Manuel A. Roxas Hwy. Dobré přibližovalo je pak také tricykl, za který se platí 20 pesos do 2 kilometrů. Za další kilometr navíc se platí 5 pesos.

Doprava do Angeles city

Autobusem

 • Z letiště si vemte žluté taxi na autobusový terminál v Pasay. Terminál není od letiště daleko a cena by měla být mezi 150 – 200 pesos.
 • Na terminálu skočte do autobusu směr Dau. Lístek stojí okolo 150 pesos.
 • Z terminálu v Dau si pak vemte do vašeho hotelu tricykla nebo použijte levnější  jeepney a zbytek dorazit pěšky.

Taxíkem

 • Další možností je si vzít z letiště taxi. Cena by měla být mezi 2500 – 3000 pesos.

Závěrem

Jak jsem se vlastně v Angeles city ocitl? Bylo to před dvěma lety, kdy jsem letěl z Filipín z letiště Clark a tak když jsem přemýšlel, jestli být přes noc v Manile nebo v Angeles city, vybral jsem si Angeles city, protože se přiznám, že jsem byl zvědavý, jak to tam vypadá. Po čase musím říct, že jsem udělal dobře, protože to byla pro mně další pěkná zkušenost k nezaplacení.

Pro pány, kteří letí na Filipíny vyloženě jen za Filipínkami, je Angeles city asi povinnost – no aspoň na pár dní určitě, už jen kvůli té neopakovatelné zvláštní atmosféře. Určitě tam ale nedoporučuji hledat holku na celý život, to fakt ne.

Tento článek jsem dal dohromady ze zkušeností cizinců, kteří mají o Angeles city bohaté zkušenosti a přidal jsem moje osobní dojmy z návštěvy ze 3 barů. Moc článků, specializované jen pro pány v plánu do budoucna nemám, respektive mám v plánu už jen jeden, který bude o tom, jak a kde nejlépe najít Filipínku pro život.

Facebook Comments

12 comments on “Angeles city, město hříchů

 • viktor , Direct link to comment

  Zdravim..diky za stranky..jsou v Angeles nejake strip kluby kde tanci holky nahe..nemam zajem o sex..popripade plati se za vstup..diky at se dari v PPS Viktor

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj, asi tam takový bar je, ale já navštívil jen tři bary co jsem popisoval. Bavil jsem se tam dokonale, pro chlapy je Angeles city ráj a pastva pro oči. Byl jsem tam jen jednu noc a vůbec se mně odlítávat z Clarku (Angeles) nechtělo! Zkus si zadat do Youtube „strip club Angeles city“ a můžeš se podívat pro představu na několik videí.

  • hfhdf , Direct link to comment

   Jestli na to nemáš tak tam nelez a jestli na to máš tak ti ráda zatančí a nemusíš mít sex. Zadarmo svlečené nejsou.

 • Martin , Direct link to comment

  To je celkom riadne nefér že drinky pre girls sú oveľa drahšie. Nedavno osm videl dokument v TV, že niektorý chlapi si tam najjdu ,,celoživotnú´´ partnerku a potom na diaľku jej platia z domova aby už dalej nerobila svoje remeslo a iba raz za čas sa za ňou prídu pozrieť. Ženy by nemali tak manipulovať mužov.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ono je to dokonce tak, že někteří cizinci žijící na Filipínách mají svůj „harém“, ve kterém mají často hodně mladé Filipínky a těm pak třeba platí školu nebo měsíční poplatky. Když jim pak ten cizinec zavolá aby přišli, tak poslušně přiběhnou a udělají mu dobře. Takto třeba jen párkrát během měsíce, záleží jak je dobrá a jak velký má ten cizinec „harém“. Často jim dá také ten cizinec podmínku, že nemůžou mít přítele a když to ta Filipínka poruší a má nějakého přítele a ten cizinec na to pak přijde, tak jí přestane platit a vyhodí jí ze svého „harému“. Mě se toto osobně nelíbí, ale někdo má na to třeba jiný názor…

 • Aleš , Direct link to comment

  Nějaká zkušenost s děvćaty s Filipín? -( kromě sexuální turistiky ) -jsem připravený odcestovat do Filipín, nějak jsem zabloudil na seznamku kde převážně Filipínky , hledají vážný vztah. Od první chvíle mám nabídky na založení rodiny , krásný vztah a poznání této přívětivé zemi. Je mi 30 let , jsem dle Filipínek „handsome“ – a tím že celý život dělám silové sporty – vypadám osvaleně-přijde mi to celkem až přehnané jak jsou Filipínky z toho až poblázněné. Chci se zeptat někoho kdo opravdu má zkušenost s místní populacî, a ponořil se trošku do mentality obyvatel ( převážně té divčí) a poví mi jestli je opravdu možné najît serioznî vztah nebo jestli dávat bacha , každé děvče co mi napíše předem upozornuji že nejsem bohatý 🙂 a zdá se že je ta myšlenka snad i uráží – upozorňují mě že peníze nehraji ve vztahu skoro žádnou roli. Na České poměry se mi to nechce moc věřit.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj Aleši!

   zkušeností mám s Filipínkami dost, už jen protože mám Filipínku za manželku. Ale postupně.
   Bohužel se seznamkou zkušenost nemám, ale protože brzy chci psát o Filipínkách článek, respektive o tom kde najít Filipínku pro život, tak budu študovat reference na nejlepší seznamky. Ale vím, že se dá přes seznamku dobře seznámit, ale i tak dobře spálit.
   Jinak na rovinu – Pokud jsi průměrného vzhledu a plus máš modré, zelené oči tak fakt věřím, že jsou z tebe opravdu paf. Postava až dle mě mého tolik neznamená, naopak může naopak uškodit vyšší postava, protože většina Filipínek je malé a drobné postavy. My jsme totiž pro ně také exotický a navíc Filipínky, které mají přítele nebo dokonce manžela – cizince z Evropy nebo z Ameriky vypadají před přáteli a hlavně před rodinou cool, jako že něco víc dokázali. Speciálně pak tedy ty z té chudší vrstvy. Jinak samozřejmě i když jim píšeš, že bohatý nejsi, tak oni ví, že na jejich poměry bohatý prostě jsi, takže asi tak..

   Ale věř mi, že Filipínky jsou super holky pro život a navíc výborné milenky. Na oplátku očekávají pro ně lepší život, popřípadě některé mohou očekávat od tebe finanční podporu její rodině.
   Držím ti palce, at najdeš tu pravou!

 • Pepa , Direct link to comment

  Ahoj, v tomto clanku jsi psal, ze bude nasledovat clanek o tom jak najít Filipínku pro život. Doufám, že se toho článku někdy dočkáme 😉 Bude to urcite hezke cteni.
  Děkuji za dobre clanky (nejen tento, ale i vsechny ostatni).

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj Pepo,
   slibovaný článek bude tak do 2 měsíců než začne sezóna. Ale zítra nebo pozítří bude takový speciál pro pány, nový článek „6 důvodů, proč mít za ženu Filipínku“.

 • Lojza , Direct link to comment

  Ahoj nahodou jsem narazil na tve stranky, zrovna stahuji fotky z Filipin do meho pc.-) . co se tyka dotazu od Alese a holek. Holky jsou nektere opravdu pekne a hlavne mlade,neni problem videt v barech ci na ulici holky kolem – let 15-16 roku. Osobni zkusenost nemam s holkama na Filipinach, protoze jsem byl s rodinou. Ale co mohu doporucit Alesi pokud chces holku na zivot budes muset hodne vybirat, holek jsou tisice a da se rici kazda s tebou rada odjede do Evropy a stane se tvou milenkou ci manzelkou. Bida na Flipinach je opravdu velka. A to i ve velkych turistickych strediskach, ja byl napr. na Boracay a v Manile. Sel jsem po promenade sam a behem 5 minut se se mnou dalo do reci alespon 5 holek. Ma zena se chechtala 10 metru za mnou. Takze asi tak.Cestovani zdar, Palawan bych chtel letos v unoru navstivit. Doufam, ze na ostrove nebude tolik lidi jako na Boracay. Me by spise zajimalo, zda by na Filipinach napr. na Palawanu delat naky rozumny business, napr. provozovani restaurace, koupe penzionu apod.Jaky jsou prekazky pro cizince, podminky dlouhodobeho pobyt a prekazky ze strany filipinskych uradu. Priznam se moc jsem toto jeste nestudoval.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj, díky za zastavení na mých stránkách! Ohledně Filipínek je to samozřejmě pravda, mnoho Filipínek by chtělo z Filipín pryč, plus jim to zvedne ego u rodiny a u přátel. Hlavně ty holky z barů a kolem barů, tzn zlatokopky. Ostatní o tom třeba jen sní…Na druhou stránku určitě si ale nemysli, že všechny jsou super, i mezi Filipínkami jsou mršky. Ta pravá Filipínka asi nebude hned ta první. Ohledně toho věku pozor! Oni tak mladě vypadají, ve skutečnosti jim je více nežli 16. V barech v Angeles city Filipínku pod 16 let nenajdeš, v některých barech například na Boracay, kde to není hlídané je to sice možný, ale málo pravděpodobný. Většinou těm holkám je kolem 20 let a pak jsou tam samozřejmě i starší.

   Ohledně podnikání na Palawanu respektive na Filipínách někdy napíšu článek. V současné době jsem se však ještě nepídil, co cizinec vše potřebuje udělat a mít, aby mohl otevřít bysnys na Filipínách. Takové věci totiž vyřizuje moje manželka, protože je to vše přes ní. Samozřejmě jsem za ten a rok a půl přišel na to, že otevřít bar nebo pension není jen tak a hodně záleží na místě. Tady v Puertu tu již zkrachovaly za ten rok dvě restaurace (vlastník byl cizinec). A to samozřejmě nemám přehled o všech zavřených restaurací. Leda že by jsi přišel s něčím revolučním. Resortů a hostelů je v Puetu taktéž mraky, jedině tedy v El Nidu, které hodně turistické. Nicméně je to malá vesnice a při poslední návštěvě mě přišlo, že už se tam snad žádný pension vejít ani nemůže. Barůa restaurací tam je mraky. Pokud tam však nějaké zajímavé místo na pension najdeš, mohlo by to klapnout. Nebo možná budeš mít štěstí a narazíš na někoho, kdo ti dá tip na nějaký resort, pension, který je na prodej. Jsou to však ale pálky, 5-10 miliónů korun nebo dokonce i víc. Někdo začíná také investovat u San Vicente, který má být jako Boracay na Palawanu. Toto by byla z mého hlediska však investice do budoucna a samozřejmě riskantní.

   Chce to prostě procestovat Filipíny, mít čuch na dobrou lokalitu, postavit bar, restauraci nebo pension a také mít štestí na lidi kolem sebe. Pokud se tedy bavíme o bysnysu typu bary a pension. Možností podnikání na Filipínách je víc, ale o tom třeba někdy v tom článku.

 • jozef , Direct link to comment

  Ahoj Roman.
  S velkym záujmom cítam tvoje blogy pretoze letím 8 januára na Filipíny.Ja žijem už dva roky v Pattani a smejem sa lebo jakoby som čítal o thajsku .Je to skoro uplne stejne čo sa týka barov dievčat bum bum atd. ĎAKUJEM TI ZA TVOJE ČLANKY a možme zájsť aj na pifko ked tam budem.Spozdravom JOZEF.:)

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *