Lakawon island, Negros

Lakawon island je šestnácti hektarový malý ostrůvek nachází se blízko ostrova Negros a nedaleko města Bacolod. Ostrov je obklopen bílým pískem a dá se tam také šnorchlovat. Na Lakawon island si můžete udělat jednodenní výlet nebo tam můžete zůstat na jednu či více nocí v resortu, který je na ostrově. Dříve byl tento resort hodně drahý, ale po změně majitele tam přibily levnější chatky a tak si tento ráj může užít skoro každý. Na ostrově můžete dělat mnoho aktivit, od šnorchlování až po kajaky, ale o tom podrobněji dále.

Vstup na ostrov a cena za loď v roce 2019

Celková cena za vstup na ostrov a za loď je 350 pesos na osobu. Vše se platí v přístavu Cadiz Viejo Port, kde vám dají na oplátku voucher.

Aktivity na Lakawon islandu

 • Na ostrově se dá dobře šnorchlovat. Pokud nebudete mít svoje vybavení, tak si můžete půjčit šnorchl za 150 pesos na 2 hodiny.
 • Je tam možnost půjčení kajaku za 600 pesos na 2 hodiny. Vhodné pro pár.
 • Pokud bude někomu kajak málo, tak si může zkusit Paddle board. Ten tam je k maní za 500 pesos na hodinu.
 • Pokud budete chtít vyzkoušet něco nej, tak zkuste TawHai plovoucí bar, který je prý největším plovoucím barem v Asii. Můžete si dát v rytmu hudby nejenom drink, ale také můžete neomezeně skákat do moře z vrchu lodě. Před navštívením baru se musíte zaregistrovat a poplatek je 285 pesos na osobu. V ceně je vstup a také neomezený lodní servis, to znamená, že vás na bar kdykoliv přivezou a zase odvezou menší lodí.
 • Pokud máte rádi vodní sporty, tak můžete vyzkoušet Kite Surfing. Základní hodinový kurt stojí 2000 pesos, pokročilý kurz o jednu nulu více a to 20 000 pesos na 9 hodin.
 • Banana boat je dalším vodním sportem který můžete vyzkoušet. Tato sranda stojí 2000 pesos na 25 minut.
 • Pro potápěče je na ostrově připravený Discover Scuba Diving (3 500 pesos), na který nepotřebujete mít potápěčský kurz anebo naopak pro ty, co si chtějí ten kurz udělat, tak je pro ně připraven Open Water Course (20 000 pesos).
 • Některé ženy občas mají sen být mořskou pannou. Na Lakawon islandu se jejich sen může stát skutečností. Speciální ploutev mořské panny tam půjčují za 350 pesos na 45 minut.
 • Na ostrově jsou samozřejmě také Cottage (chatky), kde můžete dát svoje věci a udělat si tam takové vlastní zázemí. Ty stojí 500 pesos na den.

Pozor, některé vodní aktivity v určitém období nemusí fungovat, speciální díky počasí.

Tropical bamboo house

Cena za ubytování v resortu

Dle recenzí lidé ubytování v resortu moc nedoporučují, protože na to co nabízí, je to prý předražené, ale pokud bych si měl vybrat, tak Tropical Bamboo House za 2500 pesos za noc je myslím ještě v rámci možností fajn. Pro větší výběr ubytování a ceny se podívejte na stránky resortu, nebo občas bývají slevy na portálu Booking.com.

Co je dobré vědět

 • Na ostrově funguje takzvaná bezhotovostní politika. Po příjezdu na ostrov si na recepci za zálohu 20 pesos půjčíte takovou jejich speciální kartu a tu nabijete za určitou částku kterou uznáte za vhodné a pak platíte vše jen tou kartou.
 • Ceny v restauraci mohou být pro někoho dražší, například za smažené nudle tam dáte 230 pesos nebo za Chopsuey (smažená zelenina) 210 pesos.
 • Nejbližší bankomat je v Sagay city nebo v Bacolod.
 • Na ostrově je telefonní signál a dokonce je tam i Wifi.
 • Doporučuji se vyhnout víkendům a svátkům, kdy tam jezdí dost místních z Bacolodu a okolí.
TawHai floating bar

Jízdní řád lodě na Lakawon island

Loď vyráží z přístavu Cadiz Viejo Port každé 2 hodiny a první plavba je v 7:00 ráno. Z resortu vyráží pak poslední loď v 17:00.

Doprava na Lakawon island z Bacolodu

Z North bus terminálu jeďte autobusem do Cadiz city (200 pesos), který tam jede cca 90 minut. Z místního terminálu si pak vemte tricykl do přístavu Cadiz Viejo port (max 120 pesos za tricykl), kde najdete kancelář resortu a kde vše zaplatíte. Částka je jak zmiňoval na začátku 350 pesos na osobu. Po té si počkáte na loď na ostrov. Cesta lodí tam trvá cca 20 minut. Dražší a pohodlnější varianta je si vzít v Bacolodu Grab taxi, které by nemělo stát více jak 1000 pesos a odveze vás přímo do přístavu.

Doprava do Bacolod

Do hlavního města Negrosu se dostanete letadlem z Manily nebo lodí z ostrova Cebu (ne přímo z Cebu z City) anebo lodí z ostrova Panay (Boracay).

Letadlem

Z Manily do Bacolod létá mnoho spojů denně. Koukněte na stránky Cebu pacAir Asia a PAL.

Lodí z Cebu

Z Cebu můžete na Negros ze tří přístavů. Nejblíž Cebu city je Toledo city, na severu Cebu je pak Tabuelan a poslední je na jihu Cebu je Liloan port.

Toledo city (Cebu) – San Carlos (Negros)

Ze South bus terminálu nebo North bus terminálu (dražší varianta s Ceres bus) jezdí autobusy do Toledo city. Tam vzít tricykl do přístavu a počkat na loď. Fungují tam pomalejší Lite Ferries Shipping (2 hodiny plavby) nebo rychlejší FastCat (1 hodina plavby). V San Carlos tricyklem na terminál a počkat na bus na Bacolod. Autobusy a lodě jezdí často a poslední loď vyplouvá v 19:00 hodin. Doporučuji si však nechat rezervu pokud vám třeba letí z Cebu letadlo. Doba přesunu z Cebu city do Bacolod se odhaduje na 6-8 hodin a celková částka autobusy plus loď cca 550- 650 pesos. Nejjednodušší je však jet z Cebu city s Ceres Bus (z North bus terminálu), s kterým pojedete přímo až do Bacolod (bus pojede s vámi na trajektu). Kompletní cena 650 pesos. Podrobné info ohledně této cesty a časy naleznete zde.

Tabuelan (Cebu) – Escalante City (Negros)

Pokud budete na severním Cebu, tak se nabízí tento přístav. Třeba můžete jet ráno z Bantayanu do Tabuelanu a pak do Bacolod nebo naopak. Pozor na to, že z Tabuelanu to nejezdí tak často a tak doporučuji vyrazit brzy ráno. Celkovou cenu počítejte tak cca 500 pesos.

Liloan – Sibulan

Tuto variantu doporučuji jen pokud budete například v Oslobu. Malá loď jezdí do Sibalu často a tam si počkat někde u cesty na bus směřující na Bacolod. Stejným busem se dostanete z dalšího většího města na Negrosu, Dumaguete. Z Liloan jezdí také loď na Siquijor.

Lodí z ostrova Panay (Boracay)

Z Iloilo funguje loď FastCat, viz jízdní řád zde. Z Iloilo do Catlicanu (Boracay) je to asi cca 5 hodin jízdy minivanem nebo busem.

Závěrem

Lakawon island nabízí takový správný mix relaxu a zábavy, nicméně doporučuji ho spíše lidem kteří už na Filipínách byly a také těm co hledají něco nového a neturistického. Určitě by nemělo smysl jezdit na Negros jen kvůli tomuto ostrovu a tak proto doporučuji být v okolí Bacolodu více dnů a také navštívit mimo jiné Carbin reef o kterém jsem psal nedávno v tomto článku. V tom samém článku o Cabin reefu jsou také typy, co navštívit v okolí Bacolodu.

 

 

 

Facebook Comments

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *