Zavře se pro turisty ostrov Boracay?

Jedna z nejhezčích pláží na světě (White beach) bude brzy velmi pravděpodobně zavřená pro turisty. Už je to jasné, pláž bude zavřena letos od 26 dubna konce října! Zavření Boracay poradili Dutertovi (president Filipín) jeho poradci a on bude ten, kdo brzy rozhodne, jestli se Boracay zavře a na jak dlouho.

Důvodem je velice špatná situace místní kanalizace, kterou chtějí opravit, ale osobně si myslím, že tam žádná pořádná kanalizace do teď ani nebyla. Boracay letos také zasáhly dvě tropické bouře, které tam nadělaly docela paseku.

O tom, jestli se ostrov zavře začala na Filipínách docela velká hádka. Boracay je totiž velice oblíbeným ostrovem pro Korejce a Číňany a jeho obliba roste víc a víc i u dalších turistů z celého světa. Pro představu – v roce 2013 turisté na Boracay utratili 31,8 biliónů pesos, ale minulý rok (2017) už utratili turisté na Boracay 56.1 biliónů pesos. Další problém je ten, že vláda chtěla pokořit rekord z minulého roku, kdy Filipíny navštívilo více jak 6.6 miliónů turistů. Dále se řeší to, že až 36 000 lidí by přišlo o práci. Tohle vše se nelíbí některým politikům a samozřejmě majitelům resortů a restaurací na Boracay.

Jak by takové zavření vypadalo? Zkrátka by nejezdily na ostrov turistické lodě a aerolinky by hodně omezily lety do Catlicanu a do Kaliba.

Tohle brzy asi bude čekat také El Nido, které má podobné problémy, tam se dokonce hovoří o bourání starých budov na pláži a omezení počtu turistů na lodních výletech v Bacuitské zátoce, která patří do národního mořského přírodního parku. Až to bude aktuální, tak o tom budu určitě také informovat.

Osobně tedy nedoporučuji na Boracay přes naše léto plánovat cestu a ohledně podzimu radím ještě počkat jak se věci vyvrbí. Aktualizace budu psát zde do článku a na Facebook.

Aktualizace 11.4. – Boracay dle posledních zpráv bude zavřen od 26 dubna do konce října.

Facebook Comments

02 comments on “Zavře se pro turisty ostrov Boracay?

  • Lumír Veselý , Direct link to comment

    Dnes 6.4. jsem dostal od společnosti Asiana sms tohoto znění :

    Od 26.4. bude nejmene na pul roku uzavren ostrov Boracay. Prizpusobte plan Vasi cesty a overte znovu Vase lety a ubytovani. V nouzi volejte 63/9189905778

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *