Tagayana, Palawan – místo, kde žijí filipínští kovbojové

Na Tagayana jsme narazili, když jsme hledali místo daleko od civilizace. Jeli jsme tam na závěr naší cesty po Palawanu s cílem relaxovat a užít si západy slunce na pobřeží. Je to malý a útulný beach camp jihozápadně od Puerto Princesa. V prosinci 2019 teprve dokončili třetí chatku, pokud je Vás ale více a rádi byste se tam vypravili, určitě se na pláž ještě pár stanů vejde. Tagayana camp vybudoval Holanďan Mike a stará se o něj spolu Filipíncem Glennem. Celé místo je propojeno s místní komunitou, dobře se znají, navštěvují a fungují ve vzájemné harmonii. O jídlo a pití celý den je tam postaráno, vše se připravuje z lokálních surovin a umí vykouzlit neskutečné dobroty. Na přivítání jsme vyzkoušeli guabano, chico a dokonalé mango a pak nám chystali například hamburgery z banánových květů nebo kari ze zeleného jackfruitu, který jsme přinesli z odpolední procházky. U kuchyně stojí podomácku udělaná pizza pec, a když tam zrovna nesnáší slepice vejce na snídani, upečou i pizzu. Mike si vyrobil taky improvizovanou udírnu, kde nám vyudil delikátního úhoře. 

Ráno tam poletují nad palmami netopýři a pokud budete mít štěstí, třeba Vám taky napochoduje krab až do kuchyně, aby ho pak masterchef Glenn naservíroval k obědu. Je to jednoduše místo, kam stojí za to zajet a vypnout hlavu i mobil, signál tam totiž stejně nechytnete. Garantujeme, že na sprchu pod hvězdami a večery u piña colady budete ještě dlouho vzpomínat. 

V moři se dalo skvěle plavat, tedy pokud zrovna nejsou velké vlny a písečné mušky (Nik Nik) nás neotravovaly, respektive nevšimli jsme si, že by tam byly a štípance jsme neměli. Cena za ubytování na stránkách uvedená není, ale my platili zhruba 40 USD na osobu s plnou penzí (snídaně, oběd, večeře).

Sdíleným vanem ze San Jose terminal se do vesnice St.Nino dostanete za 150 pesos a cesta trvá zhruba 2 hodiny. Mike Vám může zařídit i soukromý transport nebo tam můžete jet i na motorce. Ale jela bych co nejdříve, ještě, než v sousední vesnici zavedou elektřinu, a Tagayana ztratí své kouzlo. Přidávám níže odkaz na jejich stránky.

https://www.tagayana.com/

Dole pod článkem naleznete všechny fotky.

Foto: Barbora Šlachtová
Foto: Barbora Šlachtová
Foto: Barbora Šlachtová
created by dji camera, Foto: Barbora Šlachtová
Foto: Barbora Šlachtová
Foto: Barbora Šlachtová
Foto: Barbora Šlachtová
Facebook Comments

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *