Sňatek s Filipínkou v ČR a získávání VISA

Domů Fóra Filipínky Sňatek s Filipínkou v ČR a získávání VISA

Oštítkované: 

Zvolené téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (5 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna proběhla před 3 měsíců.

Prohlížíte 2 příspěvky - 16 ze 17 (z 17 celkově)
  • Autor

Chang
    Účastník

Ahoj,
    prosli jsme si s dnes uz s manzelkou tim stejnym a vizum se ziskat podarilo. Z meho pohledu se jedna o subjektivni zalezitost. Na vizum neexistuje zadny pravni narok. Musi si pripravit radu dokumentu a absoluvovat pohovor.

Nejvice nas prekvapilo, ze nutnou podminkou pro prijeti zadosti o vizum je, aby pritelkyne mela na Filipinach zalozeny ucet. To musi prokazat originalnim dokumentem z dane banky. A to i presto, ze jsem ve zvacim dopise prevzal veskere naklady za ni. Na ambasade tvrdili, ze timto dokumentem se prokazuje, ze ma na Filipinach urcite zavazky.

Ohledne prace to je problematicke. Manzelka je zdravotni sestra a mela v te dobe praci a praxi. Nicmene kvuli ceste do CR nemohla prodlouzit smlouvu a sla zadat o vizum uz jako nezamestnana. Ve stejne dobe jsem sdilel zkusenosti se ziskavanim viza s jinym cechem. Jim se to nepodarilo. Rozdil byl v tom, ze jeho pritelkyne nemela praci.

Obecne jde o to, aby pritelkyne prokazala, ze do CR jede jako turista, ze tu nechce pracovat, chce se vratit zpet a ze se skutecne znate. V tomto duchu je veden i pohovor.

Jak rika Roman, priprav se na to, ze na ambsadu bude muset cestovat minimalne 2x.

Preju hodne stesti 🙂

Pavel
    Účastník

Ne psal jsem na jiny e-mail skusim tento.
    Stou prací je to problem protože my chceme žit spolu v čr a udělat svadbu v čr jenže jak to tak vypadá jedina šance jak ji sem dostat na tu svadbu je to turisticke vizum.učet má práci ne vyhoda je že když jsem se vracel doprovodila mě do manily a zustala tam u přibuznych takže přimo v manile je..plán je takoví že přiede třeba na měsic vezememe se a zažádame o pobyt za učelem sloučeni rodiny..jen jí sem dostat..
    Ps takže vaše rada o svadbě se na ambasadě raději vubec nezminovat?

Prohlížíte 2 příspěvky - 16 ze 17 (z 17 celkově)

Pro reakci na tento článek se musíte přihlásit.

Převodník měn

Zkuste zdarma náš převodník měn