Kde a jak najít Filipínku pro život

Minule jsem napsal důvody, proč mít za ženu Filipínku. Dneska se podíváme na to, kde a jak najít normální a pracující Filipínku. Rovnou se připravte na to, že to bude stát hodně času, dost peněz a bude třeba mít v zásobě dostatek trpělivosti. Seznámit se na dálku přes seznamku s nějakou Filipínkou v dnešní době rozhodně není žádný problém, stejně tak je lehké zajít na Filipínách do nějakého baru plného Bar girls a tam nějakou Filipínku, která sedí sama (nebo s kamarádkami) na baru oslovit, tedy pokud vás neosloví první, což je více pravděpodobné.

Ale to by bylo moc jednoduché. Tedy ne, že by se přes seznamku nebo v barech nedalo seznámit, ale šance, že si tam najdete normální Filipínku, je menší, nežli když například nějakou sbalíte na Filipínách mimo bary. Pojďme se podívat na různé možnosti seznámení více z blízka.

1/ bary a restaurace

V každé aspoň trošku turistické destinaci na Filipínách jsou bary a diskotéky, které jsou plné takzvanými Bar girls. Ty poznáte na první pohled, protože holky často sedí před barem a lákají muže dovnitř. Těmto barům doporučuji se zdaleka vyhýbat, tedy pokud nechcete Filipínku na jednu noc. Potom existují bary, kde hraje živá muzika a vše se zdá jako normální bar (což i vlastně je). Ale i v těchto barech se pohybují Filipínky, které hledají turisty a jakoby nenápadně je sami od sebe osloví. Lepší případ je, pokud je to bar girl a vyloženě hledá turistu buďto na noc, anebo se nabídne na celý turistův pobyt v dané destinaci. Samozřejmě vám to neřekne hned, ale během rozhovoru vám to naznačí.

Catherine-Ligaya-Mejia-Giudici

Horší je takzvaná zlatokopka a prostitutka dohromady, která si dává za cíl najít nějakého turistu pro život. V tomto případě můžete lehce ztratit hlavu, protože se vám nebude zdát jako prostitutka (během rozhovoru s vámi se rozhodne, jestli se vám bude nabízet za peníze). Po návratu do Evropy si s ní začnete psát a plánovat další cestu na Filipíny, abyste jí opět viděli. Tyto Filipínky vám mohou lhát o své historii, o tom co dělají a tak dále. A nepoznáte nic, protože jste tisíce kilometrů daleko. Dost často chtějí poslat od vás nějaké peníze na různé věci. Po svatbě pak může chtít od vás nějaké peníze i pro její rodinu (však už jste jedna velká rodina). To byla ta horší varianta. Někdy však tyto holky chtějí jen zmizet pryč z Filipín do Ameriky, či do Evropy a odtud nejlépe posílat peníze rodině, nebo tam mít jen lepší život. Může se také stát, že se do vás postupně zamiluje, speciálně pokud bude mít s vámi dítě (ale i když vás milovat nebude, tak to zpravidla nepoznáte) a co se týče peněz, začne uvažovat jinak. Tak jako tak, i tyto holky se o vás skvěle postarají a budou dobrými manželkami. Problém může být jediný a to peníze, které bude od vás chtít pro její rodinu nebo na jiné věci. Zlatokopky často poznáte tak, že se s vámi hned první noc klidně vyspí a to zadarmo. Většina normálních Filipínek vám totiž první noc do postele nevleze.

Můj názor: Na Filipínky, které vás sami od sebe v barech či v restauracích osloví, si dejte pozor, ale na druhou stránku v baru, kam chodí místní, můžete narazit na partu kamarádek, které vyrazily za zábavou. Proč si s nimi nedat pár drinků, vyměnit si FB a pak kdo ví? Určitě bych si dával pozor na barmanky a servírky, které mohou být na půl i prostitutky (vlastní zkušenost). Záleží tedy na štěstí (ostatně já se seznámil s mojí manželkou v restobaru, viz můj cestopis) a na vaší intuici.

Jedna z holek ze se stránky date in asia
Jedna z holek ze seznamky Date in Asia

2/ Obchody, fastfoody, lékárny a Jiné

Někdo si teď možná klepe na čelo, ale toto jsou nejlepší místa, kde si najít dobrou Filipínku. Můžete tam najít mladé a hezké Filipínky (speciálně doporučuju lékárny). Má to však háček – musíte být na jednom místě delší dobu. Filipínky jsou od přírody většinou stydlivé a většina normálních Filipínek, která vás vidí poprvé, s vámi na rande nepůjde. Pokud se vám zalíbila nějaká pokladní anebo prodavačka v lékárně a máte o ní zájem, tak se tam musíte vracet. A to nejlíp každý den. Tady je příklad:

Cestou do kanceláře, jsem se každý den po cestě stavoval v jedné lékárně pro pití (lékárny na Filipínách fungují i jako smíšené zboží). Tam jsem si všiml opravdu pěkných a mladých Filipínek, které po mě po očku koukaly a usmívaly se na mě. Ale mimo pozdravu nic neřekly. Asi po měsíci a půl, začaly být některé z nich odvážnější a začaly různě vyzvídat a samy od sebe se semnou bavit. Vycítil jsem minimálně u dvou z nich větší zájem o mojí osobu. V tomto bodě by nebylo nic jednoduššího, než tu, která mi přišla nejvíce sympatická a s kterou jsem se nejvíce bavil pozvat na rande. A dle náznaků a špičkování jsem i cítil, že na to pozvání čeká.

Můj názor: Jedno z nejlepších míst na seznámení. Některé lékárny nabírají jen bezdětné a svobodné Filipínky! (diskriminace, já vím).

hot-pinay-lusog-1

3/ Masérky

Masáže jsou na Filipínách velmi levné a jsou skoro všude. Masážní salóny můžete najít ve městech anebo není nad to si nechat dát masáž přímo na pláži. Přiznám se, že v tomto bodě jsem ovlivněn dost Thajskem, kde mi v každém druhém masážním salónu masérky začaly šaháním na můj penis naznačovat, jestli nechci něco víc. Na Filipínách jsem se s tímto zatím ještě nestřetl, ale moje nedůvěra k nim nezmizela. Během masáže je velice lehké s masérkou začít rozhovor, a pokud je vám sympatická, tak se tam můžete i vrátit.

Můj názor: S masérkou bych si asi nic nezačínal. Jak jsem psal, tak jsem ovlivněn zkušenostmi z Thajska a i když z Filipín v tomto směru špatné zkušenosti nemám, tak moje nedůvěra k masérkám nezmizela. Jeden kamarád se s jednou masérkou trošku víc skamarádil a ona pak když byl zpět v ČR, chtěla poslat od něj peníze. Byla to jen smůla?

A do třetice všeho dobrého! Další holka ze seznamky Date in Asia
A do třetice všeho dobrého! Další holka ze seznamky Date in Asia

4/ Parky a jiná oblíbená veřejná místa, kam chodí hodně místních a dopravní prostředky

To jsou také dobré místa na seznámení s Filipínkou. Tady v Puertu je to například Baywalk, místní promenáda u hráze. Je tam mnoho stánků s jídlem, a když se zadaří, tak jsou tam krásné západy slunce. Není proto divu, že tam můžete narazit i na samotné Filipínky. Pokud se vám tam nějaká zalíbí, není těžké s ní jako turista začít rozhovor s nějakou klasickou otázkou jako například “Jak se nejlíp dostanu do El Nida?“.

Stejně tak se lze seznámit v dopravních prostředcích. Jestli jste četli můj cestopis, tak tam jste to mohli názorně vidět. To samé i v jeepney, kde se mi párkrát stalo, že mě nějaké Filipínky zvědavostí oslovili. Většinou však starší Filipínci, respektive postarší a zvídavé Filipínky.

Můj názor: Dobrý způsob jak se seznámit. Je třeba být aktivní a nebát se. Když se zadaří, můžete si vyměnit emaily a později si psát nebo volat na Skypu.

5867547117_ed4a5880a7
Tahle Filipínka ze seznamky není, škoda..

5/ Seznamky na internetu

Seznamky jsem si nechal na konec. Přiznám se, že nejsem příznivce seznamek, ale to je jen můj subjektivní názor. Zaslechl jsem pohádkové story Filipínek, které se seznámily s cizincem na internetu a jsou teď happy, ale také jsem zaslechl několik příběhů mužů (cizinců), kteří se spálili. Ačkoliv nejsem expert na seznamky a s manželkou jsem se seznámil na Filipínách, tak se náš vztah rozvíjel právě přes internet. Chci tu dát hlavně zásadní radu. Když se seznámíte přes internet a do té Filipínky se postupně zamilujete, tak jí neposílejte peníze! Zaprvé jste jí osobně ještě neviděli, takže nevidím důvod jí posílat peníze a za druhé na Filipínky, které si řeknou takhle o peníze, mám špatný názor, protože už to svědčí o její povaze. Na seznamkách je velké množství zlatokopek, pozor na to!

Po té, co se jakýmkoliv způsobem seznámíte s nějakou Filipínkou a začnete si s ní psát na Facebooku (FB), tak vás začnou vidět i jiné Filipínky na FB (Také vy potom můžete vidět Filipínky, takhle ten FB prostě funguje). Takže se vám může stát, že vás budou kontaktovat úplně cizí Filipínky. Mě se to takhle stalo, když jsem si psal na dálku s manželkou přes FB. I když jsem té Filipínce psal, že již mám přítelkyni, tak se o mě pořád snažila. Ustalo to, až když si našla nějakého černocha. Nejedná se zdaleka o náhodu, vím o dalších příkladech. FB je tedy další možností k seznámení. Z Filipínek, které jsou takto moc aktivní nemám však dobrý pocit.

Seznamek je docela hodně a máte na výběr z několika placených seznamek, kde si bez zaplacení nemůžete vytvořit kolikrát ani účet, natož pak si dopisovat s vyhlédnutou Filipínkou, ale existuje také několik bezplatných seznamek.

Bacha aby jste nedopadli jako ten pán na téhle fotce
Pozor, aby jste nedopadli jako ten pán na téhle fotce

Předpokládám, že naprostá většina pánů, kteří se chtějí seznámit s Filipínkou, umí aspoň základy angličtiny a tak předpokládám, že si najít seznamky a přečíst na googlu recenzi na určitou seznamku nebude problém. Upozorňuju, že neručím za případnou vaší finanční anebo psychickou újmu. Zde je odkaz na několik seznamek, z kterých si můžete vybrat. Já vám představím pro představu jednu z bezplatných, která mě dle referencí zaujala. Hledání dalších dobrých seznamek nechám na vás! Hledání dobré Filipínky na seznamce vám zabere dost času a úplně jisti si můžete být snad až po tom, co jí aspoň dvakrát uvidíte osobně na vlastní oči!

Date in Asia je jedna z lepších neplacených seznamek na Filipínách. Lze si tam vybrat Filipínku jen pro váš pobyt na Filipínách, tak i Filipínku na vážný vztah. Po vytvoření účtu očekávejte mnoho, mnoho emailů od Filipínek.

Můj názor: Jak jste asi pochopili, tak osobně nejsem příznivcem seznamek, ale pro muže je to nejjednodušší cesta, jak se seznámit, či si najít nějakou filipínskou kamarádku ještě před příjezdem na Filipíny. Na druhou stránku seznamky jsou plné zlatokopek a podvodnic. Jak jsem se už zmiňoval, tak se seznamkami nemám zkušenosti, takže jedině co mohu dodat je, dávejte si pozor!

Ačkoliv Filipínky jsou dle mého názoru jedny z nejlepších žen na světě, tak nemusí vše ve vašem vztahu klapat, ale o tom více v posledním dílu tohoto seriálu o Filipínkách, který bude zaměřen na možné problémy ve vztahu s Filipínkou.

 

 

 

Facebook Comments

64 comments on “Kde a jak najít Filipínku pro život

 • mirek , Direct link to comment

  Ja se se zenou seznamil na seznamce. Chtelo to kus stesti, vydrze, selskeho rozumu a hlavne opravdu jet na ostrovy. Bez prvniho rande by cela seznamka byla k nicemu.
  Samozrejme me kontaktovala rada zlatokopek, ktere se chytre i mene chytre snazily vytahnout nejaky dolar. Nicmene presto se na seznamky hlasi i holky, ktere to mysli vazne (a pokud nedelaji nekde v obchode, jak pise Roman, nemate ani na miste moc samci je potkat). Cili pokud planujete jet na Filipiny, klidne bych doporucil zkusit si domluvit rande pres seznamku.

 • Josef Römer , Direct link to comment

  Já jsem se se svou filipínkou seznámil na FB. Pravda je, že až třetí dívka nebyla zlatokopka ani podvodnice. Řada filipínek na seznamkách i na sociálních sítích jsou vdané i když žijí single a mají děti, což o sobě neřeknou.

 • Honza , Direct link to comment

  Zdarec, nekoho bys mi doporucit nejakou tu seznamku, kde lze potkat holcinu a domluvit s ni treba schuzku na ostrovech.. Chystam se Tam v unoru minimalne na 3 tydny na dovolenou. Dekuju za radu. Jo a super, ze vse takhle popisujes a radis. Diky

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj, v článku jsou na ty seznamky odkazy. Hodně chlapů používá v článku zmiňovanou Dateinasia, která je zadarmo. Domluva pak samozřejmě záleží na tobě, ale poradím ti. Není nic lehčího, než se s ní dopředu domluvit na tom, že ti bude během cesty dělat společnost a během té cesty poznáte, jak vám to bude klapat. Na tuto variantu přistoupí hodně Filipínek na té seznamce. Připrav se ale, že za ní budeš vše platit – dopravu, stravu, atd..

   • Jakub , Direct link to comment

    Tak jsem tam delsi dobu a musim rict, ze to chce hodne vybirat. Mohl bych to recenzovat… Chce si to tam davat hodne majzla. Psal jsem si s nekolika a prvni co je divny, kdyz ti da hned kontakt. Kdyby to byly zlatokopky, tak v pohode. Ale delaji to hlavne ladyboyove. Par jsem jich uz mel cest potkat. Jediny co je prozrazuje, je ohryzek. Jinak vypadaj jak zeny. Oni to dost casto ani nepriznaj. Znam pana, co se zacal divit az po tydnu, proc ma ta holka furt periodu. Ale na blowjob si nestezoval… Slusny holky jsou tam dost plachy. Pred tydnem jsem se za jednou jel podivat na Negros a kdyz jsem tam byl prestala komunikovat. Pry se stydela. Ted si taky pisu s jednou, ale ta je starsi, tak snad se nebude stydet. Na psani s nimi je dobry, ze vam reknou co je kde peknyho a vedi toho obcas vic, nez pruvodce. A jeste jeden postreh, kdyz se na vas nejaka slecna smeje, nebo vam mava z obchdu, tak za ni jdete. Nebo recepcni v penzionech, nebo resortech pro mistni jsou dobry. Umi jazyky a chteji vetsinou odsud vypadnout. Zezacatku jsem si myslel, ze ve mne vidi chodici penezenku, ale my jsme oproti nim hodne prachaty.

    • Roman Mudroch , Direct link to comment

     Ahoj,

     díky za postřehy! Bakla (ladyboy), těch je tu opravdu hodně, na ně pozor. Nikdy jsem o nich moc tady na blogu nepsal, asi protože jsem si myslel, že když je poznám já, tak je poznají všichni, ale měl jsem se o nich zmínit aspoň okrajově. Jakub má pravdu, pozor na ně, poznáte je i podle toho, že jsou zpravidla vyšší nežli Filipínky a mají také větší prsty, zkrátka ruce. Někdy je také prozradí samozřejmě hlas.

     • Jakub , Direct link to comment

      Je to poznat, ale ne na fotkach. A je jich tam fakt plno. Prave kdyz jsem s jednou sedel v kavarne a premyslel jak se ji zbavim, Tak jsem se seznamil s chlapkem – starsi Svycar, co ji mel tyden doma 😀

     • Henk , Direct link to comment

      Ale jak jsem zjistil na Date in Asia,většina z Ladyboys to má ve svých profilech napsané. Toť na jejich obranu.

 • Juraj , Direct link to comment

  Ázijské manželky a dievčatá sú lepšie než európanky, bez debaty.
  Nájsť ale dobrú, slušnú girlfriend/manželku v Ázii je veľmi ťažké.
  Nie je ťažké sa zoznámiť – ťažké je nájsť dievča/ženu, ktorá by Vás chcela aj keď budete rovnako chudobný ako priemerne chudobný filipínec s platom 6000 php. Stojí to ale za to hľadanie. Potvrdzujem Romanov názor, že na internete je menšia šanca než v skutočnom živote. Pre ilustráciu: jedne pekná aziatka mi ukázala, koľko dostáva správ na dateinasia: mala vyše 1000 neprečítaných správ s rozličnými návrhmi a denne dostáva desiatky nových a nových oslovení a ponúk. To často tým holkám na internete vlezie do hlavy.Plus, cez internet nevidíte , s kým vlastne sa rozprávate naozaj, aký je to človek. Moja skúsenosť je, že drvivá väčšina, možno 99% filipíniek si na internetovej zoznamke v prvom rade hľadá finančné zabezpečenie, lepší život.Aj keď to priamo nepovedia. A videl som, že filipínka mala doma nápadníka a popri tom, četovala s ďalšími. Je to ale aj o štastí. Určite aj na internete sa dá nájsť fajn holka, chce to ale veľa času.
  Jednoznačne lepšie je hľadať a spoznať osobne – na to ale nie každý má dostatok prostriedkov a času. Je treba aj vziať do úvahy, že filipínčanky pozerajú inak na manželstvo – muž má byť ten, kto v prvom rade zabezpečuje finančne rodinu. Dobrá filipínka ale prispeje starostlivosťou, varením atd. Filipínky a celkovo aziatky naštastie ešte nie sú tak feminizované ako európanky, aj ked moderná doba, internet aj toto menia. Filipínka,pokiaľ to je slušná filipínka, bude rozhodne dobrá manželka. Celkovo aziatky sú viac rodinné a oddané ( bavíme sa o slušných dievčatách).
  Ak chcete nájsť dobrú filipínku, je treba sa vyhnúť miestam, kde sú bary. Najlepšie ísť do lokalít, kde nechodia turisti za zábavou.A hľadať medzi holkami, ktoré majú slušné zamestnanie.
  Toto platí aj o thajkách. Thajské dievčatá ( pokiaľ chcete slušnú thajku zo slušnej rodiny) sú ešte viac neprístupné ako filipínky.
  Čo by som odporučil, ak niekto vážne chce nájsť dobrú filipínku? Namiesto internetu radšej prísť na niekoľko mesiacov na Filipíny. A snažiť sa hľadať medzi slušnými holkami. Je to ale beh na veľmi dlhú trať a treba mať štastie. Stretol som austrálčana, ktorý mi povedal že tú naozaj fajn, slušnú a pravú holku našiel až po niekoľkých rokoch strávených na Filipínach, až na niekoľký pokus. Je to zrejme aj o štastí. Niekomu sa to podarí skôr, niekomu neskôr, a niekomu to možno nevyjde vôbec.
  Jedna rada pre tých, ktorí preferujú internet: odpovedzte si na otázku, čo hľadá na dateinasia alebo inej zoznamke mladá, výzorovo veľmi pekná holka, ktorá nemá núdzu o nápadníkov aj doma, a na zoznamke denne dostáva desiatky ( ak nie stovky) oslovení z celého sveta( či už vážne alebo finančné ponuky).
  Veľa z nich hľadá iba lepší život/ financie pre seba či rodinu, a často to maskujú frázami o láske,rodine.V podstate je im jedno ako Vy vyzeráte atd. Ide im o niečo iné. Sú to také „menšie zlatokopky“. Takéto holky sa dajú stretnúť aj osobne samozrejme.
  Pozor si treba dať aj na to, že môžte stretnúť holku, ktorá síce momentálne má normálnu prácu,ale z času na čas si môže chodiť „privyrábať“ s cudzincami buď do Manily,AC či inde, kde je šanca stretnúť cudzincov.
  Ťakmer nulová šanca je stretnúť dobrú holku na disco v Manile( či inde). Diskotéky v Manile navštevujú hlavne zlatokopky a profesionálky.Pokiaľ nejaká holka chodí na disco, porozmýšlajte, ako si normálne dievča s platom možno 200 -250 peso/deň môže dovoliť chodiť na disco, kde jeden nápoj stojí tolko čo jej celodenná mzda.Dá sa natrafiť na partiu filipíniek, čo sa prišli zabaviť a sú to normál holky, ale šanca je naozaj nízka. Tieto chodia sa zabaviť skôr do podnikov, ktoré nie sú určené cenovo pre turistov.
  Dosť filipínok hľadá ale manžela, čo s nimi bude mať rodinu. Obľúbeným športom filipíncov je totižto urobiť dieťa a zdrhnúť. Na Filipínach totižto niečo ako vymáhanie výživného neexistuje, takže je dosť filipíniek, ktoré sami ( či pomocou rodiny) vychovávajú deti. Takže záver: treba prísť osobne,nájsť normálné dievča a mať veľa, ale naozaj veľa štastia.
  veľa štastia všetkým

 • Alex , Direct link to comment

  Ahoj, sice skoro rok tu nebyl žádný dotaz a příspěvek, ale prosím o názor. Kamarád si psal asi rok s nějakou Filipínkou- jemu je 54, jí myslím 27. Asi se na dálku do ní zblbnul. V listopadu jel na měsíc na Filipíny, tam s ní cestoval- jela s ním ještě jedna známá, protože neumí skoro vůbec anglicky. Ta dotyčná Filipínka s nimi cestovala (nevím, jestli mezi nimi něco bylo). Po příjezdu byl úplně zblblý, jak by se tam nejraději odstěhoval navždy atd. V srpnu měla za ním přijet do ČR. Vyřizoval všechno na cizinecké policii, musel jí poslat nějaké peníze, prý aby mohla prokázat, že má peníze, potom jí ještě poslal peníze na letenku. A v den, kdy měla odletět mu napsala, že jí úředníci nepustili do letadla a letenka propadla… Pak mu ještě psala, že potřebuje, aby se za ní zaručil nějaký Filipínec žijící u nás. To mi teda přijde dost postavené na hlavu. Myslím, jestli nenaletěl. Když se o tom někdo zmíní, vyletí a tím, že na Filipínách vládne úřední šiml, který jen čeká na úplatky a že ona ho má ráda a těší se sem. Nebo v lepším případě si myslím, jestli jí to někdo nerozmluvil- přece jenom věkový rozdíl.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj, komentáře sem můžete dávat kdykoliv, o tomto tento blog je. Ohledně té Filipínky nevím, oni jsou některé komplikované a pokud nikdy ještě neletěla, tak mohla někde udělat chybu. V zásadě ten tvůj známý si měl vše zjistit na cizinecké policii, poslat ji zvací dopis, musel prokázat, že má určitou částku na účtu (ne ona) a musel ji zajistit také zdravotní pojištění. Ona si musela zařídit pas a jít na pohovor na naší ambasádu do Manily po tom, co měla u sebe vše (letenky, zdravotní pojištění, zvací dopis). O tom, že by se za ní musel zaručit nějaký Filipínec, o tom nevím, myslím, že toto je divné. Zkrátka nevím, určité věci mi tam nesedí, ale třeba ji křivdím. Zásadní problém vidím v tom, že tvůj známý neumí skoro vůbec anglicky, kdo jim to bude překládat? Nebo očekává tichou domácnost? I já, který umí průměrně anglicky mám někdy problém vyjádřit svojí pocity manželce, je tam určitá jazyková bariéra.

   Roman

 • Saint , Direct link to comment

  Zdravím všechny, podařilo se mi přivézt do CZ moji slečnu z filipín. Kromě víz atd. Je tu ještě jedna věc a to je povolení k odjezdu od CFO úřadu filipin. Taky první pokus u nas nevysel. Bylo to peklo, ale pak to klaplo. Mam s tímto zkušenost, kdykoliv pomůžu. Taky proces na cizinecke v CR dukladne znám. Poradim😊 St.

  • Cestovatel , Direct link to comment

   Zdravím Sainte, moji kamarádi zvažují, že by si dovezli slečny z Filipín do ČR. Zatím však vůbec nemají představu, co to obnáší. Mohl bych poprosit o stručný nástin toho, co vše je potřeba vyřídit, kolik času a financí to přibližně obnáší?

   Předem děkuji.

  • Imrich , Direct link to comment

   Ahoj mohl bys prosim te .napsat mi takovej nacrt to vse co je treba aby mohla dojit na dovolenou nebo uz jako mamzelka ..ja myslim ze to bude stekne skoro jako pro mne pro slovensko .dekuji za vse .

   • Roman Mudroch , Direct link to comment

    Ahoj,

    omlouvam se, ale vse si nepamatuji a hlavne nevim vse z filipinske strany. Pokud chces Filipinku privest k nam, musis zajit na cizineckou policii, tam zjistit vice infa, musis ji poslat zvaci dopis atd, ale to ti tam vse reknou. Z te filipinske strany musi ta tvoje pritelkyne kontaktovat slovenskou ambasadu v Manile (jestli tam je) a domluvit se s nimi co vse je treba.

    Ohledne svatby se poptej u tebe na radnici, povedou te jako za rucicku. Z filipinske strany to musi resit ta Filipinka..

  • Standa , Direct link to comment

   Ahoj,mám přítelkyni na Filipinach a potřeboval bych poradit, co vše je potřeba kromě viz, zvaciho dopisu,pojištění, prokázání peněz a tak, aby mohla sem přijet na dovolenou…
   Moc bych Ti byl vděčný.

  • Radek ligocki , Direct link to comment

   Ahoj.Poznal jsem tady v Čr Filipínku.Má tady už vyřízené nějaké základní dokumenty k pobytu a má tu i práci.Zjistil jsem ale že se nemůže jen tak sebrat a jít na druhou stranu republiky.A taky co vlastně teď potřebujem vyřídit kdybych si ji chtěl vzít když už je tady v Čr? Díky Radek

   • Roman Mudroch , Direct link to comment

    Ahoj, nemůže jen tak jít na druhou stranu republiky, protože na ministerstvu vnitra nahlásila svoje bydliště s tím, že majitel bytu souhlasí, že tam může bydlet. Pokud chce změnit bydliště, ať se zeptá na MV, nebo tam zavolej ty, což možná bude i lepší. Ohledně svatby, tak to zajdi na radnici tvého bydliště a oni ti řeknou co a jak.

 • prince , Direct link to comment

  Uz vice jak dekadu ziju na filipinach z toho 6 let se svoji filipinskou zenou a musim riict ze patrim k tem kteri meli mimorsdne stesti
  ziju s krasnou, vzdelanou , chytrou a milujici zenou, kterych po svete moc nebeha.
  Prikladne vede domacnost a o nase spolecne finance se stara s odpovednosti babicky od Bozeny Nemcove.
  Denne navstevuji kamose z celeho sveta s jejich filipinskymi manzelkami a pokazde si musim tajne blahoprat a velmi casto se ptam zda mnoho z nich je tak zoufalych a museji zit s tim co vedle nich vidim.
  Hlavni roli pravdepodobne hraje lenost spojena s prvotnim vyberem. Je pohodlnejsi lousknout prsty a mit na kazdem z nich 10 chudych lichoticich filipinek jejichz prioritou je obstarat obzivu pro sirokou rodinu.To vsak zezacatku ve svem okouzleni a jesitnosti nevnimate a pozdeji to bud resite nebo ne.
  Kazda zena preferuje urcite financni zazemi a stabilitu at je z kterekoli casti sveta.( Zeptejte se proc si vas nevezme svycarka a neodstehuje se s vama do cech – neni to take o penezich? ) nicmene a konkrretne na filipinach mus jit o rozumnou vyvazenost.
  V blogu je uvedeno spousta navodu kde hledet fajn holku pro zivot a pridal bych snad jen doporuceni.Pokud se vam libi neci filipinska manzelka,nemusite do ni svemu kamaradovi nutne nastoipit, ale spis se zeptat zda nema nejake kamaradky, pravdepodobne bodou podobne jako ona a jeste k tomu ziskate sprateleneho prostrednika.
  Na tridnich srazech manzelky potkavam spoustu krasnych vzdelanych zen a nikdy by me nenapadlo ze jsou svobodne a hledaji obycejneho hodneho manzela bez zlate kreditni karty.

  na zaver jak poznat zda ma vase vyvolena urcity rozhled a zda vas ma rada

  reknete ze jako bily muz pracujete v levne korejske automobilce v nosovicich na 3 smeny za 30 000 peso

  1. pokud odpovi ze o tom vi pak ma prehled

  2. pokud dale odpovi ze ji to nevadi pak vas ma rada

  3. pokud souhlasi ze ze za vama do vasi neradostne reality prestehuje pak vas miluje.

  da se rici ze mate vyhrano

  pokud ji i vy milujete netrestejte ji v automobilce a oddtehujte se za ni na filipiny

  • Imrich , Direct link to comment

   Nooo vdaka .a moz povedat ze presne tak sa chova a pise rozumno .a ma foto a info odomna obycjane doma stav a tak nech vie realitu .po troch dnoch ma asiadating .hmm ze by stastie ..😉 .vsetko dobre vsetkymmm

 • Svatopluk Bleha , Direct link to comment

  Ahoj co se zde píše mohu potvrdit , nejdříve jsem měl zlatokopku přes FB i když mi jí dohodila jedna z Filipínských kamarádek z Čech ale při troše rozumu to poznáte brzo (miláčku půjdeme nakupovat ? A k té velké kabelce bych potřebovala ještě menší) ale nějakou chvilku jsem to vydržel v noci se zas příjemně snažila. Potom jsem si našel na seznamce i když tam bylo mnoho nabídek taky jich hodně po nějaké době zkoušelo pod nějakou záminkou něco vyrazit . Nakonec jsem si s jednou domluvil rande v pizzerii a jsem s ní dodnes střídavě v Čechách a v zimě na Filipínách

 • AD , Direct link to comment

  A co holky z provincií, z venkova? Ty musí bejt hodně skromný a i vděčný, když je odvezete z tý chudoby. A budou i zvyklý na práci kolem domu. Městský holky mě moc neberou 😀

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ja myslim ze i holky z mest jsou fajn, jen proste nehlehat pres seznamku nebo v barech. Pokud si dopisujes s holkou z venkova pres nejakou seznamku, tak se stejne muzes zklamat. Co jsem zjistil, tak vetsina z vas stejne hleda bohuzel jen v seznamkach, coz je skoda. Najit na seznamce dobrou Filipinku je jak najt jehlu v kupce sena. Ale nerikam, ze je to nemozne 🙂

 • prince , Direct link to comment

  ceska naivne romanticka predstava o holkach z venkova patri do pocatku minuleho stoleti a uz vubec neodpovida zdejsi realite.
  nejde o to ze holka bude stastna ze ji vytahnes z bidy, jde o to vytahnout z bidy a financne zajistit jeji rodinu a tomu se v tomto pripade nevyhnes.dale co si s ni budes za 2 tydny povidat.
  najdi si vzdelanou holku z mesta ktera nepotrebuje tvoje penize a muze te mit normalne rada – zdravotni sestru, lekarku, stewardku bankovni urednici atd.
  trva to dele stoji to vice ale hlavne to potom za neco stoji

  • AD , Direct link to comment

   Tak já taky žiju na vesnici, tak proto chci spíš vesnickou holku. Přeci jenom životní styl bude podobnej, jen mi tu máme víc materiálních krámů co stejnak nepotřebujem 😀

   Navíc co čtu blogy a zkušenosti lidí co si našli úspěšně manželku z Filipín, tak 70-80% z nich doporučuje najít si právě holku z venkova nebo alespoň menších měst daleko od turistů. Nebo taky holku z venkova, co šla za prací do města. Ta je zvyklá být od rodičů, tvrdě pracovat, vážit si peněz, ale ještě jí nestlihla zkazit západní kultura a městskej život. Nejvíc doporučovaný ostrovy jsou Mindanao, Leyte, Samar a Negros.

   Vzdělaná holka s prací je určitě fajn, ale když je 12 hodin denně 6 dní v týdnu v práci, tak jak jí má člověk pořádně poznat, když s ní může být jenom pár hodin týdně a ani se nedá vzít třeba na měsíc na cestu po Filipínách. Zdravotní sestry a podobný profese vyžadující univerzitu berou v průměru 10k pesos hrubýho, takže jsou stejnak chudý a jejich rodiny jakbysmet. A ty ze střední vrstvy, co nejsou chudý, tak prej zas nestojí o cizince.

   • Marcel , Direct link to comment

    Souhlasím, venkov je venkov a města jsou zkažená. Plus pokud venkov je blízko hezké obyčejné pláže, tak není co řešit. Bydlel jsem v Las Pinjas (předměstí Manily) 3 týdný… a stačilo, nikdy více. Zlatý venkov, pláž 14 km, jízda na kole 40 min, pohodaaaaaaaaaa.

    • Roman Mudroch , Direct link to comment

     Jako s tím souhlasím, ale jen pokud ji tam sbali naprimo a ne pres seznamku. Ohledne plaze je to pravda pokud tam chces nekde s ni bydlet, ale jinak je to jedno pokud tam prijede jendou za uherak navstivit s ni rodinu. A pak stejne vetsinou s ni cestujes mimo velka mesta.

 • Marek G. , Direct link to comment

  Ahoj, já jsem si bral manželku (filipínku) před rokem v Davau . V červnu přijela do ČR a teď už má přechodný pobyt. V létě jsme měli „filipínský“ sraz nedaleko HK . Pokud chcete poradit, tak napište .

  • AD , Direct link to comment

   Na jaký vízum jsi jí přivezl do ČR? Byli nějaký speciální podmínky potřeba? Hotovost na účtě, délka manželství nebo něco takovýho.

   Pak by mě zajímalo, jak se jí tu líbí, jak si zvyká na zdejší klima, jazykovou bariéru, odloučení od rodiny atd. Tohle podle mě zajímá většinů chlapů, co uvažujou o manžece z Filipín.

   • Marek G , Direct link to comment

    Schengenské vízum do 90 dnů, po svatbě v Davau žádala o mezinárodní oddací list, pak si udělala nový pas s mým přijmením .
    Líbí se jí tady, ale říká, že je tu všechno historické-staré, nic moderního. Chybí ji filipínská strava, zelenina, sušené ryby apod.
    Občas si něco objedná z filipínského obchodu v Praze. Ze začátku byla v šoku z klimatu, přiletěla koncem června a bylo jí zima, ale teď už je to lepší. Co se týče rodiny – má jenom otce a pak tety a sestřenice, bratrance – s nimi skypuje .

  • Uchytil Milan , Direct link to comment

   Nemáte někdo zkušenost s Filipínkami pracujícíma v Číně? S několika jsem si psal. Podle svých slov tam pracují v Čínských rodinách. Starají se o domáctnost vaří perou uklízí žehlí a td. Ta co si s ní píšu mi vypravovala jak jí včera šéf vzal k jeho rodičům, kde pracovala a pak to musela stihnout ještě doma. Šla spát až po půlnoci. Říkala že je to silně stresující. Někdy dělá i víc jak 12.hodin. Myslím že je tam asi dost vykořistují. Některé podporují ještě rodinu na Filipínách. Řeším jak jí dostat k nám. Podle předešlích zkušeností se obávám že nebude mít ani tolik peněz na cestu na naši vzdálenou ambasádu v ČUchytil Milanně. Navíc mají volno jen v neděli.

 • Majo , Direct link to comment

  Tak velmi pekny web musim povedat, precital som uz skoro vsetko a tento clanok o filipinkach asi trikrát 😀 . U mna to vyzera asi na velky pruser kedze moju pinoy poznam zo zoznamky a je o 17 rokov mladsia a ako pises inde ,, s 15 let starsim panem asi nejde o lasku,, Tak uvidíme po osobnom stretnuti. Velka vdaka za web

 • Hanz , Direct link to comment

  Taky jsem clanek precetl po nekolikate. Jsem na Cebu v jednom znamejsim miste, ma tu maly bar Cech u kteryho dela par tydnu mistni holcina barmanku. Placaty nosik, cokoladovy oci a ten jeji usmev udelaly sve. Po zaviracce jsme parkrat byli na karaoke atd., prislo mi, ze ma zajem. Nakonec z ni vypadlo, ze vztah nechce (i kdyz ma profil na tinderu) a omlouvala se mi, jestli vyslala nejaky chybny signal zajmu. Kdyz ji nekdo koupi drink, tak podekuje a sama si o ne aktivne nerika. Jeji rodina ma neco jako guesthouse, kde taky vypomaha. Nedavno se v praci trochu opila, tak byla vlacnejsi, nechala na sebe sahnout, ale co mi rikal ten majitel, tak ho zadala, kdyby s ni chtel nekdo odejit, at to zarazi. Pusobi na me celkem chytre a hrde, i kdyz nema moc penez, ale taky asi rada provokuje chlapy a hraje takovy ty zensky hry. Mozna je to jen hra, jak zvysit cenu pro pripadnou nabidku… Rikam, nakolik ma cenu to zkusit jeste jednou, nebo to nechat plavat 🙂

 • Pavel , Direct link to comment

  Já si našel Filipínku na seznamce a po několika měsících online komunikace jsem jí navštívil a cestovali jsme po jejím ostrově. Holka je to super, mladá, hezká, chytrá, skromná a přizpůsobivá. Jsem si jistej podle mnoha věcí, že jí nejde o pěníze a nakupování, ale spíše o hodnýho chlapa, protože jak známo, většina mladších Filipínců s nima zachází velice špatně a nějaká odpovědnost a starostlivost o ně je často nulová.

  Jedinej problém je její rodina, těm jde jenom o peníze a asi by jí dali i nějakýmu ožralovi a agresorovi, jen kdyby z toho měli peníze. Za celou dobu neměli jedinej dotaz, jestli jsem na ní hodnej a jak se má. Jediný co je zajímalo, tak co drahýho jsem jí koupil a kam jsem jí vzal a kolik jí budu dávat měsíčně až odjedu. Její sestra je klasická zlatokopka, takže na to dejte pozor, když budete hledat Filipínku. Ona sama je nemá ráda, protože s ní zacházejí špatně a nemůže se dočkat, až odjede od nich.

  Jinak trvalo to 6 měsíců hledání na seznamkách, než jsem jí našel a řekl bych, že to je jediná kterou by vůbec stálo navštívit, ze všech holek, co jsem si za tu dobu psal nebo prohlížel profily. Takže najít online se dá, ale není to vůbec jednoduchý.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ano, rodina Filipínek je často problém, ale opět opakuji to, co u minulého vašeho názoru v jiném článku. Záleží z jakých poměrů je ta Filipínka, respektive rodina. Většina chudých rodin na Filipínách bohužel takto uvažuje. Znám to i od jiných pánů, co s tím mají problémy Kdybyste však narazil na Filipínku z lepší vrstvy, tak je to většinou o něčem jiném, tím neříkám, že by podobné problémy nebyly, ale to už by byla fakt smůla. Já třeba s rodinou mojí ženy žiji a nikdy po mě nechtěli nějaké peníze, i když jsem byl v ČR.
   Ohledně seznamky, tak jak jsem několikrát psal, nemám jí rád, je tam hodně zlatokopek a ladyboys a neměl bych na to nervy a čas. Každopadně díky za názor ať se daří!

 • Pavel , Direct link to comment

  Ahoj,
  příští rok budeme mít svatbu na Filipínách. Je to celkem složitý proces, spousta požadavků a dlouhý čekací časy na všechno. Zbývá mi jediná nejastnost a to, jestli moje Filipínská manželka bude potřebovat vyměnit pas kvůli změně statusu ze svobodné na vdanou. Podle všeho nemusí, pokud si nechá rodné příjmení, které je pak snadné změnit v ČR. Tak pokud někdo máte reálné zkušenosti, tak budu vděčný.

 • Lucy , Direct link to comment

  Ahojte, nejprve bych vam vsem chtela poprat hodne stesti v hledani sve budouci zeny a ti co ji nasli, spokojeny zivot s ni. Romane a co Filipinci?? Funguje to u nich stejne jako u Filipinek? Zlatokopove nebo se jen chteji dostat do Evropy?

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj, Filipínci jsou jiný než Filipínky, ale také se dá najít nějak fajn chlap, nicméně najít Filipínce který by pomáhal s domácností a tak není lehké. Vím o nějakých vztazích mezi filipíncem a cizinkou, ale bohužel nemohu posloužit podrobnosti.

  • Svatik , Direct link to comment

   Filipínce spíše nebrat emancipace by je zabila i když existují vyjímky a krom toho jak se říká podle nosa poznáš kosa a oni mají nosy dosti malé .

 • Stanislav Mikulík , Direct link to comment

  Kdy někdo letí na Filipíny na dovču? Nemám zkušenosti…..nevezme mě někdo pod křídlo? 🙂
  Standa

 • Svatik , Direct link to comment

  Já se oženil na Filipínách , hlavně papír o tom že se můžete oženit a rodný list byla únavná anabáze . Nejdříve městský úřad pak okresní nakonec krajský , všude potřeba razítko a podpis pak úřední překlad rodného listu který musí být aktuální do 6 měsíců pak ministerstvo zahraničí razítečko a nakonec Filipínská ambasáda . Na Filipínách už to šlo jen lhůta asi měsíc a předtím povinně školení o antikoncepci , v mých 50 nás učila sestřička z nemocnice co je prezervativ . Ale menstruační růženec jsem pravda viděl poprvé ( korále kde se podle barev určují plodné a neplodné dny) . Bohužel změna pasu bude nejdříve za 4 měsíce , nejdříve je potřeba žlutý oddací list ten trvá 3 měsíce a pas cca měsíc . Nyní jsme střídavě na ostrově Pamilacan a Bohol – San Miguel . Při hledání Filipínky je taky dobré si uvědomit že mají jiný žebříček hodnot nelze to posuzovat podle hodnot Evropanek . A v baru určitě nenajdete víc než holky pro turisty na noc , normální Filipínky nepijí alkohol ani nekouří bleha1 @ seznam.cz

 • Lumír Veselý , Direct link to comment

  Pánové, podniknul jsem hloubkovou ,ačkoli z časových důvodů poněkud zbrklou sondu do duše Pinay. Vyhnul jsem se Cebu City a mazal rovnou do provincii, takže nemohu porovnávat město-venkov a moje zkušenosti pocházejí pouze ze tří zdrojů. Ovšem zdroje se shodují v následujících bodech.
  1. Tahle země je pro starý!!!
  2. Feminismus je sprosté slovo.
  3. Pinay nejsou žádné devky. Alespoň ve srovnání s Evropankami.
  4. Nebrat barmanky, masérky.
  5. Není problém najít si ženu, problém je si nenabehnout.
  6. Nesnažte se přesadit ji do Evropy, uvadne tu ona nebo tobě.
  7. Pokud ji najdeš, usad se na jiném ostrově než odkud pochází.
  8. Rodinu budeš podporovat každopádně, je jen na tobě jestli jim dáš rybu nebo síť.
  9. Jsou nádherné, věrné, oddané, věřící a žárlivé.
  10.-99. Family First !!!

  Je mi 52 let a musel jsem dorazit až na Filipíny abych zjistil, že božský Leo je proti mě Quasimodo. Jsem sice krasavec od přírody ( 170cm, plesatej, bez horních zubů, lehký pivní mozol, poslední číslo nosu, pytle pod očima) ale aby na mě na ulici pokřikovaly modely, na to jsem zvyklý nebyl. Připadal jsem si jako vysoká blondýna v jižní Itálii.

  • Marcel , Direct link to comment

   Ahoj, je mi 53 a jsem tady 4 měsíc. S filipinkou jsem se seznámil v CR při jejím pracovním pobytu. Asi po skoro roce psaní a otukávání jsem dal na ni a odletěl s ní na Filipiny ( původně jsem rok plánoval odlet do Vietnamu). Po krátkém pobytu v Manile jsem taky rychle s kamaradkou utek do provincie k jejím rodičům.
   Souhlasím s body 5,6,7,8,9.10-99
   bod 4. nemám zkušenosti
   bod 1. a 2. částečně souhlasím i když přesně nevím jak je to myšleno
   bodu 3. nerozumím, neznám (prozatím) pojem Pinay

 • emília , Direct link to comment

  Prosim Vás o radu ako dostat uz manzelku filipinku do irska .Som slovak pracujuci v irsku uz rok sa snazime ,aby mohla vycestovat za mnou no absolutne nevidim moznost ako to vybavit .Pradte prosím.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Jak to funguje v Irsku ti asi nikdo neporadi, protoze vetsina bere Filipinky do CR. Tady to funguje tak, ze zajdes na cizineckou policii, kde ti reknou co a jak. Musi se poslat zvaci dopis (postou), mit na ucte urcite mnozstvi penez a to ne malo a dalsi veci. V Irsku to ale asi bude jinak. No a pak ta Filipinka musi kontaktovat ambasadu (Irskou?) v Manile a zeptat se co a jak z jeji strany, ale melo by to byt vse popsane na stránkach irskeho velvyslanectvi, nebo nevim jak to tam funguje na ostrovech….

   • emília , Direct link to comment

    Dakujem Vám za Všu odpoved ,tak mala zamietnutý vstup,lebo vraj nesplnal vnuk nejake ich požiadavky,hoci to nechápem prečo,má zamestnanie,dokonca býva sám,ale tam je to všetko nejaké iné,nedá sa ani nikde zohnat rady ako to vyriešit . Nikde Vám neporadia sú obaja zúfalí ako postupovat dalej on pracuje vo firme 4 roky ,tak neviem co vlastne chcejú,keby aspon napisali priamo ich požiadavky

    • Roman Mudroch , Direct link to comment

     Bohužel i česká ambasáda co vím dělá problémy s udělením víz pro Filipínce. Jedině si jí vzít a pak by neměl být problém.

     • emília , Direct link to comment

      Su manzelia uz rok a pol ,zapisani v matrike na slovensku a stále su problémy s udelením víz na trvaly pobyt,tak nevieme ako dalej,má meno po manzelovy ,povolia iba pobyt na 90 dní

     • Henk , Direct link to comment

      Dobrý den, co se týká udělování víz filipíncům ,mohu říci,že česká ambasáda v Manile je opravdu přísná. Mé přítelkyni včera zamítli vízum. Ale pravdou je,že dělají svou práci. Ona nemá zaměstnání a ani bankovní účet. Pokud by to člověk chtěl zkusit přes sňatek,vyžaduje ambasáda společné fotky a podobně. Jak už tady padlo nejlepší bude asi sňatek v některé zemi s kterou máme my i Filipíny bezvízový styk.

 • marcus , Direct link to comment

  Ja som sa zoznámil s mojou teraz už manželkou cez Internacional Cupid.Na šťastie pracovala v Moskve takže na výlet nebolo ďaleko. Prvý krát som to zariskoval na týžden potom na dva a tretíkrát na celé vianočné sviatky. Dievča ma nabíjalo veľmi pozitívnou energiou tak som sa zamiloval. Dlho som nevidel tak neustále usmiatu tvár čo je do teraz to sme spolu dva roky. Pred tým som bol zvyknutý vedieť denne kyselú tvár doma :)) Pretože od jakživa milujem Aziu rozhodli sme sa pre život na Filipínach. Z viacero dôvodov. Za prvé som túžil zmeniť vzduch. Za druhé som mal obavu že moja priaťelka nebude moc šťastná že nevidí rodinu. Veľmi jej rodina chýbala nakoľko 14 rokov pracovala vonku. A obával som sa ze bude chcieť naďalej podporovať rodinu co robila celý život. Veľa Filipínských rodín si pletie pomoc a podporu zo sprostým využívaním. A to je ten problém. Je jedno či dievča z dediny alebo z mesta. Problém nie je dievča ale rodina. Rodina je presvedčená že akonáhle ste z Európy tak ste bankomat a milionár. Teraz netvrdím že je to všade tak len ja mám takú skúsenosť. na to veľký pozor. Moja manželka bola presvedčená že keď sem pôjdeme rodina nám pomôže zo začiatkom života tu. Nakoľko všetko co tu je je za jej peniaze. Ale realita je iná. Po príchode sem sme zistili ze tý ľudia tu doslova spali a nerobili celé roky nič len čakali na peniaze každý mesiac. Zo začiatku nás tu nosili na rukách lebo mali vidinu ešte väčších peňazí. lebo dcéra si vzala Európana. Zo začiatku som mal aj elán pomáhať. veľa som tu investoval do elektriky vody internetu atd. Pomoci od nich sme sa samozrejme nedočkali za všetky prácu si nechávali zaplatiť žena im musela variť kupovať Mirianda atd. Na pomoc ktorú dostavali v minulosti veľmi rýchlo zabudli. Tak som to celé stopol a veškerú energiu a peniaze dávam len do mojej rodiny. To že nám začali robiť naprotiveň ako nám odmietli dodávať vodu cez ich diesel pumpu a ja som musel dať kopať 100 m kanál a ťahať vodu ani nebudem rozpisovať.Alebo ako mi stavali ošípáreň za peniaze a následne ma udali na úrad ze vypúšťame vodu do kanála.Proste závisť závisť všade okolo a snaha robiť na protivneň. Takze sú dve možnosti platiť im alebo sa ich zbaviť. My sme zvolili druhu možnosť. Našťastie svokra je jediná tu super človek ktorej sa vôbec toto co som napísal netýka. Dokonca nám dala nový pozemok na dom ďaleko od tejto rodiny.ona totiž povedala že vie ako to tu chodí. Keď sa prižení Európan Američan do rodiny na vidiek celé okolie tejto rodine gratuluje a závidí pretože rodina ako keby tým stúpla na vyšší level.A to je kameň úrazu. Očakáva sa ze sa budú mat lepšie celé okolie to očakáva.Problem je žefakt sú tu neni peniaze. Ľudia si medzi sebou požičiavajú potom pijú hádajú sa. A to je iný divoký západ. Takze mám v pláne postaviť vysoký plot kúpiť nemeckého ovčiaka a domček akosi žiť svoj svet.Jedno som sa tu naučil keď Filipínec povie no problém tak je problém.Treba veriť svojej intuícii. Teraz to pozitívne. Neľutujem ze som sem šiel. Cítim tu viac slobody ako v Európe.Mám tu aj veľa dobrých priateľov zo stredných a vyšších vrstiev. Manželka je super. Niekedy sa až hanbím ako sa o mna stará. Mám tri krát denne navarené. nedá sa to ani porovnať z tým co som mal pred tým v Europe. To mi dodáva energiu a motiváciu tu pokračovať. To co som napísal nie je šablóna o Filipínach je to len moja skúsenosť o živote vo filipínskej rodine na vidieku. Samozrejme nie je každá rodina rovnaká. Pekný deň s Filipín Vám praje Marcus

  • Michal , Direct link to comment

   Zajímavá story, jak se daří nyní? Můžu se Vás zeptat, kolik peněz potřebujete na měsíční bezproblémové žití na Filipínách? Mám menší rentu, tak přemýšlím, jestli by mi to stačilo.

   • Roman Mudroch , Direct link to comment

    Zdravím, jak se mi daří bych rád brzy napsal článek, ohledně peněz kolik a jak vyžít, to se nedá lehce říct, ten kdo žít v nějakém standartu, tak možná bude stačit asi třeba 30000 pesos, ale spíše počítat víc než míň (záleží na druhu bydlení a způsobu života) a ten kdo bude žít jako klasický filipínec někde v chýši a jíst jen v kantýnách případně si vařit sám z místních surovin, tak mu bude stačit třeba i 10 000 pesos na měsíc. Do toho nepočítám výdaje za doktory a léky. Zkrátka alfou a omegou je za kolik a jaké bydlení seženete a jakým způsbobem zde budete žít a jak často budete nemocný, nebo jak často navštěvovat doktory a nedej bože nemocnici.

    • Michal , Direct link to comment

     Děkuji moc. Chystám se na Filipíny v lednu. Přítelkyně (střední třída, normálně pracuje, má univerzitu), staví dům. Nechce do Evropy, max na návštěvu. Psala mi, že pro pohodové žití se tam dá vyjít s 10 000-15 000 pesos. 30 000 tisíc dám dohromady bez problémů, spíš tak 40-50 000.-. To už by se asi dalo, co myslíte?

     • Pavel , Direct link to comment

      Ahoj hoši! Prosím vás, nevíte někdo, zda-li se dá na Filipínách sehnat mladší holka pro staršího chlapa na celou dobu pobytu? To jest tak 3 týdny. Já už mám 67 let, ale jsem pořád dosti čilý a holky se mně líbí, tak bych si chtěl ještě užít. Konkrétně bych měl představu, že mně tam holka bude kamarádkou, či partnerkou, bude se mnou trávit čas a spát v jedné posteli. Já bych ji samozřejmě všechno platil a nakonec koupil nějaký hodnotnější dárek. Dokázala by se ke mně nějaká filipínská holka za těchto podmínek chovat jako milenka? Možná je má představa naivní, nevím, ale já bych o tohle stál. Nechtěl bych jen holku, co mi podrží za předem domluvené peníze. Věřím, že mě pochopíte a pokud mi někdo odpoví, tak předem děkuji. Pavel

 • Carlos211 , Direct link to comment

  Zdravím, a hned kvituji obsah tohoto webu – je to tak.
  Tenhle web je skvělý, má mnoho užitečných postřehů a rad.
  – Kdo miluje klasický manželský život s plným servisem, ideál je Filipínka.
  -Kdo miluje víc žhavou půdu, doporučuju Thajku.
  Je to dáno právě náboženskou výchovou a tím vytvořenou kulturou.

  Na Filipínách jsem často a opět se tam vracím. Za vším co tu je uvedeno, dám ruku do ohně.
  Kvůli covidu tvrdnu už druhý rok v Česku. Česko je pohodová, klidná země, idealní pro život ve srovnání se světem. No ale kdo miluje exotiku, tak vřele doporučuju Filipíny. Jazyk Angličtina a místní Tagalog, ten se vcelku snadno učí ( oproti thajštině). Jsou i aplikace do mobilu.
  Klíčová rada je …. všechno je tu v zásadě jiné než u nás, tohle vědomí vám pomůže se rychleji přizpůsobit.
  A odměna ? Jste sami na písečné pláži, kde voda je průzračná plná korálových ryb. Pláž je lemována kokosovým hájem. Ideální dovolená na koupání, opalování a potápění. Seznamte se s místním rybářem a máte čerstvé ryby z první ruky. A kdo si chce zkusit žít jako Robinson Crusoe, tak Filipíny jsou to pravé. Žil jsem 50 dní na ostrově a považuji to za nejúžasnější dobrodružství mého života.

 • Karel , Direct link to comment

  Zdravim hledáme hospodyní která by se nám strala o domácnost atd pry jsou v tomto ohledu dobré filipínky . Nemáte někdo skušenost kde a jak senhnat kvalitní a prověřenou . Jediný co jsem našel jsou agentury co je k nám vozí ale cena je cca 45.000 za měsíc kolik z toho dostane ona měsičně netuším ale předpokladám že ani půlku. Dik za rady

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *