Modessa Island, Palawan

V dnešním článku se podíváme blíže na jeden krásný tropický ostrov u Palawanu, který není na radaru mnoha turistů, protože se o něm moc nemluví. Dozvíte se proč ho navštívit, co vše se tam dá dělat a tak dále.

Proč tento ostrov navštívit

Důvodů je několik, ale hlavní důvody jsou určitě krásná pláž, možnosti šnorchlování a prostě jen božský relax na tomto tropickém ostrově. Ostrov Modessa se nachází u městečka Roxas, zhruba na půl cesty mezi Puerto Princesou a El Nidem a tak lidé, kteří nemusí delší cesty si mohou zkrátka cestu do El Nida rozpůlit a zůstat na tomto ostrově dvě, tři noci a pokud máte na Palawan vyhraněno více dnů, tak návštěva Modessa islandu za to určitě stojí.

Dalším důvodem jak jsem se zmiňoval je to, že tam není tolik turistů. Během naší návštěvy jich tam bylo jen pár (konec sezóny). Samozřejmě ale nemůžete počítat s tím, že tam budete v hlavní sezóně sami.

Modessa island
Modessa island

Co tento ostrov a resort nabízí

Na Modessa islandu se dá šnorchlovat, je tam potápěčské centrum, můžete si tam půjčit kajak, dále tam je kulečníkový stůl pro hosty zadarmo, knihovna, stolní tenis, stolní hry, šipky, anebo si po „únavném dni“ můžete nechat dát masáž. Resort nabízí na přespání 19 chatek, které jsou velmi základně vybaveny, nelze čekat luxus. Pokud hledáte luxus, jste tu špatně a můžete se podívat na článek o 10 nejluxusnějších resortech na Palawanu. Chatky jsou vybaveny větrákem, klimatizaci tam nemají.

Ostrov také nabízí v oblasti restaurace WiFi, ale dle recenzí je ten internet tak pomalý, že se těžko načte email. Určitě ale záleží na tom, kolik lidí je na tom WIFI připojeno. Já tam používal moje data Globe Tatoo a internet docela šel. Elektrika tam funguje od 6 večera do 6 rána.

V ceně ubytování jsou tři jídla (snídaně, oběd, večeře) a doprava lodí na ostrov. Nelze čekat ale velké porce a po 3 dnech se již jídlo dost opakuje. Pro lidi, kteří vyžadují velké porce, anebo bufetový styl jídla tento resort asi není ten pravý. Na druhou stranu si tam za rozumnou cenu pak můžete koupit i nějaký ten drink, anebo se v případě hladu dojíst již za peníze navíc v místní restauraci.

Modessa island
Modessa island

Ceny

Nejdříve se podíváme na ceny v místním potápěčském centru, viz fotka. Mimochodem, majitel je cizinec, který se dohodl s majitelkou na otevření a provozování potápěčského centra na Modessa islandu. Říkal mi, že jezdí přes deštivou sezónu do Evropy (ale každý rok jinak) a tak nevím, jestli tam potápění přes deštivou sezónu funguje. Pokud tam někdo z vás bude chtít jet za účelem potápění mimo sezónu, tak mi dejte vědět a já na ostrov zavolám.

Teď se podíváme na to hlavní a to na cenu za chatku. Ačkoliv se to může zdát divné, tak majitelka se rozhodla poskytovat jen celý balíček, ve kterém jsou zahrnuty 3 jídla denně (snídaně, oběd, večeře) a doprava lodí. Celý tento balíček stojí 2 200 Pesos na osobu, to znamená 4 400 pro dva za chatku anebo 3 740 Pesos za singl cestovatele. To myslím, že je docela dobrá cena.

Ceny potápěčského centra na Modessa islandu
Ceny potápěčského centra na Modessa islandu

Jak si zamluvit ubytování

Chatku na tomto tropickém ráji si můžete zamluvit skrz nějaké portály jako například Agoda či Booking. com, kde si můžete prohlídnout i fotky chatky zevnitř, plus přečíst reference, nebo přes stránky resortu, anebo vám ji můžu samozřejmě zamluvit také já.

Doprava na ostrov

Lodě na Modessa island vyplouvají z malého přístavu v městečku Roxas, které se nachází na půl cesty mezi Puerto Princesou a El Nidem. Z Puerta do Roxas je to zhruba dvě a půl hodiny jízdy a cena za minivan je 350 pesos. Plavba lodí na ostrov pak trvá zhruba 45 minut. Pozor ale na to, že loď na ostrov vyplouvá jen v 14:00 hodin a z ostrova do Roxas ráno v 8 hodin a v 13:00 hodin. Pokud se budete chtít dostat na ostrov mimo tento lodní řád, budete si muset za loď zaplatit zvlášť. Více fotek můžete vidět v Galerii.

Facebook Comments

03 comments on “Modessa Island, Palawan

  • Karel , Direct link to comment

    Ahoj, píšeš, že porce nejsou velké. Jsou dostačující, a vzhledem k tomu, že je snídaně, oběd, večeře, je toho dostatek. Nějaké ovoce a na večeři ještě drobný zákusek. Jinak celý den je instantní káva nebo čaj, voda. V galerii máš foto jídelníčku, každé z jídel lze připravit na 3 možnosti. Právě se dokončuje chata (max 2x 3postele ), která je klimatizovaná. Cena ještě není stanovena. Jinak v chatkách teče slaná voda a většina chatek má starou koupelnu a WC. 3 chaty jsou již s novou koupelnou. Výhoda zde je, že při odlivu se dá také koupat, ale jen v jednom místě. Jinak úžasná pohoda a příjemný personál.

  • Karel Flídr , Direct link to comment

    Ahoj, po roce znovu na Modesse, velká chata je hotova, klimatizace ale není. Celkově šla úroveň trochu dolů, poškozené houpačky, lehátka a chladič na vodu po poruše odstaven. Stále platí, nejlepší chatky č. 4 – 11. Modessa je ale stále krásný ráj, kde nejsou písečné mušky, kterých je na Palawanu hodně.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *