Nové mezinárodní letiště v Puertu Princesa (Palawan)

Domů Fóra Obecná diskuze o Filipínách Nové mezinárodní letiště v Puertu Princesa (Palawan)

Zvolené téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Roman Mudroch a poslední změna proběhla před 7 měsíců, 1 týden.

Prohlížíte 1 příspěvek (z 1 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3516

  Roman Mudroch
  Klíčník

  Včera bylo otevřené nové letiště na Palawanu v Puerto Princesa. Je to jeden z kroků místní vlády, jak přilákat na Palawan ještě více turistů. Nové letiště je totiž i mezinárodní a měly by být přímé lety do Soulu nebo například do Singapuru. Ale ještě není jisté, kam všude se bude z Puerta přímo lítat. Když jsme u těch letů, tak nedávno se z Puerta začalo přímo lítat do Clarku (Angeles City) a mezi Puertem a Cebu také létá více letů. Na této trase už totiž neoperuje jen Cebu Pacific, ale přidaly se obě další aerolinky (PAL a Air Asia). Nově se také lítá trasa mezi Puertem a Davaem.
  Nové letiště je o něco dál od centra než bylo to staré. Je ve čtvrti San Miguel. Nicméně z centra to daleko není. Můžete použít do centra tricykl za cca 50 PHP nebo jeepney pokud nemáte velké zavazadla a nebo taxi. Naopak to ušetří čas těm lidem, co jedou na letiště přímo z El Nida. Průšvih to je však pro ochody a některé půjčovny motorek nedaleko starého letiště. Stejně tak některé restaurace a hotely z toho asi nejsou moc nadšené. Některé oblíbené resorty jako je například Blue lagoon, který se mohl pyšnit výbornou polohou, také ztratí nějaký ten bod u turistů, kteří se rozhodují, kde v Puertu bydlet. Naopak se otvírají možnosti lidem nedaleko nového letiště.
  Na závěr trošku čísel. Nové letiště stálo 4.5 biliónů pesos, ranvej je dlouhá 2600 metrů a tak může pojmout také větší letadla typu A330. Nové letiště je také o mnoho větší nežli to staré, které fungovalo už od roku 1978.
  Osobně jsem rád, že tu je nové letiště, protože u toho starého bylo občas těžké přistát. Nejednou se totiž stalo, že pilot musel přistát na druhý pokus a dokonce jednou jsem byl svědkem, že pilot se po neúspěšném přistání rozhodl vrátit do Manily!
  Na fotky z nového letiště se můžete podívat zde:
  https://www.rappler.com/business/168859-puerto-princesa-international-airport-new-terminal

  • Téma bylo upraveno před 7 měsíců, 1 týden uživatelem  Roman Mudroch.
  • Téma bylo upraveno před 7 měsíců, 1 týden uživatelem  Roman Mudroch.
  • Téma bylo upraveno před 7 měsíců, 1 týden uživatelem  Roman Mudroch.
  • Téma bylo upraveno před 7 měsíců uživatelem  Roman Mudroch.
Prohlížíte 1 příspěvek (z 1 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Převodník měn

Zkuste zdarma náš převodník měn