To nejlepší z ostrova Cebu a okolí

Ostrov Cebu a okolí patří určitě mezi nejhezčí místa na Filipínách a tak byste neměli tento ostrov během návštěvy Filipín minout. Většina lidí ale tento ostrov a okolí navštíví jen na pár dní, což je určitě škoda a já se tedy budu v následujících řádcích předvést proč. Ostrov Cebu se nachází ve středním Visayas (ve středu Filipín), jeho hlavním městem je Cebu city a do jeho regionu patří okolních 167 ostrůvků!

O některých destinacích v Cebu jsem již psal nebo budu psát podrobněji a tak tento článek bude spíše všeobecný a začnu jeho hlavním městem Cebu City.

Cebu City

1) Maggelan’s Cross

Maggelan’s Cross
Maggelan’s Cross

Tento kříž nechal aplikovat po svém připlutí do Cebu city v roce 1521 portugalský mořeplavec Ferdinand Maggelan ve službách španělského krále a právě on sebou přivezl na tehdy muslimské Filipíny křesťanství. Zatímco místní vůdce Rajan Humabon a jeho bojovníci se velmi rychle vzdali a nechali se pokřtít, tak Ferdinandovi byl osudný další boj, tentokrát o ostrov Macpan (zde se teď nachází letiště) s místním bojovníkem jménem Lapu Lapu, během kterého zemřel. Svojí stopu však na Filipínách zanechal.  Mnoho věřících, ale také ateistů si jezdí tento kříž vyfotit a prohlédnou osobně, protože se jedná o jednu z částí historie Filipín. Šušká se, že vystavený kříž nemusí být originál, ale tak jako tak, kříž, který tam je, může být jen o cca 50 let mladší.

Kde se tento kříž nachází: U Basiliky Minore del Santo Nino (nedaleko přístavu).

2) Fort San Pedro

1344917113M6mX8p87

Tuto pevnost nechal postavit po svém příjezdu na Filipíny Miguel Lopez de Legazpi. Pevnost byla prvně postavená celá ze dřeva, nicméně kvůli hrozbě útoků muslimských rebelů se později kompletně (rok 1738) přestavila na kamennou pevnost. Na konci 19 století tuto pevnost měli jako svoji základnu filipínští rebelové a během 2. Světové války ji používali Japonci.  Jedná se o jednu z nejstarších pevností na Filipínách.

Kde se pevnost nachází: V přístavu nedaleko terminálu Ocean jet ferry (Pier1).

3) Museo Sugbo

large-museosugbo

Pokud máte rádi muzea a historii, můžete navštívit toto muzeum, které dříve sloužilo jako věznice.

Kde se toto muzeum nachází: M. J. Cuenco Ave.

4) Ayala Centrum

ayala-center-cebu

Milovníci nakupování a fastfoodů zase budou nadšeni tímto největším obchodním domem v Cebu City. Nezapomeňte navštívit také Ayala Terraces, kde je mnoho barů, restaurací a pěkný výhled.

5) Tops Lookout

27970445

Nedaleko od města je krásná vyhlídka nazývaná Tops Lookout. Z této vyhlídky můžete vidět celé město jako na dlani a pokud je dobré počasí, tak je vidět i Bohol! Na vyhlídku se lehce dostanete taxíkem (můžete si domluvit zpáteční jízdu) anebo u obchodního domu J. Y. Square Mall v Lahug jsou moto taxi a můžete se s nimi domluvit také na zpáteční jízdě (100-150 pesos).

6) Mountain Wiew Nature Park

Tour-in-cebu-philippines-Busay-1

Aby těch vyhlídek nebylo málo, tak ještě kousek od města (ještě blíže nežli Lookout) je tento park, kam jezdí Filipínci z města na čerstvý horský vzduch. V parku je dokonce bazén a dá se tam i přespat (700 až 1200 pesos). Do parku se dostanete s moto taxi od obchodního domu J. Y. Square Mall v Lahug nebo zavolejte přímo do resortu, aby pro vás poslali auto (400 pesos). Sraz je u Jolibee u J. Y. Square Mall v Lahug.

7) Taoist Temple a ZOO

1346753594tUh2FQyi

Milovníci klášterů by si rozhodně neměli uniknout tento, pravděpodobně největší klášter na Filipínách. Od kláštera je také pěkný výhled na město. Doporučuji použít taxi nebo si půjčit auto a zároveň třeba navštívit zoologickou zahradu (nemá však výborné hodnocení na TA), která je nedaleko tohoto klášteru.

8) Lapu Lapu Statue

1454_og_1

Pokud jste četli až do teď pozorně, tak již víte, o koho se jedná. Jestli nebudete vědět co s časem a budete u letiště, tak nezapomeňte navštívit tuto pěknou sochu filipínského bojovníka.

Kde se socha nachází: Nedaleko letiště na ostrově Mactan.

Vodopády

1) Kawasan Falls

129074-Cebu-Island

Jedny z nejhezčích vodopádů na Cebu se nachází v Badian, nedaleko Moalboal a jen kilometr a půl od hlavní silnice. U vodopádů si můžete půjčit raft za 300 pesos (viz foto) a také se tam dá koupit jídlo a pití. Většina Filipínců tam jezdí na jednodenní výlet z Cebu city, ale naopak většina zahraničních turistů spojí návštěvu těchto vodopádů s návštěvou Moalboal a já ještě doporučuji zkusit Canyoneering (psal jsem o něm v článku o Moalboal), protože tento adrenalinový trek končí právě u těchto vodopádů.

2) Mantayupan Falls

553416_281640098598188_1356186888_n

Toto jsou údajně nejvyšší vodopády na Cebu měřící 98 metrů. Lze tam také přespat a je tam malá restaurace. Tyto vodopády díky svojí síle slouží také jako hydroelektrárna. Mantayupan Falls se nachází zhruba na půl cesty mezi Cebu city a Moalboal ve vesničce Barili. Z místního terminálu se pak nechte odvést na vodopády moto taxi nebo tricyklem (10 minut jízdy). Vstup je 20 pesos.

3) Aguinid Falls

Aguinid-Falls-Samboan-Cebu

Ačkoliv jsem na těchto vodopádech nebyl, tak dle referencí se jedná snad o nejhezčí vodopády na Cebu a to hlavně díky zajímavé cestě vedle řeky Tangbo, kde se musí překonat 5 stupňů vodopádů. Tyto vodopády jsou nedaleko Oslobu (cca 30 minut jízdy) ve vesničce Tangbo a tak to jde lehce zkombinovat se šnorchlováním s velrybími žraloky. Z Oslobu se tam dostanete autobusem, tricyklem nebo s Jeepney. V základně u řeky se musíte zaregistrovat a zaplatit 50 pesos. Dále vám dají průvodce, který je zadarmo!! Nicméně se očekává, že mu dáte nějaké peníze sami od sebe (dýško). Od základny na 5 stupeň cesta trvá cca 40 minut a trek je prý trošku náročnější.

4) Tumalog Falls

Tumalog falls, autor: www.kryzuy.com
Tumalog falls, autor: www.kryzuy.com

Tyto vodopády jsou opravdu jen kousek od místa, kde se šnorchluje s velrybími žraloky. Dostanete se tam lehce s moto taxi (cca 15 minut), nebo pěšky. Ptejte se místních na cestu, rádi poradí. Pozor, od února až začátku deštivé sezóny tam může být málo vody!

Ostrovy u Cebu

1) Bohol

Čokoládové kopce na Boholu, autor: www.ilesphilippines.com
Čokoládové kopce na Boholu, autor: www.ilesphilippines.com

Jedná se o nejnavštěvovanější ostrov v okolí Cebu, protože na Boholu můžete vidět nejmenší opičky na světě Tarsier (Nártoun filipínský), krásné čokoládové kopce, které nenechají žádného milovníka přírody chladným a pěknou pláž Alonu beach na Panglau, kterou ocení většina plážových turistů. Malý ostrov Panglao je s Boholem spojen malým mostem. Pro více akční typy Bohol nabízí vynikající podmínky pro potápění, lodní výlet na okolní malé ostrůvky, nebo je možné si půjčit motorku a prozkoumávat ostrov. O Boholu napíšu určitě podrobný článek.

Doprava na Bohol: Letiště na Boholu se jmenuje Tagbilaran, z Manily se na Bohol lítá každý den. Další možností je doprava lodí z Cebu, Negros, Camiguinu, Mindanaa a Siqijioru. Plavba lodí z Cebu na Bohol trvá dvě hodiny.

2) Bantayan

Bantayan island
Bantayan island

Bantayan, ostrov ležící severozápadně od Cebu, je jeden z malých rájů na Filipínách, kde můžete například jen relaxovat na pláži, užívat si moře, prozkoumávat ostrov na motorce, na kole anebo zkusit island hopping lodí po okolních ostrůvcích. Večer můžete skvělý den završit několika vychlazenými drinky v baru na pláži. A co může být pro někoho nejlepší, že tento ostrov je zatím skoro bez turistů. Na tomto ostrově ale nenajdete kopce, hory, vodopády, horké prameny (hot springs) a ostrov Bantayan také není vyhlášený jako top destinace pro šnochrlování. O Bantayan jsem psal podrobný článek zde!

Doprava na Bantayan:

Z Cebu city

 • Z letiště si vemte taxíka do north bus terminál (10 – 15 min). Toto autobusové nádraží se nachází u jednoho obchodního domu.
 • V terminálu skočte do autobusu směr Hagnaya port. Nejlepší je si počkat na Ceres bus (160 pesos) s klimatizací. Jízda autobusem s otevřenými okny může být někdy utrpení. Autobusy do Hagnaya jezdí od 5:30 a potom každou hodinu. Cesta na sever Cebu trvá okolo 3 hodin.
 • V přístavu si počkejte na loď směr Santa Fe, Bantayan. První loď směr Bantayan vyplouvá v 7 hodin ráno a poté zhruba každou hodinu až do 16:00 hodin. První loď směr Cebu vyplouvá ze Santa Fe v 5:00 hodin ráno. Plavba trvá hodinu nebo hodinu a půl, záleží na druhu lodi. Cena je lístku je od 170 pesos.

3) Sumilon Island

tour_img-15383-90

Tento krásný malý ostrov je cca 15 minut plavby od místa (Oslob), kde se šnorchluje s velrybími žraloky. Na ostrově je jeden resort, kde se dá přespat, ale dá se tam také udělat jen jednodenní výlet. Někteří lidé to kombinují se zmiňovanými žraloky a po šnorchlování vyrazí na Sumilon island. Můžete si koupit jednodenní výlet včetně jídla (1500 pesos) anebo najmout loď na vlastní pěst. U ostrova jsou krásné korály, takže milovníci podvodního světa by tento ostrov určitě neměli minout!

Jak se dostat na ostrov: Resort Bluewater Sumilan má svojí loď, která pendluje mezi ostrovem a pevninou v 1,5 hodinovém intervalu. Zde je jízdní řád. Bohužel, nepodařilo se mi zjistit, kolik stojí tato loď pro turisty, kteří nejsou v resortu ubytovaný. Nástupní bod je ve vesnici Bancogon, nedaleko žraloků. Můžete se tam dostat jak jsem již zmiňoval dostat i přes nějakou cestovní kancelář jako na jednodenní výlet.

4) Funtastic Gibitngil Island

DSC0194

Filipínci na tento ostrov jezdí hlavně za zábavou a dělat různé aktivity, jako například svést se na Zipline, šnorchlovat, půjčit si kajak anebo skákat do moře ze skály. Uvidíte tam netradiční kamenné útvary, cottage postavené na skalách, krásnou barvu moře, můžete si dát trošku adrenalinu anebo provozovat nějaké již zmiňované aktivity a nakonec máte možnost stanování či přespání v jedné cottages. Nechybí tam samozřejmě také nějaký obchůdek, kde si můžete koupit studené pivo či nějaké nealko. Pokud ale chcete ušetřit, tak doporučuji vzít nějaké zásoby jídla a pití sebou (hlavně jídlo). Podrobný článek o tomto ostrově a Medellinu naleznete zde!

5) Camotes Islands

camotes
Santiago bay, Camotes islands

Nedaleko od ostrova Cebu se nachází dvojička ostrovů (Pacijan island a Poro island), které jsou spojené malým mostem a dohromady se nazývají Camotes islands. Na těchto ostrovech naleznete především klid od mnoha turistů, největší jezero (Danao) ve Visayas, několik jeskyní k prozkoumání, například Timubo cave a Bukilat cave, ale také pěkné pláže. Camotes jdou výborně prozkoumat na motorce a tak i turisté, kteří nemají rádi jen relax na pláži budou spokojeni. Ubytovat se můžete například v zátoce Santiago bay.

Jak se dostat na ostrovy:

Nejjednodušší je použít loď společnosti OceanJet z Cebu city (Pier 1). Loď vyráží zatím 2 krát denně a to v 6 ráno a ve 3 odpoledne. Zpět z Camotes loď vyráží v 8 ráno a v 5 odpoledne. Plavba trvá zhruba hodinu a půl a cena lístku 380 pesos. Další možností je pak složitější cesta přes městečko Danao severně od Cebu city, kam se dostanete autobusem a pak z přístavu na Camotes lodí.

6) Malapascua Island

Malapascua-Island-Philippines

Tento ostrov nacházející severně od ostrova Cebu je známý hlavně jako potápěčská destinace, kde se můžete potápět například s vzácnými Tresher Sharks (Liškoun obecný), ale také je známý jako destinace, kde se dá dobře relaxovat na krásné pláži. Z dalších aktivit, které tam můžete dělat, mohu jmenovat  šnorchlovaní a lodní výlet.

Doprava na ostrov:

Z North bus terminalu v Cebu city jezdí do Maya autobusy (100 Pesos) nebo minivany (190 pesos), cesta trvá okolo 4 hodin. V přístavu Maya pak přesedněte do lodi na ostrov Malapascua (poslední loď ve 3 odpoledne). Pokud zmeškáte poslední loď, tak se dá najmout privátní loď (1000-2000 pesos).

7) Olango island

Olango-island-cebu-philippines

Nedaleko ostrova Mactan, kde se nachází letiště (Cebu city), se nachází menší ostrov Olango. Jeho hlavní atrakcí je Olango Wildlife Sanctuary, kde se můžete potápět, šnorchlovat, ale také vidět několik druhů ptáků (Birds Watching). Pokud byste tam chtěli být přes noc, je na ostrově pár resortů.

Připravte se na to, že budete platit o dost více nežli místní, takže aby vás nerozhodilo, že za tricykla z přístavu do rezervace Wildlife budete platit 150 pesos a vstup do parku 100 pesos, což nejsou kdovíjaké pálky, ale až uvidíte cedule s cenami pro místní, může to ve vás začít bublat. Za profi kameru je poplatek 500 pesos.

Doprava na ostrov:

Taxíkem se dostaňte na Hilton port, kde se poptejte po lodi na Olango island (20 pesos lístek). Plavba trvá jen okolo 15 minut. Tento ostrov můžete navštívit i jako součást Island hoppingu, bude o tom řeč později.

Další místa v Cebu

1) Oslob

Oslob, autor: adametr
Oslob, autor: adametr

Jediné místo na Filipínách, kde můžete každý den na 100% šnorchlovat s velrybími žraloky prostě musím zmínit. Podrobný článek jsem již psal a k nahlédnutí je zde. Ceny pokud vím, jsou stále aktuální.

2) Osmena Peak

osmena peak cebu

Nejvyšší pohoří na ostrově Cebu se nachází zhruba 2,5 hodiny jízdy autobusem na jih od Cebu city. Osmena peak připomíná trošku čokoládové kopce na Boholu a nemálo lidem se tyto kopečky 1000 metrů nad mořem líbí dokonce víc! Vstup na peak  je kolem 50 pesos.

Doprava na Osmena peak:

Jeďte z jižního autobusového terminálu v Cebu city směr Oslob nebo Bato a průvodčímu řekněte, že chcete jet do Dalaguete junction a tam skočte na motorku habal-habal směr Mantalongon na public market (20 minut jízdy). Pak máte dvě možnosti:

 1. Pěšky od marketu jít zhruba 2 hodiny na vrcholek.
 2. Od marketu si vzít další motorku Habal-Habal nebo se rovnou domluvit s tím prvním.

Další možnost je samozřejmě zajet nahoru půjčenou motorkou například z Moalboal (složitá cesta), nebo z Oslobu. Stejně tak si tam můžete udělat autobusem po šnorchlování se žraloky (autobus směr Cebu city).

3) Lodní výlet z Macpan

Pandanon island
Pandanon island

Z Macpanu (ten samý ostrov, kde je letiště Cebu city) můžete jet na lodní výlet a to až na 4 ostrovy! Většinou se jezdí na ostrovy Nalusuan, Gilutungan, Kawhagan, and Pandanon. Tyto ostrovy jsou privátní a tak očekávejte k platbě za loď poplatky za vstup na ostrovy mezi 100-200 pesos na osobu. Můžete si tento výlet zajistit přes cestovku nebo si zajistit loď sami (mezi 2800-4500 pesos bez jídla). Pokud chcete tento výlet včetně Pandanon island, počítejte s o něco vyšší cenou.

4) Moalboal

Moalboal, Sardine Run, autor: www.cebufundivers.com
Moalboal, Sardine Run, autor: www.cebufundivers.com

Moalboal je jednou z nejlepších potápěčských destinací v okolí Cebu, respektive dokonce na Filipínách. Na své si tam přijdou i turisté, kteří rádi šnorchlují a mají rádi ubytování hned u pláže. Toto malé městečko, které se nachází okolo 90 km jihozápadně od Cebu, je také známé tím, že tam můžete šnorchlovat v hejnech sardinek (Sardine run). Moalboal je také perfektním víkendovým místem pro Filipínce z Cebu city, takže o víkendech nebo o svátcích tam může být rušněji. O Moalboal jsem psal podrobný článek zde!

Pokud bych měl psát o všech pěkných místech v Cebu a okolí, tak by tento článek byl velice dlouhý a tak dalších pár míst zmíním jen ve zkratce. Podívat se a zaplavat si například můžete v Bojo river (Aloguinsan), děti určitě ocení výlet do Crocolandia (Cebu city), milovníci klášterů mohou navštívit velký klášter Monastery of The Holy Eucharist (Sibonga), milovníci adrenalinu by měli vyzkoušet Canyoning (Moalboal), pokud by vám těch vodopádů bylo málo, tak můžete ještě navštívit Dao Waterfalls (Samboan) a pokud máte rádi trhy, tak určitě nezapomeňte navštívit hlavní trh v Cebu city Taboan Market, kde můžete koupit levněji známé sušené Cebu Mango.

Pokud jste navštívili nějaké pěkné místo v Cebu a okolí, které jsem zde neuvedl, tak se s námi o něj klidně podělte v komentáři pod článkem!

Facebook Comments

11 comments on “To nejlepší z ostrova Cebu a okolí

 • Jakub , Direct link to comment

  Super blog! Diky za vsechny uzitecne rady. Budu zit 3mesice na Cebu a kdyz ctu co pisete 🙂 tak se tesim vic a vic.

 • Jenda , Direct link to comment

  Díky za super článek. Většinu tipů se chystáme vyzkoušet. Hlavně se pak nejvíc těším na Canyoning na Moalboalu!

 • Klaudia , Direct link to comment

  Ahoj Roman, tvoje calnky su jednoducho perfektne!!! Je to velka pomoc pre ludi co planuju cestu na filipiny a velmi za ne dakujem!!!
  Planujeme cestu vo februari 2017 na 2 tyzdne asi osrtov Boracay a Cebu. Pozerala som letenky z boracay na cebu a su len s prestupom cez manilu a dost drahe. Vies mi prosim ta poradit ci je aj priami let z boracay na cebu alebo ina moznost ako sa dostat z ostrova na ostrov jednoducho a nie draho? Nevieme anglicky tak hladam moznosti ako sa nestratit, nech som pripravena. Ak by sme sa mali rozhodnut , ze budeme len na jednom ostrove ktory by si osobne doporucil? Chceme nadherne biele plaze ale aj nieco vidiet. Ak mi mozes prosim doporucit stranku kde sa daju kupit dobre letenky vnutrostatne budem ti vdacna.
  Za tvoju odpoved ti dopredu velmi dakujem, klaudia.

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Ahoj Klaudia,

   doporučuji oba ostrovy, protože každý má svoje kouzlo. Boracay – krásná pláž a relax, na Cebu oproti tomu můžete vidět více krásné přírody.

   Z Boracay (Catlican nebo Kalibo) do Cebu lítá přímý let, nemusíte přes Manilu. Nedá mi to, abych nereagoval na tu angličtinu. Bez angličtiny to budete mít takové dobrodružné, nevím jestli bych letěl někam takto daleko alespoň bez základu angličtiny na vlastní pěst. I přes skvělou přípravu z domova se vám po cestě může stát cokoliv.

   Letenky kupuji vždy přímo přes aerolinky, viz tento článek, kde jsou i odkazy.

   http://www.zivotnafilipinach.cz/letecke-spolecnosti-na-filipinach-a-jejich-srovnani/

  • bob , Direct link to comment

   Ahoj,ja litam s batohem do Asie uz 10let kazdou zimu na 2-3mesice a anglicky umim az po ctvrtym pivu a je to v poho:)))

 • Roman , Direct link to comment

  ahoj Romane,
  nejprve bych ti rád poděkoval za skvělý blog, který mi velice pomáhá při plánování cesty na Filipíny. Chci se zeptat, kde je nejideálnější se ubytovat na ostrově Cebu. Hledám tak zvaně strategické místo:)
  Moc děkuji za odpověď

 • Igor , Direct link to comment

  Zdravim, zhruba pred mesiacom 11/11/2016 sme sa vratili z tripu na Filipiny. Boli sme velmi nadsení zo všetkého čo sme zažili a videli. Nasa cesta viedla z Budapesti cez Dohu a Kuala Lumpur na Cebu. V Cebu City sme sa zdrzali len 2 dni takze sme toho vela nepochodili, ale užili sme si tep mesta. Potom sme sa presunuli na ostrov Bantayan. Je to skvelý ostrov minimum turistov, prijemní domáci a nádherné pláže. Po 5 dnoch sme sa preplavili s domacimi asi 2 hodinky na malej lodicke /oni hovorili ze je velká/ na ostrov Malapascua, kde sme taktiež boli nadsení miestnou komunitou a hlavne rajským kludom, nádhernymi plazami. Ostrov bez automobilov. Vyborné a lacné jedlo, pifko a taktiez rumík Tanduay bol uzasný.Pobudli sme 5 dní zase lodka na Cebu je to asi 30 min plavby.Prelet z Cebu do Kuala Lumpur, kde sme strávili 2 dni.Nuz a to je tak v skratke vsetko. Mozem konstatovat, ze by sme sa chceli este raz vrátiť na Filipky a preskumat nejakú inu destináciu.

 • Jons , Direct link to comment

  My měli na poznávání Cebu vyhrazeny jen dva dny. Za mě mohu říct, že se mi okolí Osmena peak líbilo více než Boholské čoko hory. Ale samozřejmě každý má svůj pohled..

  Vše jsme zvládli také díky tomu, že jsme měli štěstí na taxikáře. Po předchozí domluvě nás vezl v noci z letiště až téměř k Oslobu za 2.500 PHP a přespříští den pro nás znova z Cebu city přijel, aby nás vzal z Boljoonu přes Osmena peak a Kawasan falls zpět do Cebu. Byli jsme domluveni na 4 tis., ale taxametr ukazoval 4.100 a my byli moc spokojení, tak jsme mu dali 4.300. Jízda byla svižná, ale přitom fakt bezpečná, zastávky na focení kde jsme chtěli a vůbec nám vycházel vstříc, kde mohl. Takže bych mu to chtěl tímto vrátit a píšu jeho tlf. číslo, třeba se může někomu z vás hodit: 0915 661 9306. Pozdravujte jej od Jiriho 🙂

  P.S. Fakt neřeším, jestli mohla být doprava o nějakou stovku peso levnější. Byli jsme 4, velkou roli pro nás hrál čas a předpověď horšího počasí, takže jsme dali přednost tomuhle druhu dopravy..

  Díky patří samozřejmě i Romanovi za tenhle web!

 • tomas , Direct link to comment

  Ahoj, v Listopadu jedu s rodinou na Cebu kde budeme asi 12dni a řeším teď jak se budu přesouvat na ostrove. Z důvodu, že CEBU je hodně protáhlý a ze severu na jih to není na cestování v rámci jednoho dne možné, budu rád za tipy na 2-3ubytování v rozumné vzdálenosti k tomu, co bychom měli vidět. Určitě chceme Moalboal, Oslob,možná vidět čoko hory na Boholu. Na severu ostrova Malapascua asi nelze, to už je opět daleko. Díky za tip, Tom 🙂

  • Roman Mudroch , Direct link to comment

   Zdravím, psal o tom uz tady blogu u kazde destinace, tedy o Moalboal a o Oslobu jsou tipy na ubytovani, jinak dopručuji hledat na Agoda či Booking.com. Bohol a cokoladove kopce se daji dat za jeden den, ale ne z Moalboal.

  • Kristyna , Direct link to comment

   Dobrý den Tomáši,
   mohl byste se podělit o vaše zkušenosti? Přesně takto budu v únoru také cestovat s rodinou. Jaké resorty jste navštívil a doporučil. 2-3 nejlépe u pláže i pro malé děti. Budu Vám velice vděčná. Děkuji Kristýna

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *